אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביקורת סרטים לדתיים - חולי אהבה • אתם הולכים להתאהב בסרט הזה

חולי אהבה ביקורת סרטים. הוא בן למשפחת מהגרים שמרנית שנתון בלחץ תמידי להתחתן בשידוך מסורתי , היא סטודנטית אמריקאית לפסיכולוגיה והם מתאהבים כנגד כל הסיכויים. זה סיפור אמיתי ומצחיק במיוחד על סיפור לא מצחיק בכלל שאתם פשוט חייבים לראות

חולי אהבה • אתם הולכים להתאהב בסרט הזה
  באדיבות בתי קולנוע לב

חולי אהבה ביקורת סרטים

אני אוהב אוכל טוב. כשהוא מגיע בזמן הנכון, במינון המדויק ובטמפרטורה הנכונה מדובר בחוויה שלמרות שהיא פיזית במהותה, יש בה מימד רוחני מסוים,  ע"ע סעודות שבת וחג.

בליגת העל של המאכלים, נמצאים מבחינתי אלו המשלבים בתוכם מגוון טעמים סותרים שדוקא השילוב הלכאורה לא מתאים הזה יוצר חוויה מיוחדת.

סינרגיה שכזו הופכת את חולי אהבה לקומדיה רומנטית מהטובות שראיתי. הרגעים הכל כך מצחיקים, מתנגשים בחיך עם צער ועצב, תרבויות מנוגדות מתמוססות בפה והתוצאה מרגשת, מצחיקה ומענגת במיוחד.

 

חולי אהבה

ציון כללי

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
צופים

 באדיבות בתי קולנוע לב

קומייל נאנג'אני (המגלם בסרט את עצמו ואת סיפורו האמיתי) הוא סטנדאפיסט בתחילת דרכו, המתפרנס מלצחוק על החיים שלו. כבן למשפחת מהגרים פקיסטנית, המתגוררת בשיקגו אך ממשיכה להתנהל כאילו מעולם לא עזבה את המדינה המוסלמית, החיים מזמנים לו הרבה חומר להופעה.

הארוחות המשפחתיות שאליהן מגיעות "ממש במקרה" פעם אחר פעם כלות פקיסטניות פוטנציאליות עבורו, למרות שהוא ממש לא בעניין, האדיקות הדתית של משפחתו שלא מודעת לכך שהוא כבר מזמן עזב  דרך זו, והשותף הלא אפוי לגמרי שחולק עימו דירה – על כל אלה ועוד הוא צוחק לפרנסתו.

באדיבות בתי קולנוע לב

באחת מאותן הופעות, זורקת אמילי (זואי קאזאן) ,אחת מהצופות, הערת ביניים קולנית, שמתגלגלת לאחר המופע לשיחה בין השניים ולקשר רומנטי שאורך כמה חודשים ומפתיע בעוצמתו ועיתויו את שניהם. לאחר שאמילי מגלה שקומייל מסתיר את הקשר ממשפחתו מאחר ומבחינתם הוא ינשא אך ורק לבת עמו ודתו, הקשר מסתיים בטונים צורמים במיוחד ונראה כי נסתם הגולל על קשר שמלכתחילה נועד לכשלון.

אך בחיים כמו בחיים – זה לא נגמר עד שהגברת הרזה נכנסת לקומה. כשכבר היה בטוח שהצליח להתגבר עליה, קומייל נשאב שנית לתוך חייה של אמילי כשמצבה הבריאותי מידרדר במהירות עד למצב של תרדמת ממושכת.

באדיבות בתי קולנוע לב

וכך, הוא מוצא את עצמו לצידה ברגעים קריטיים של חייה- בלי שהוא בכלל תכנן או רצה, צמוד להוריה של אמילי שהגיעו להיות לצד ביתם בבית החולים.

הוריה של אמילי הם כאילו העתק מבוגר של סיפור אהבתם של אמילי וקומייל : שני אנשים שונים בתכלית, מרקע הפוך וממשפחות שלא הבינו מה הם מוצאים זה בזו , והנה, למרות הכל הם ביחד כבר עשרות שנים.

קומייל מוצא את עצמו, לצד הוריה של אמילי – שלא כל-כך ששים להמתין לבשורות טובות לצד הגבר ששבר את לב ביתם –  במאבק מביך, מרגש וקורע מצחוק על חייה של הבת / החברה – ולא פחות מכך על ההבנה מה הוא בעצם רוצה מחייו שלו.  מה שמתחיל כשלושה אנשים שממש לא רוצים להיות אחד עם השני בסיטואציה הכה מורכבת הזאת, מתפתח לקשר מפתיע ומיוחד, שישפיע גם על הסיכוי לחידוש הקשר של הזוג שזה מכבר נפרדו לתמיד..

באדיבות בתי קולנוע לב

לא, זו ממש לא עוד קומדיה רומנטית.  חולי אהבה לוקח את כל מה שידעתם על הז'אנר ומקפיץ אותו כמה רמות למעלה.

ההומור אינטליגנטי ומצחיק עד דמעות, הדרמה והרומנטיקה אמינים ולא דביקים ותלושי מציאות (בכל זאת,  סיפור אמיתי) והדינמיקות של שתי התרבויות כל אחת בפני עצמה ושתיהן ביחד – עם כל השוני והמבוכה הכרוכים במפגש עולמות זה-, מספקים כמה מהרגעים היותר מצחיקים שנראו על המסך לאחרונה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
סרט קורע ולא צפוי!1
אביטל | 02-08-2017 12:05
2
הסרטטט
טליה | 15-08-2017 2:21
איזה נושא הוא?