אבסורד: לתיירים מותר לעלות, לח"כים אסור

חברי הכנסת יהודה גליק ושולי מועלם, הגיעו לשער המוגרבים בהר הבית ודרשו להיכנס להר. "החלטה לאסור על חברי כנסת לעלות להר הבית - שגיאה מדינית"

אבסורד: לתיירים מותר לעלות, לח"כים אסור
  (צילום: עזרא גבאי)

ראשי שדולת הר הבית, חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) ושולי מועלם (הבית היהודי), הגיעו הבוקר (ד'), לרגל ראש חודש אלול, לשער המוגרבים של הר הבית ודרשו להיכנס להר, למרות האיסור החל על חברי כנסת לעלות להר.

השניים נכנסו במעבר לשער המוגרבים, הגיעו עד לעמדת הבידוק, אך נהדפו על ידי שוטרים ומאבטחים ולא הורשו להיכנס להר, ונאלצו לחזור על עקבותיהם

(צילום: סעדיה גורדצקי)

אין כניסה לח"כים (צילום: עזרא גבאי)

חבר הכנסת גליק מסר הבוקר כי "הגיע הזמן לשים סוף למצב האבסורדי שבו כל אזרח ותייר יכול לעלות להר הבית ורק חברי כנסת לא. עבורי ביקור בהר בית אינו רק זכות בסיסית ומצווה אלא מהווה מקור של חמצן ואנרגיה שלהם אני זקוק על מנת להמשיך בחיי האישיים והציבוריים. הבוקר אגיע לכניסה להר ואדרוש לאפשר לי להיכנס".

ח"כ שולי מועלם-רפאלי מסרה אף היא כי "ברור לכולם שההנהגה הפלסטינית היא זו האחראית להסתה של הרחוב הערבי – ולא חברי כנסת יהודיים. העובדה שחברי כנסת, שהם סמל של ריבונות, עדיין מנועים מלעלות להר הבית, היא ביטוי להמשך אובדן הריבונות היהודית במקום. יש לבטל את ההחלטה לאסור על חברי כנסת לעלות להר הבית, שכן היא היא לא רק הפלייה, אלא בעיקר שגיאה מדינית חמורה".

להפעיל את הפיילוט על הח"כים

לפני עשרה ימים הגיע יהודה גליק לשער השבטים המקום שבקרבתו בוצע רצח שני השוטרים לפני כחודש וחצי, ולאחריו התקיימו בו המחאות המוסלמיות על הצבת המגנומטרים עד שנתניהו התקפל והסיר אותם. גליק הגיע למקום, הציב בו כיסא ודיבר עם כלי התקשורת שליוו אותו. נזכיר שלפני כחודשיים, כשבוע לפני הפיגוע בהר הבית, הודיעה המדינה לבג"צ כי תפעיל פיילוט לפיו תיבחן עליית ח"כים להר הבית, פיילוט שבוטל בגלל הפיגוע.

כעת דורשים חברי הכנסת להחזיר את הפיילוט ולאפשר גם לחברי הכנסת – להם יש חסינות לנוע בכל מקום כרצונם – לעלות להר הבית, מקום המותר בכניסה לכל אזרח שאינו חבר כנסת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו