אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפרדה? חיילות מגדוד קרקל נכנסו למקלחות הבנים

שוב כישלון לפקודת השירות המשותף, לוחמי שריון הוצבו ליד אוהל לוחמות קרקל ללא הפרדה כלשהי. באחד המקרים חיילות נכנסו למקלחות הבנים. בצה"ל אומרים: "ננקטו הצעדים הדרושים"

הפרדה? חיילות מגדוד קרקל נכנסו למקלחות הבנים
  החיילות נכנסו למקלחות הבנים

פרסום ראשון. שוב מקרה חמור של עירוב בין בנים לבנות ביחידות הלוחמות בצה"ל.

לבסיס צאלים הגיע לאחרונה גדוד סדיר של לוחמי שריון לאימון בבסיס האימון הפיקודי (בא"פ) דרום. מגורי הלוחמים בבסיס נמצאים במתחם אוהלים, אשר בקצהו נמצאים ביתנים לשירותים ומקלחות לכל האוהלים יחד, לפי הפלוגות.

לסרוגים נודע כי בשבוע האחרון הגיעה לשטח גם פלוגה של גדוד חי"ר-קל מעורב (קרקל) לאימון. חלק מאוהלי הבנות הוצבו בסמיכות רבה לאוהלי הבנים של גדוד השריון. בתחילה, לא הייתה שום הפרדה בין מגורי הבנות למגורי הבנים. והם ישנו אוהל לצד אוהל. יודגש כי המרחק בין המאהלים אינו עולה על 3 מטרים. בנוסף, לא בוצעה שום הפרדה בשירותים ובמקלחות שמשרתים את כלל יושבי המתחם.

אחד הלוחמים מגדוד השריון סיפר כי בעודו במקלחת קבוצת בנות מהגדוד המעורב נכנסו למבנה המקלחות, ורק לאחר שהבחינו כי הוא שם, חזרו על עקבותיהן.

המחיצה שהוצבה – בדיחה עצובה

כעבור יומיים, לאחר תלונות של קצינים מגדוד הלוחמים, הוצבה מחיצת בד יוטה בין אוהלי הבנות לאוהלי הבנים. רצועת הבד נועדה כדי לייצר הפרדה, אך בפועל, גובהה היה פחות מגובה אדם, ולאחר כמה ימים ברוח, חלקה נפל וחלקה נקרע. לוחמים מעידים כי גם אחרי תליית המחיצה, בפועל הבנות המשיכו לעבור דרך מגורי הגדוד, בתוך אוהלי הבנים.

המחיצה הקרועה המפרידה בין אוהל הבנים לאוהל הבנות

לוחם מגדוד שריון סיפר לסרוגים כי לאורך כל השבוע, על אף "ההפרדה" לכאורה באזור המגורים, בשירותים ובמקלחות לא בוצעה הפרדה פיזית עד הרגע בו עזבו את המקום. לאורך כל השבוע לא הוצב שילוט רלוונטי שיוצר הפרדה מתבקשת בין השירותים והמקלחות הרבים הקיימים במתחם, המחלק לשירותי ומקלחות בנים ומקלחות בנות.

בצה"ל מסרו לסרוגים כי הכוחות ששהו במתחם הוחלפו ובהגעת הכוחות החדשים יתלה שילוט מפריד נוסף להבהרה בתאי השירותים. בנוסף, הגידור נמתח ותוקן מחדש.

לא סיפקה את הסחורה – ההפרדה החלקית שהוצבה בין המאהלים

גורם צבאי מסר: "כזכור, ישנה הנחיה מפורשת האוסרת על קיום שירותים משותפים בכלל בסיסי צה"ל, אשר חודדה לאחרונה על ידי המפקדים הבכירים בכלל הצבא. נושא זה נמצא בטיפול ועד סוף שנת 2017 יטופל בכל הבסיסים באופן מלא, במידה וקיימים מקרים פרטניים הרי שהם בודדים ויטופלו בהתאם.

צה"ל: נוצר פער וננקטו הצעדים הדרושים

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל מקיים את פקודת השירות המשותף ופועל על פיה במטרה להקפיד על אורח חייהם של כלל משרתיו. מיד עם הבאת הנושא לידיעת המפקדים, הופרדו האוהלים והתקיימו שיחות חידוד נהלים לכלל החיילים. נציין כי השירותים במתחם אינם שירותים משותפים, אך יחד עם זאת נוצר פער בנושא ועל כך ננקטו הצעדים הדרושים להסדרה"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
הגיע הזמן שהסרוגים ישלטו על היצר שלהם כשאישה בסביבה
אור | 05-08-2017 21:54
תרגיעו כולכם, זה בנים שנכנסו למקלחת של הבנות. ותנחשו
משה | 15-08-2017 17:55
מה קרה? כלום!. מה נהיה לדתיים אצלנו? במה הם שונים מהמוסלמים הפנאטים? מאיפה בא כל העניין המפגר הזה?
למגיב השלישי - אתה לא בדיוק סמל ה"חוכמה", בלשון עדינה.
בן | 06-08-2017 12:48
מה, לעזאזל, הקשר בין מה שכתבת לבין מה שמתואר בכתבה? מה הקשר לדת ו/או ליהדות? אתה באמת לא רואה שום בעיה במצב שבו מתאפשרת כניסת נשים למקלחות גברים בזמן הרחצה?! כי אם אינך רואה בכך בעיה - צר לי לבשר לך, אבל אתה סוטה. לך להיבדק.
הדת והיהדות, שני הפכים
צודק אור | 06-08-2017 8:59
לא יודע מאיפה הגיאה האובססיה הזו. זה מתחיל להראות כמו באיסלם. להחביא את הנשים כי חס וחלילה שאיזה גבר דתי לא יראה ילדה בת שנתיים, מייד יעמוד לו והוא יעבור עבירה. ולשמוע חיילת שרה? שיא התועבה.... זה לא חלק מהיהדות, זו בורות ונבערות. אם זו היהדות אז אני לא רוצה להיות יהודי, נשאיר את הדת הזו לחבורת הטמבלים שרק מחפשים את הטפל במקום העיקר.
אור, אם לא שמת לב החיילות נכנסו לתחום לא להן לא החיילים
מאן דאמר | 06-08-2017 8:28
אז על מה אתה מטיף? קשקשן!
הפוך: הגיע הזמן שחיילות ישלטו על יצרן כשיש גבר בסביבה!
א | 05-08-2017 23:23
כי למקרה שלא שמת לב, הגברים הם הקורבנות כאן, ולא הנשים. חייל שייכנס למגורי חיילות צפוי למשפט, ואילו חיילת שתיכנס למגורי חיילים - לא צפויה לכלום. אז אל תבלבל לנו את המוח עם הציניות הלא-מוצלחת שלך.
2
שירות מעורב לא יצלח
ערבוביה | 05-08-2017 22:04
כשלון ידוע מראש
3
אם חיילת הייתה נכנסת למקלחות גברים, הייתי הופך את הבסיס
ערן | 05-08-2017 23:15
בעצם, למה לדבר על מקלחות? הייתי עושה זאת אפילו אם היא הייתה מעיזה להיכנס "רק" למתחם מגורי הגברים. הרי אם אני הייתי נכנס למגורי חיילות, המפקדים היו מתחילים להשתולל ללא רסן, היו מעמידים אותי למשפט ומענישים אותי בחומרה, למען יראו וייראו. אבל משום מה, כשמדובר במצב ההפוך (חיילות שנכנסות למגורי חיילים), מפקדים רבים נוטים להתייחס לכך בשיא הסלחנות. יודעים מי אשם בזה? לא הרמטכ"ל, לא האלופים ולא המפקדים, אלא רק גורם אחד: החיילים (הגברים). אם אנחנו, הגברים, היינו יודעים לעמוד על הכבוד שלנו ועל הזכות שלנו לפרטיות, בדיוק (!!!) כפי שהנשים מקפידות על הזכות שלהן, דברים כפי שמתוארים בכתבה לעולם לא היו קורים! הבעיה היא שיש בינינו, הגברים, יותר מדי סמרטוטים שאין להם מילימטר של כבוד כלפי עצמם וכלפי הצניעות שלהם, ומשחקים אותה בקטע של "אין לי ממה להתבייש", עלק. לחיילים כאלה צריך לסתום את הפה ולא לאפשר להם כלל להשמיע את הדעות המופקרות שלהם ברבים! ודבר אחרון: אני לא אדם דתי, ואני טוען שצריך להפסיק לדון בנושא החשוב הזה תחת הכותרת של "יחס הצבא לדתיים", כי מדובר כאן בהפרה של נורמות בסיסיות, שאינה מקובלת גם על חיילים שאינם דתיים.
כשגברים יתחיל להיות גברים ויתלוננו על הטרדות מיניות ...
אישה | 06-08-2017 11:29
יהיה יותר טוב....בינתיים תמשיכו לסבול גם מאלימות של נשים...לצערי
גברים צריכים להתלונן על ההטרדות המיניות מצד נשים
מאן דאמר | 06-08-2017 8:26
חיילים וגברים במקומות עבודה חשופים לאינסוף הטרדות מיניות מצד נשים - הגיע הזמן להתחיל להתלונן!
4
הפרדה מוחלטת בין דתיים לחילונים
גד | 06-08-2017 0:57
אני כחילוני לא רוצה לראות דתי לוחם לידי לא אוכל לידי ושיעבור לצד השני כאשר אני במדרכה. נכון שזה לא נעים לשמוע זאת. כך זה יהיה אם תמשיכו להתעלל בחילונים.....
5
צריך להתחיל לסרב פקודה בעניין.
ציון | 06-08-2017 1:08
צריך להתחיל לסרב פקודה בנושא.
6
עכשיו אני מבין חרדים
| 06-08-2017 2:27
שלא מתגייסים
7
המבדיל בין ישראל לעמים
נוי | 06-08-2017 3:02
זהו המבדיל בי ןגוי ליהודי - שמירה וטהרה, וזה מה שרוצים להרוס!
8
ברוך שלא הלכתי לצבא השקר..
דניאל | 06-08-2017 6:50
המופקד בידי הערב-רב.
9
בונא. אתם פנאטים שזה מפחיד.
אז מה? | 06-08-2017 7:11
שכחתם מאיפה יצאתם? אנשים פרימיטיבים
10
רחמים
נחמת רבים | 06-08-2017 7:30
שמים בקשו רחמים עלי. ליליות שטניות הקיפוני ולא ידעתי מי קודם...
11
שמג"ד קרקל חוטא בבעילה אסורה מה יעשו חייליו.
אריק | 06-08-2017 8:06
אין חיילות טובה ולחימה לא תצא מזה . חבל על כל רגע שהגדודים המעורבים קיימים זה ממוסס את הצבא שלנו ומפרק אותנו ועל זה נשלם ח"ו מחיר יקר מול האויבים בקרוב
יאלללה מספיק כבר...חוקים ששולטים על רגשותלא יצליחו בעול
אישה | 06-08-2017 11:29
12
את מי אתה משלה
דוד | 06-08-2017 10:41
בשעה שמעל כל עיתון מתנוססות פרשיות הטרדה +, אתה מתיימר לומר שאין לבתך 'בת חינוך למופת' - יצרא דעריות! כלומר, היא איבדה משיכה לגברים, וכל מעיינה הוא רק ביטחון ישראל! כל חכמי ישראל לאורך אלפי דורות טפשים וסוטים ח"ו, ואתה הנבער מדעת- עולה על כולם??? האמת תכה בפניך בבוא העת, אולם כסיל כמוך לא יבין זאת. תאכל את עוגת הרצפים שהכנת לעצמך
13
שלושה רבנים במקווה
ירושלמי | 06-08-2017 10:49
האקט האחרון שמבוצע בהליך גיור של אישה הוא טבילה במקווה לעיני שלושה רבנים יראי שמיים. אין מעלה חשובה יותר מצניעות!
שלושה רבנים במקווה - שקר וכזב
אחד שיודע | 06-08-2017 11:58
ירושלמי, הנך טועה ומטעה. זה שקר וכזב ולא נכון, והוצאת שם רע. ישנה בלנית במקום שמוודאת שהמתגיירת טובלת כמו שצריך. זה הוצאת לעז על התורה ועל הרבנים. תעשה שיעורי בית, ורק אחר כך דברי אמת ולא שקר. התגובה שלך לא רלוונטית לכתבה כלל! המשך יום טוב ובשורות טובות.
14
אף אחד לא עושה טובות
מומו | 08-08-2017 23:24
זו חובה של כולנו לשמור על העם ועל המדינה, וגם לשמור על טהרת המחנה וקדושתו. כן, יש ערך לשמירת הצניעות, וההפרדה היא האמצעי. יפה שאתה סומך על הבת שלך, לא יפה שאתה מזלזל בעקרונות של אחרים. תתבגר.
15
תגובה
בואי למיטה אני מחכה | 17-10-2019 23:13
מה הם בוכים מתקלחת לידם בנות ערומות שהצטרפו אליהם