זעזוע בכותל: יריעות ספר תורה הוברחו מתחת לבגדים

לאחר שהובהר להן על ידי האחראים במקום כי אין באפשרותן להכניס ספרי תורה לרחבת הכותל, ניסו נשות הכותל להבריח את יריעות ספר התורה מתחת לבגדיהן

זעזוע בכותל: יריעות ספר תורה הוברחו מתחת לבגדים
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

'נשות הכותל' ערכו הבוקר (רביעי) את תפילת ראש חודש הקבועה שלהן בכותל המערבי והצליחו לעורר פרובוקציה של ממש.

לאחר שהובהר להן על ידי האחראים במקום כי אין באפשרותן להכניס ספרי תורה לרחבת הכותל, נקטו הנשים בצעד מחפיר וניסו להבריח את יריעות ספר התורה מתחת לבגדיהן. בסופו של דבר היריעות נתפסו על ידי המאבטחים במקום שהחרימו אותן.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ שליט"א , היה מזועזע למראה המאבקים הפיזיים שהתחוללו ברחבת הכותל הבוקר. "היום, ראש חודש אלול, נחצו כל הקווים האדומים – אלה מבריחות ספרי תורה קדושים כשהם כרוכים על גופן ממש, אלה מסתירים משרוקיות באבריהם המוצנעים, והכל לשם מה?! לשם "קדושת" מלחמת האחים בכותל המערבי".

הרב רבינוביץ' הוסיף כי "סדרני הכותל מיומנים במתן שירות למתפללי הכותל, ולא בפיזור הפגנות. אין ביכולתנו להשתלט על המיעוט הקנאי שמבקש לזרוע הרס וחורבן בכותל. אני משבח את המתפללים שלא נגררו אחר הפרובוקציות וקיימו את תפילת ראש החודש כסדרה. אירועים אלה הם חילול השם נורא. זהו זמן תשובה".

"תקיעת השופר של היום לא היתה קריאה לתשובה ולהתעוררות אלא קריאה למלחמה בין היהודים. הקרן למורשת הכותל המערבי תמשיך לפעול כמיטב יכולתה כדי לקרב אל הכותל המערבי כל איש ואישה מתוך נאמנות למסורת ישראל ומתוך כבוד לכל מבקר ומתפלל", חתם רב המקומות הקדושים.

גורמים בארגון ליב"ה גינו אף הם בתוקף את הפרובוקציה ואמרו:"״יש שרואים בכותל מקום קדוש לתפילה ויש שרואים בו מקום להפגנות. הפרובוקציה העלובה היום וביזוי יריעות ספר התורה היא תעודת עניות למי שמנסה להתהדר בתואר יהדות מתקדמת. בבוקרו של ראש חודש אלול ולקראת הימים הנוראים הוכיחו אלפי המתפללים שהגיעו להתפלל באמת כי הכותל הקדוש פתוח לכולם כפי שנעשה מדי יום ב 50 שנה מאז שחרורו, עם ישראל יישאר מאוחד למרות הניסיונות של הרפורמים לפלגו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
זעזוע בכותל מונעים מיהודים להתפלל
ראובן | 24-08-2017 7:38
והם נאלצים להחביא ספרי תפילה