המרוץ לאליפות: ליגת הישיבות חוזרת לעונה שנייה

אחרי עונה מופלאה, חוזרים באפיק לעונה שנייה של ליגת הישיבות התיכוניות והפעם בשיתוף מנהל החמ"ד במשרד החינוך בראשות ד"ר ליפשיץ. הליגה צפויה להתרחב בכמות הנבחרות המשתתפות וכמובן בכמות המשחקים. בקיצור: חווית ספורט לכל המגזר הדתי

המרוץ לאליפות: ליגת הישיבות חוזרת לעונה שנייה
  גמר העונה הקודמת. צילום: סרוגים

עונת תשע"ז של ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל מבית אפיק הסתיימה בהצלחה עם נצחונם של האריות מישיבת בנ"ע גבעת שמואל בגמר כל-יכול מול ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות בתוצאה 61-45.

שתי הנבחרות המוכשרות הראו רמה גבוהה של מקצועניות, אמונה וביטחון והרבה יכולת והן הובילו בבתים לאורך כל העונה הסדירה והגיעו עד הגמר ללא הפסד. אבל זה כבר היסטוריה. מה עם העונה הבאה?

השבוע הוחלט על שיתוף פעולה של חברת אפיק – לקידום הספורט במגזר הדתי, עם מנהל החמ"ד במשרד החינוך לקראת העונה השנייה של הליגה שתצא לדרך כבר בשנה הקרובה מייד לאחר החגים.

בימים האחרונים קיבלו ראשי מוסדות החמ"ד את מכתבו של ראש המנהל, ד"ר אברהם ליפשיץ, שבישר על שיתוף הפעולה החשוב ומיד החלו להיערך לקראת עונת המשחקים תשע"ח: "לצד הפעילות הגופנית החשובה יש בליגה זו חינוך לערכים חברתיים נוספים כמו: אחריות, הגינות, מנהיגות ועוד".

האלופה, גבעת שמואל, חוגגת עם הקהל. צילום: סרוגים

"זה הולך להיות גדול"

אראלי פלאח וטל כהן הגשימו חלום ילדות להביא מקום תחרותי וערכי בספורט גם למגזר הדתי לאחר שנים. בראיון שערכנו אתם עוד לפני יציאתה של הליגה לדרך, גם הם בטח לא האמינו שזה הולך להצליח ולהתפתח לליגה של ממש, מאבקים על המגרש, קהל שבא לעודד, ושיתוף פעולה עם הישיבות:

"יצרנו פה פעם ראשונה פלטפורמה, ליגה, ואנחנו מאמינים שזה משהו שהולך להיות גדול. זה משהו ראשוני. זה גם סוג של פיילוט, ניסיון. אנחנו לא יכולים לחזות מה יהיה" אמרו לנו אז אראלי וטל, והנה אנחנו כבר לקראת העונה השנייה.

טל כהן (מימין) ואראלי פלאח.

בעונה הראשונה של ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל לקחו חלק 16 ישיבות מרחבי הארץ, ובעונה הבאה כבר צפויה הליגה להתרחב בכמות הנבחרות המשתתפות – וכמובן גם בכמות המשחקים – וביניהן גם מספר תיכונים של החמ"ד כחלק משיתוף הפעולה עם המנהל.


ממשחק חצי הגמר בין ישיבת "הלפיד" מודיעין לישיבת בנ"ע גבעת שמואל.

מחברת אפיק – לקידום הספורט במגזר הדתי נמסר כי "אין לנו ספק ששיתוף פעולה זה ישדרג את הליגה ויסייע לקידומה המקצועי, החינוכי והערכי. אנו מודים לראש המנהל ד"ר ליפשיץ ולצוות משרדו, ומבטיחים כי העונה הקרובה תהיה מרתקת ואטרקטיבית עוד יותר מקודמתה".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע