אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שיתוף פעולה בין הקיבוץ הדתי לבד"ץ העדה החרדית

במאמר שהתפרסם בשבת הקרובה בעלון השבת "שבתון" חושף הרב בני הולצמן רבו של קיבוץ "מעלה גלבוע" שיתוף פעולה ייחודי בין הקיבוץ הדתי לבד"ץ העדה החרדית, בנושא חלב מהדרין. במאמר מסביר הרב כיצד שומרות רפתות הקיבוץ הדתי, על הסטנדרטים המחמירים של הבד"ץ בנושא הכשרות.

שיתוף פעולה בין הקיבוץ הדתי לבד"ץ העדה החרדית
  סומכים על הקיבוץ הדתי.

במאמר שהתפרסם בשבת האחרונה בעלון השבת "שבתון", חושף הרב בני הולצמן שיתוף פעולה ייחודי בין הקיבוץ הדתי לבד"ץ העדה החרדית.

מסתבר שמזה שנים, הקיבוץ הדתי מספק לבד"ץ העדה החרדית את תוצרת החלב של הרפתות שבבעלותו, חלב הנקי מחשש לחילול שבת ומחשש לחלב עכו"ם. זאת משום שהקיבוץ הדתי שומר על קדושת השבת בכל מצב ומקפיד הן על הלכות שבת בכל הנוגע לחליבה, והן על חליבת ישראל.

אף שהרב מציין במאמר שנמצאו קולות לכאן ולכאן בעניין צריכת חלב שיש בו חשש לחילול שבת, הוא טוען כי ישנו ערך לצריכת חלב דווקא מרפתות שומרות שבת מלכתחילה, בכדי שלא לעודד חילול שבת. כדבריו: "יש כאן מקום גם לצד חברתי, מעין "חרם צרכנים" – קניה משומרי שבת תעודד יצרנים לשמור על קדושת השבת".

איך חולבים בשבת

המחלוקת ההלכתית סביב חלב שנחלב בשבת, איננה חדשה. פעולת החליבה, אסורה בשבת משום מפרק, שהיא תולדה של מלאכת שבת.

עם זאת, מכיון שלבעל החיים, הפרה או הכבשה, ישנו כאב בכך שהיא אינה נחלבת, התירו חז"ל לחלוב בשבת, משום צער בעלי חיים, באחת משתי דרכים. חליבה על ידי גוי או חליבה בלא להשתמש בחלב (חלב לאיבוד).

הבעיה בכל אחת מהדרכים היא שחליבה על ידי גוי הופכת את החלב לחלב נכרי (חלב עכו"ם), מה שניתן למנוע על ידי כך שיהודי יראה את פעולת החליבה. חליבה לאיבוד, גורמת נזקים כספיים גדולים לחקלאים שמפסידים שביעית מן התוצרת. במהלך הדורות ניסו פוסקים שונים לתת פתרונות לחליבה  בשבת, שלא כולם התקבלו להלכה.

המצב כיום בארץ הוא שחלב המשווק בכשרות רגילה, מכיל גם חלב שנחלב בשבת על ידי גויים (בהשגחת ישראל) או בחלב שנחלב בצורה אוטומטית וחלק ממנו הלך לאיבוד, מה שהותר לפי פוסקים לא מעטים. לעומת זאת חלב בהשגחת מהדרין, אינו מכיל חלב שנחלב בשבת כלל.

גם רבה של תנובה, הרב זאב ויטמן, התייחס בעבר לסוגיה זו בקצרה בבטאון החקלאי  "משק הבקר והחלב" בשנת 2004, שם ציין כי "הבעיה העיקרית ברפתות כיום… היא שמירת השבת. תנאי יסודי מחייב לכל מתן כשרות בכל תעשיית המזון היא הימנעות היצרן מחילול שבת במפעל שמייצר מזון כשר. תנאי זה אינו מתקיים כיום בחלק גדול מהרפתות המייצרות החלב, ולדעתי, יש חשש גדול שמדובר בפצצת זמן מתקתקת.

על פי גורמים בבד"ץ העדה החרדית נכון להיום הביקוש לחלב של בד"ץ העדה החרדית – כלומר של הקיבוץ הדתי – גדול מההיצע, וכי המחסור בחלב זה מורגש ברשתות המזון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כתבה שיטחיות, כדרכן של כתבות עיתונאיות
| 06-07-2011 12:37
2
זה כבר התפרסם [בה"א!] בשבת האחרונה [חוקת]
יוסי | 06-07-2011 12:57
אא"כ מדובר בכתבת המשך.
3
המאמר פורסם בשבוע שעבר
| 06-07-2011 14:19
מישהו התבלבל כנראה