חרף האיסור: שני ח"כים סרוגים ינסו לעלות להר הבית

חברי הכנסת יהודה גליק ושולי מועלם ינסו לעלות הבוקר להר הבית על אף האיסור שהושת על חברי כנסת לעשות זאת. גליק: "עבורי ביקור בהר בית אינו רק זכות בסיסית ומצווה אלא מהווה מקור של חמצן"

חרף האיסור: שני ח"כים סרוגים ינסו לעלות להר הבית
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

ראשי שדולת הר הבית, חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) ושולי מועלם (הבית היהודי), יגיעו הבוקר (רביעי), לרגל ראש חודש אלול, לשער המוגרבים של הר הבית וידרשו להיכנס להר, למרות האיסור החל על חברי כנסת לעלות להר.

חבר הכנסת גליק מסר הבוקר כי "הגיע הזמן לשים סוף למצב האבסורדי שבו כל אזרח ותייר יכול לעלות להר הבית ורק חברי כנסת לא. עבורי ביקור בהר בית אינו רק זכות בסיסית ומצווה אלא מהווה מקור של חמצן ואנרגיה שלהם אני זקוק על מנת להמשיך בחיי האישיים והציבוריים. הבוקר אגיע לכניסה להר ואדרוש לאפשר לי להיכנס".

ח"כ שולי מועלם-רפאלי מסרה אף היא כי "ברור לכולם שההנהגה הפלסטינית היא זו האחראית להסתה של הרחוב הערבי – ולא חברי כנסת יהודיים. העובדה שחברי כנסת, שהם סמל של ריבונות, עדיין מנועים מלעלות להר הבית, היא ביטוי להמשך אובדן הריבונות היהודית במקום. יש לבטל את ההחלטה לאסור על חברי כנסת לעלות להר הבית, שכן היא היא לא רק הפלייה, אלא בעיקר שגיאה מדינית חמורה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו