אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תביעה על סך 140,000 ש"ח נגד יאיר נתניהו

ארגון השמאל 'מולד' הגיש תביעה על סך 140,000 שקלים נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בטענה ללשון הרע וזאת בעקבות פוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו

תביעה על סך 140,000 ש"ח נגד יאיר נתניהו
  (צילום: מרק ישראל סאלם)

ארגון השמאל 'מולד' הגיש תביעה על סך 140,000 שקלים נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בטענה ללשון הרע וזאת בעקבות פוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו.

בתביעה, שהגישו עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת לבית משפט השלום בתל אביב, נכתב כי נתניהו, שהשתמש בחשבון פייסבוק בשם יאיר הון, "ביצע עוולה כלפי התובעת באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות, מתוך מטרתו לנסות לבייש את התובעת, 'לשפוך את דמה', לפגוע בתדמיתה ובשמה הטוב, לחבל בפעילותה ולהלבין את פניה ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים שאין בהם שמץ של אמת".

בהמשך ציינו עורכי הדין כי נתניהו בן ה-26 פעל באופן אובססיבי לפגוע ב"מולד" ולרמוס את שמו בפומבי מתוך "זדון ורשעות לשמה, כאשר בין היתר ביצע הנתבע שימוש ציני ואכזרי במעמדו הציבורי הרם כבנו של ראש ממשלת ישראל במטרה להסית את הציבור נגד התובעת ולבזותה".

הכל החל כאשר נתניהו הבן העלה תגובה בעמוד הפייסבוק 'שישים ואחת' של מולד לפוסט שהעלה הארגון שכותרתו "5 עובדות על יאיר נתניהו, הילד של כולנו". לטענת מולד זהו פוסט לגיטימי ששם דגש על "המעמסה שמטיל אורח חייו על הקופה הציבורית".

בתגובה שהעלה נתניהו ב-30 ביולי כתב: "היי 61. אני לא אתייחס לכל השקרים וההשמצות. כמה נחמד אבל שהצד שלכם תמיד מבלבל את המוח על הסתה, דמוניזציה, רצח אופי וחציית קוים אדומים. מה עם איזה תחקיר על מקורות המימון השונים והמשונים (והזרים) של המפעילים של הדף ההזוי הזה? מה עם איזה תחקיר על ה'בן של כולנו' של רה"מ שרון שנכנס לכלא?

"מה עם איזה תחקיר על 'הבן של כולנו' של רה"מ אולמרט, יחסיו המעניינים עם פלסטיני והמשמעויות לביטחון המדינה? או 'הבן של כולנו' של ראש הממשלה פרס שהרג חייל בפליטת כדור והנושא הוצנע? ברוח ימים אלו יש לי מסר לכל חברי הקרן להשמדת ישראל וגרורותיהם".

על פי הדיווח באתר ynet, עורכי הדין מציינים כי לפני שהגישו את תביעתם לבית המשפט הם פנו לבאי כוחו של נתניהו בניסיון לפתור את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט, אולם טרם קיבלו התייחסות להצעתם.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לא הבנתי מי נפגע כאן? מולד? הארגון נעלב? מוזר
מומו | 08-08-2017 23:19