אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"נתניהו, הכרז על השארת המשפחות בביתן"

המאבק הפוליטי להשארת המשפחות בבית המכפלה מחריף, כאשר מאות פעילי ליכוד מרכזיים קראו אמש לראש הממשלה להכריז רשמית על השארת המשפחות בביתן בישיבת הממשלה בראשון הקרוב

"נתניהו, הכרז על השארת המשפחות בביתן"

המאבק הפוליטי על השארת המשפחות בבית המכפלה מחריף כאשר בכינוס שנערך אמש (חמישי) בטבריה נכחו מאות ראשי סניפים בליכוד, חברי מרכז, ופעילים מרכזיים מכל הארץ ובמסגרתו יצאה בקריאה לראש הממשלה נתניהו לפעול להשארת המשפחות בבית המכפלה בחברון.

בכך, השר זאב אלקין ביקר הבוקר בבית המכפלה, וחיזק את ידי המתיישבים במקום. השר סייר בבניין ובתצפית שעל גגו וציין כי הוא מבין עד כמה הבניין מצוי במיקום אסטרטגי ובקרבת מערת המכפלה. השר קרא לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון ליברמן לאשר באופן מידי את אכלוס הבית. "בית המכפלה בחברון מסמל יותר מכל דבר את האחיזה והשייכות של עם ישראל לעיר האבות. מדובר כאן בזכות קניין בסיסית. על ממשלת ישראל לאשר לאלתר את מגורי המשפחות בבניין ואני אעשה ככל שיידרש כדי לקדם זאת".

השר יריב לוין ציין הבוקר טרם צאתו לחו"ל כי "זכותן של המשפחות להתגורר בבית המכפלה, ברורה, אינה משתמעת לשתי פנים, ומבוססת על זכות הקניין הבסיסית ומעוגנת בחוק. כל ניסיון להוציאם מביתם או להעלות תנאים מפלים להישארותם פסול מיסודו".


כאמור, בכינוס של ראשי הסניפים ופעילי הליכוד אמש יצאה קריאה לנתניהו לפעול להשארת המשפחות בביתן. יו"ר סניף הליכוד ברעננה רחלי בן ארי סקעת ציינה: "ברור לנו כי אין כיום כל סיבה חוקית לעיכוב מגורי המשפחות בבית המכפלה. אנו פונים לרה"מ נתניהו לקבל החלטה חד משמעית בישיבת הממשלה ביום א' לגבי השארת המשפחות בבית המכפלה". מתי יצחק יו"ר סניף הליכוד ראש העין הוסיף: "בחנתי את נושא בית המכפלה מהבחינה החוקית והובאו לפניי חוות דעת של יועצים משפטיים בכירים מהשורה הראשונה. ברור לי מעל לכל ספק שזכותן המלאה של המשפחות לממש את זכותם הקניינית בבית המכפלה.

גם ח"כ אמיר אוחנה ביקר אמש בבית המכפלה וציין: "אילו אבסורד כזה היה קורה בכל מקום אחר בעולם, היינו זועקים אנטישמיות, אבל כנראה רק במדינת היהודים מותר לזרוק אותך מבית שקנית בכסף, בתנאי שאתה יהודי .הגיע הזמן שנאמר לעצמנו, לממשלה ולעולם כולו, די עם האבסורד הזה .הבניין הזה צריך להישאר מאוכלס על ידי תושביו ושהישוב היהודי בחברון ובארץ ישראל כולה יצליח וישגשג".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אם זה ברשות ראש הממשלה הוא חייב
| 28-07-2017 18:46
להשאיר את התושבים או שבעל הבית יחזיר להם את כספם.זה זגל.עד שיהיה בעזרת השם חילופי תושבים.זה בידי המתנחלים.ישתבח שמו