שלכם בפנים? אלה הרכבים הנגנבים ביותר בארץ

מהו סוג הרכב הנגנב ביותר בישראל? נתונים שמפרסמת חברת 'איתוראן' חושפים את דפוסי הפעילות של גנבי הרכב בארץ, בהם הימים המועדפים לגניבה והאזורים "האדומים"

תגיות:  
שלכם בפנים? אלה הרכבים הנגנבים ביותר בארץ
  (צילום: Najeh Hashlamoun/ FLAShH90ׁ)

נתונים אודות היקפי גניבת המכונית בישראל מעלים כי הרכבים האהובים ביותר על הגנבים הם רכבים מסוג 'סקודה'. על פי הנתונים של חברת 'איתוראן' שהובאו באתר 'מאקו', לאחר מכן נמצאים פולקסווגן, קיה, טויוטה, יונדאי, מרצדס, איסוזו, מיצובישי, סיאט, אאודי, סיטרואן, שברולט, איווקו, דאף, הונדה וסאנגיונג. רבים מהרכבים הגנובים מוצאים את דרכם לאחר מכן לרמאללה וטול כרם. רוב הרכבים שנגנבים הם כאלה עם שנות הייצור 2013-2016 והם מהווים 54% מכלל הגניבות.

עוד עולה מהנתונים כי גוש דן (29%), אזור השרון (25%) ואזור ירושלים (14%) הם שלושת האזורים המועדים ביותר לפורענות, בהם מתרחשים מקרי הפריצה הרבים ביותר. 12% מהפריצות מתרחשות באזור השפלה, 1 מכל 10 פריצות אירעה ברבעון האחרון של 2017 באזור הדרום, 8% מהפריצות בצפון ו-2% ביו"ש. בניתוח לפי ערים, ירושלים היא בירת הפריצות – ופורצים בה לרכבים 12% מהגנבים- יותר מאשר תל אביב (5.5%) ונתניה (4.3%) גם יחד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
נראה כאילו המשטרה משתפת עם הערבים הגונבים
ד.ק. | 10-08-2017 15:32
כבר 60 שנה שהערבים גונבים מכל הבא ליד:1. גונבים רכבים, מאות אלפים כל שנה - כולל טרקטורים, מכסי בורות, מעקים מבתים. 2. גונבים וגוזלים בעלי חיים - מאות אלפים כל שנה - כולל בעלי חיים מהלכי על שתים, כלומר בנות יהודיות 3. כורתים מאות אלפי עצים בכל רחבי המדינה 4. גונבים מיליוני קובים של מים. 5. גונבי חשמל - מתחברים מתחת לאדמה לכבלים