אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנוהל בוטל: הסדרניקים בצנחנים יוכלו להמשיך למכ"ים

לפני שבועיים התנה מג"ד 101 של הצנחנים, יציאה לקורס מ"כים בויתור על מסלול ההסדר. בעקבות התערבותו של הרב דניאל הרשקוביץ, הורה בכיר במטכ"ל לבטל את הנוהל. אתמול נפגשו ראשי איגוד ההסדר עם מח"ט הצנחנים ושמעו ממנו על כי היוצאים למ"כים לא יתבקשו לוותר על מסלול ההסדר.

הנוהל בוטל: הסדרניקים בצנחנים יוכלו להמשיך למכ"ים
  גם הסדרנים יצאו למ"כים. צנחנים (פלאש90)

רק לפני כשבועיים מנע מפקד גדוד 101 בחטיבת הצנחנים, סא"ל אלון מדנס, מבני ישיבות הסדר הכפופים לו יציאה לקורס מ"כים, אלא אם יוותרו על מסגרת ההסדר.

בעקבות כך, פנה השר הרשקוביץ לבכירים במטכ"ל ודרש מהם לשנות את ההחלטה הפרטית של המג"ד.

בפנייתו תהה הרב הרשקוביץ, האם בחטיבה נשארה "רוח המפקד" של מח"ט הצנחנים לשעבר, אל"מ אהרון חליווה, שאמר לפקודיו כי הוא "שונא את מסלול ההסדר".

בעקבות הפנייה, מסר אחד מאלופי צה"ל כי אכן מדובר בטעות בשיקול הדעת של המג"ד.

בהמשך ביקש השר כי המטכ"ל יורה על הוצאת החיילים לקורס מ"כים ויפקוד על המג"ד לשקול שיקולים מקצועיים של התאמה לפיקוד – ולא שיקולים זרים של משך השירות.

פגישה בין מח"ט הצנחנים ואיגוד ישיבות ההסדר

פעולתו של הרב הרשקוביץ, עשתה את שלה. אתמול (ה') נפגשו ראשי איגוד ישיבות ההסדר עם מח"ט הצנחנים החדש אל"מ אמיר ברעם ועם מפקד בסיס ההדרכה של הצנחנים. גורמים שהשתתפו בפגישה מסרו כי היא "נערכה באווירה של פיוס".

המח"ט הביע את כוונתו להשקיע כל מאמץ לשנות את האווירה בתוך החטיבה כלפי בני הישיבות והבטיח שיותר לא ידרשו מהיוצאים לפיקוד לוותר על המסלול. כמו כן נקבע כי בעתיד יעשה מאמץ לקיים פגישות בין נציגי-הישיבות לבין מגדים בחטיבה וסגלי-פיקוד המיועדים למחלקות בני"ש.

באיגוד ההסדר התרשמו מכנות דבריו של המח"ט וכעת הם מצפים לראות שינוי בשטח.

השר הרשקוביץ הסביר את ההתעקשות על המסלול הפיקודי גם לחיילי ההסדר: "הנוהל הקיים מחייב את חייל ההסדר שיצא לקורס פיקודי לשרת כמ"כ במשך שמונה חודשים מסיום הקורס, וכקצין במשך שנה מסיום הקורס."

"חיילי ההסדר הם מטובי הלוחמים בסדיר ובמילואים, כך שצה"ל והמדינה מרוויחים משילובם במסלולי הפיקוד. ביקשתי להורות על הוצאת החיילים לפיקוד ולוודא שהבעיה לא תחזור על עצמה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו