אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי 40 שנה: בגבעת מרדכי יוקם בית ספר ממ"ד יסודי

למעלה ממאה ילדי שכונת גבעת מרדכי בירושלים נאלצו לנסוע כל בוקר ל-15 בתי ספר שונים ברחבי העיר, כי בשכונה לא היה בית ספר יסודי. רקבעקבות התערבותם של ח"כ זבולון אורלב סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי ויועצת רה"מ פרח לרנר, התקבל האישור להקמת בית הספר.

אחרי 40 שנה: בגבעת מרדכי יוקם בית ספר ממ"ד יסודי
  בשנה"ל תשע"ב גם בגבעת מרדכי (פלאש90)

אחרי מאמצים גדולים בשנה הבאה ייפתח בית ספר יסודי ממלכתי דתי בשכונת גבעת מרדכי בירושלים.

השכונה שנוסדה לפני למעלה מארבעים שנה, הפכה לאחד המעוזים של הציבור הדתי לאומי בעיר.

מרבית תושבי השכונה נמנים על ציבור הכיפות הסרוגות, וקיימים בה ישיבה תיכונית "נועם", אולפנה ומדרשה לאומניות "עמליה" וסניף של תנועת הנוער עזרא (המכונה "גיגי"). אך עד היום לא היה בה בית ספר יסודי ממלכתי דתי.

למרות חסרונות בית ספר ממלכתי, גני ילדים יש בשכונה בשפע. "המצב בשכונה היה כזה בו אתה יכול לגור בה בתור זוג צעיר, למשך כמה שנים עד שהילד שלך מגיע לבית ספר" אומר יוגב כהן תושב השכונה.

בכל בוקר היו נאלצים ילדי השכונה לנסוע בהסעות לבתי הספר בקרית משה, בהר נוף ובהר חומה. "זה קשה מאוד להיות הורה לילד בכיתה א' שצריך להיות תלוי בהסעה לבית הספר" מסביר כהן, "יש יותר מ100 ילדים בשכונה, שנוסעים כל בוקר ל-15 בתי ספר שונים בירושלים"

לדבריו, משפחות רבות עזבו את השכונה לשכונות אחרות בירושלים בעיקר על רקע החוסר בבית ספר יסודי בשכונה.

יותר משפחות עם ילדים

עם זאת, בשנים האחרונות, החלו משפחות צעירות להשתקע בשכונה. הסמיכות ל"מכון לב" ולבית החולים שערי צדק, הביאו זוגות צעירים של סטודנטים להשאר בשכונה גם אחרי תום לימודיהם. הקרבה היחסית למרכז העיר, והאופי הדתי של השכונה, הפכה אותה ליעד מבוקש למשפחות מהציבור הדתי לאומי.

עם הגידול במספר הילדים הדתיים בשכונה, עלתה גם היוזמה לפתוח בית ספר יסודי. לפני כחמש שנים קרמה היוזמה עור וגידים כשקבוצה של בוגרי מכון לב הצליחו לאסוף חתימות של כ-30 הורים המבקשים להקים כיתה בבית הספר.

נציגי העיריה שבאו להפגש עם ההורים, גילו כי אין ביניהם הסכמה על אופי בית הספר. חלק מההורים דרשו בית ספר תורני, בו תהיה הפרדה בכיתות, חלק צידדו בבית ספר מעורב וחלק דרשו לקיים גם הפרדה בהפסקות.

הויכוחים התנהלו גם מול נציגי מנהלת החינוך בעיריית ירושלים (מנח"י), שהודיעו להורים, כי כל עוד לא תהיה רצינות מצדם הם לא יסייעו בפתיחת בית הספר. במנח"י טענו כי לא יפתחו כיתה במידה ואין התחייבות של לפחות 30 הורים לשלוח את ילדיהם לבית הספר בשנים הראשונות.

בתחילת השנה, התאגדו יחד הורים לילדים בגני החובה בשכונה, במטרה לחדש את היוזמה להקמת בית הספר. עוד בחודש חשוון התכנסו ההורים וקבעו חזית אחידה מול עיריית ירושלים.

לדברי ההורים, ניסתה מנח"י להתנגד להקמת בית הספר, כשראשיה ניסו לטרפד את היוזמה באמצעות פלגנות בין ההורים על צביונו של בית הספר.

למזלם של תושבי גבעת מרדכי, בשכונה מתגוררים גם אנשי ציבור, שנרתמו כדי להסדיר את הבירוקרטיה מול מנח"י ולהקים את בית הספר. במאמצים של ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), דוד הדרי, סגן ראש עיריית ירושלים, ויועצת ראש הממשלה, פרח לרנר, הושגה לבסוף אישורה של מנח"י על הקמת בית ספר יסודי בשכונת גבעת מרדכי.

ואיפה ילמדו?

אחרי מתן האישור לבית הספר, היה צריך למצוא לו מבנה בו יוכל לפעול. השאלה הפכה לקריטית, עם תחילת ההתארגנות לשנת הלימודים הבאה, כשבמנח"י הודיעו כי בלי מבנה, הם לא יפתחו את בית הספר.

בשכונה קיים מבנה של בית ספר "אלונים" שמשמש בחלקו כבית ספר לילדים בעלי מוגבליות. אותם ילדים אינם בני השכונה ומגיעים אליה בהסעות מכל רחבי ירושלים. ועד ההורים ביקש ממנח"י  כי בית הספר יוקם במבנה החצי ריק של בית הספר "אלונים".

במנח"י סירבו, והיה נראה ששאלת המבנה תגרום לאי פתיחת בית הספר. ההורים ניסו להעלות הצעות מקוריות למבנים חלופיים, כשבין ההצעות שהועלו על ידי ההורים היה קיום בית הספר בתוך קמפוס "מכון לב" הסמוך.

בסופו של דבר, שוב בפעולה משותפת של דוד הדרי בעירייה וח"כ זבולון אורלב בכנסת (יו"ר הועדה לזכויות הילד), הצליחו להפשיר את עמדתה של מנח"י והשבוע כאמור, התקבלה ההודעה המאשרת את הקמת בית הספר הממ"ד בתוך מבנה בית הספר "אלונים".

חיזוק לציונות הדתית בירושלים

"עד שאני לא אראה את היום הראשון ללימודים, אני לא אאמין" אמר לנו יעקב שרייבר, תושב השכונה, שניסה בעבר להקים בית ספר בשכונה. "כבר שמעתי כל כך הרבה הבטחות מכל כך הרבה אנשים, שאני ספקן.".

לעומתו יוגב כהן, שילדו ילמד בשנה הבאה בבית הספר, מסביר את ההצלחה השנה: " הנחישות והלכידות  של ההורים להשיג בית ספר איכותי בגבעת מרדכי תוך קבלה והתחשבות ברצונות, היא מה שהביא להקמת בית הספר".

"בנוסף העזרה הרבה אותה קיבלנו מח"כ אורלב וסגן ראש העיר הדרי תרמו רבות להצלחת הנושא וגם לימדו אותנו דבר או שניים בכוחה של הציונות הדתית להוביל תהליכים בעיר."

דוד הדרי, סגן ראש העיר אמר: "אני מברך על ההחלטה לפתוח בית ספר בגבעת מרדכי. בתהליך להקמת בית הספר הושקעו מאמצים רבים הן מצד עיריית ירושלים ומנח"י, והן מצד ההורים והתושבים שנרתמו לנושא מתוך תחושת אכפתיות גבוהה ורצון למעורבות קהילתית-חברתית. ברצוני להודות גם לידידי ח"כ אורלב, תושב השכונה, שהשתדלותו הרבה לפתיחת בית הספר אכן נשאה פרי".

הדרי, המכהן כיו"ר מפד"ל איחוד לאומי בירושלים, הוסיף כי: "לבית ספר ממ"ד תורני בגבעת מרדכי חשיבות מכרעת בקביעת צביון השכונה ובעידוד משפחות איכותיות מקרב הציבור הדתי לאומי לקבוע את משכנם ועתידם בירושלים. לדבריו, בית הספר יסייע גם בפיתוח האופי הקהילתי החם והמשפחתי אשר נודע לשכונת גבעת מרדכי".

ח"כ זבולון אורלב ברך גם הוא: "שכונת גבעת מרדכי בירושלים, שאני חלק מתושביה, הפכה להיות אבן שואבת לזוגות צעירים דתיים לאומיים. יחד עם פרח לרנר יועצת ראש הממשלה לכנסת ודוד הדרי סגן ראש העיר מטעם המפדל, שניהם תושבי השכונה, יזמתי את הקמת בית הספר הממלכתי הדתי החדש בשכונה."

"אני מאמין כי בית ספר קהילתי יש בו תרומה מיוחדת לתלמידים, להורים ולשכונה כולה. צר לי שעיריית ירושלים התנהלה בכבדות, גררה רגלים והגיבה באיחור. סוף טוב הכל טוב. אני מאמין כי בראשית שנת הלימודים אבוא עם ראש העיר לחנוך את בית הספר הממ"ד החדש."

"אציין שפתיחת הממ"ד החדש משקף העצמה של הציבור הדתי לאומי בירושלים וגידול במספר המשפחות והילדים. בשנה שעברה נפתח ממ"ד חדש בשכונת גוננים ובשכונת חומת שמואל ואי"ה יש בתוכנית לפתוח בשנים הבאות לפתוח בתי ספר ממ"ד נוספים."

ממנח"י נמסר כי "מנח"י רואה צורך בפתיחת בית ספר ממ"ד יסודי נוסף בגבעת מרדכי, ופועלת בימים אלו למציאת מבנה."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
40 תגובות - 40 דיונים מיין לפי
1
העיקר שיהיה מעורב לפחות עד כיתה ה'.
אמא מקומית | 29-06-2011 14:46
אנא, משרד החינוך, הקשיבו לכל ההורים ולא רק לאלו הלוחצים
2
צריך לומר את כל האמת
יוסי | 29-06-2011 14:56
מי שהתחיל את התהליך היו תושבים בגבעה לא בוגרי מכון לב אולי כדאי לציין שהיה בי"ס בשכונה ציון עזרי שנסגר על ידי תושב השכונה זבולון אורלב... יש להבין שפתיחת בי"ס כזה יגרום לסגירת בתי ספר אחרים שהציבור של גבעת מרדכי גם נמצא בהם כגון נוה עציון שנמצא 100 מטר מהשכונה אוולינה מרחק חצי קילומטר ודוגמה. כל פתיחת בי"ס נוסף יגרום לסגירת אחרים
3
אין סיכוי למהלך ...
מאיר | 29-06-2011 15:34
גבעת מרדכי שכונה קטנה ודעות רבות לה ביה"ס יפתח בקול תרועה אבל בויכוח הראשון על נושא דתי יתחילו הויכוחים לדוגמה האם טכסים יהיו משותפים כהורה לילדה בשנה הבאה אני לא בטוח שאני לא רוצה לבחור בית ספר שכבר קיים שכבר ידועה רמת הדתיות שבו כחבר בקהילה מזכיר את הויכוח האחרון שהיה בה האם מותר לשמוע שירת אישה בשיעור שהתקים בקהילתנו איך מי שלא מוכן לשמוע קול אשה יססכים שבנו יהיה ביחד עם בנות בהפסקות או באותו מבנה הכל יפה לכיתות א ב ואולי ג ומה הלאה? בית הספר בשכונה נסגר כי הוא לא היה דתי מספיק לתושבים הדתים שבו והם יצאו החוצה ואז לא היו מספיק ילדים מר אורלב היקר אולי תדאג קודם לדברים יותר חשובים בשכונה כמו מתנ"ס טיפת חלב ואפילו כספומט
4
כל הכבוד ללרנר
יפה | 29-06-2011 15:36
האם כל מי שי לו כח פוליטי יפתח בית ספר ליד הבית בשביל הילדים שלו האם אני כתושבת קטמונים שרוצה גם בית ספר ואין לי גב גם לי יפתחו?
5
למספר 2:נוה עציון לא נמצא 100 מטר אפילו לא בקו אווירי
גדעון | 29-06-2011 15:47
נווה עציון לא נמצא במרחק 100 מטר הליכה. למה תלמיד בכתה א' אמור לנסוע כל יום לבית הספר כאילו שהוא גר בחור בסוף העולם? ילד ביסודי צריך שיהיה לו בית ספר במרחק הליכה כך שהוא יכול לחזור הביתה לבד ולפגוש חברים מהכיתה אחה"צ. הוצאת 100 ילדים מבית ספר לא תגרום לסגירתו אבל תגרום לילדים להגיע רעננים יותר ללימודים ובצורה בטוחה יותר ללא הסעות. אני מצטרף למספר 1: אין שום צורך להפריד ילדים. מי שחושב על ילדה בכיתה ב' שהיא אובייקט מיני - שילך לטיפול פסיכולוגי.
6
מי שרוצה להגיד את כל האמת שבבקשה יגיד אותה ולא רק חצי
א תושבת ותיקה בשכונה | 29-06-2011 16:44
נווה עציון לא נמצא במרחק 100 מטר משכונה. בהחלט לא מרחק הליכה, דרך לא בטיחותית ולא מותאמת לילדים קטנים ואמהות עם עגלות שהולכות ללוות אותם. וזה בלי להתייחס אפילו לכך שזה בית ספר רק לבנות כמו כן גם אוולינה שמיועד רק לבנות. דבר נוסף הוא שרוב ההורים רוצים מסגרת יותר תורנית ממה שמציעים הן באוולינה והן בנוה עציון.
7
ל-6
רובי | 29-06-2011 18:25
נווה עציון הוא ממ"ד תורני לבנות בלבד מכל מיני שכונות. הסיבה היחידה להוציא משם בנות לבי"ס החדש בגבעת מרדכי לא (שכמו שזה מסתמן יהיה נפרד ותורני לעילא ולעי לא) לא תהיה הרמה התורנית וגם לא המרחק, אלא הרצון שיהיה בי"ס רק לבנות גבעת מרדכי וחלילה לא עם בנות מקרית יובל וקרית מנחם...(גילוי נאות: בתי לומדת בנווה עציון ובעז"ה גם תישאר שם...).
8
מפדלניקים מטומטמים, תמשיכו לריב
| 29-06-2011 18:30
מפדלניקים מטומטמים, תמשיכו לריב. לא מסוגלים להסכים על כלום.
9
כל הכבוד להורים המארגנים ולאורלב
שירה | 29-06-2011 18:32
כתושבת השכונה הנאלצת להסיע יום יום את בנה מרחקים בשביל דבר אלמנטרי כמו בית ספר, כולי מלאת תודה להורים הפועלים לפתיחת בית הספר! בשנים האחרונות השכונה נהפכה ליותר תורנית ומכאן הדרישה לבית ספר מסוג זה. ההתלהמות כאן האישית נגד פרח לרנראינה הוגנת מכיוון שהיא פעלה בשביל אינטרס ציבורי (100ילדים בשכבה שנאלצים לסוע יום יום) c
10
רק חבל שהזוגות הצעירים מילא יעזבו כי אין מצב לקנות פה
תושבת השכונה | 29-06-2011 18:44
דירה
11
ל7 הטענה שלך על גזענות היא מופרכת
י | 29-06-2011 18:52
ילדנו נוסעים מחוץ לשכונה יום יום ובבתי הספר שלהם לומדים ילדים גם מקרית מנחם וגם מקרית יובל ומעוד הרבה שכונות ואין לנו שום בעיה עם זה. הבעיה שלנו היא המרחק וההסעות וכל מה שמתלווה לזה. חוץ מזה שנווה עציון לא נותן שום מענה לבנים של השכונה ומה לדעתך הם צריכים לעשות.
12
תגובה ל7
יעל | 29-06-2011 18:56
את מוזמנת להמשיך ולהיות משועבדת לאוטו ולהסעה בזמן שילדי יחצו ברגל את הכביש ויגיעו לבית הספר. שכחתי גם לציין שהם יוכלו ללכת להכין שיעורי בית עם חבריהם בשכונה מבלי לתאם הסעות שבוע לפני כן. 
13
האם אורלב מועדת החינוך מוכן לפתח בית ספר אליטה בלי
ספרדים ואתיופים?? | 29-06-2011 19:21
מי סגר את ציון עזרי? ולמה הורים מגבעת מרדכי הוציאו את ילדיהם כאשר ילדי הקטמונים באו לציון עזרי??? אורלב פותח בית ספר חדש רק לאליטה וידבר בעד סובלנות??
14
אורלב והדרי שכחו שהם צריכים ליצג את כל הצבור הדתי
בירושלים | 29-06-2011 19:27
אורלב והדרי פועלים לפתח מוסד אליטה בלי תלמידים משכונות מצוקה ובלי אתיופים, הם גורמים לסגירת בתי ספר אחרים (כמו שחורב ונעם גרמו בעבר), חבל שהם שכחו שאת הקולות שלהם הם מקבלים לא רק מגבעת מרדכי
15
בנים ובנות באותו חצר וזה תורני?? יבדקו האם להורים יש
אינטרנט כמו ב... | 29-06-2011 19:48
16
אורלב פותח בית ספר לילדים שאין ביכולתם לממן הסעות
תושב גבעת מרדכי | 29-06-2011 20:34
האם זה נחשב פתיחה לאליטה?
17
כל הכבוד לעיריה!
משה | 29-06-2011 23:43
18
ל 14 ו - 15 אורלב והדרי מייצגים אותי
ציפי | 30-06-2011 9:17
האם ל"אליטה" שגרה בגבעת מרדכי בדירות 3 חדרים (54 מ"ר נטו) עם 5- 6 נפשות בדירה לא מגיע בית ספר משלהם?! האם הם צריכים לשלם מכיסם הסעות במאות שקלים לחודש לשכונות אחרות על מנת לקדם את האינטגרציה בעיר?
19
ל-18: העיריה מממנת הסעות לאולינה ולדוגמא - אתה לא משלם
לא נאה לך | 30-06-2011 10:14
מאז שסגרו את ציון עזרי כי לא רציתם בית ספר עם קטמונים - העיריה שולחת אוטובוס שמסיע על חשבון העיריה לאוילינה ולדוגמא. אבל אתם לא רוצים ללמוד עם ספרדים ואתיופים זו האמת - כל היתר צביעות. הורים שהולכים לחוף מעורב ובלי כיסוי ראש רוצים פתאום תורני.
20
בית הספר נפתח למרות הפוליטיקאים ולא בזכותם
תושב שכונה | 30-06-2011 10:52
במשך שנים הם רק הערימו קשיים על פתיחת בית הספר, כל תושב בשכונה יודע מי באמת הביא לפתיחת בית הספר. תודה לאלי הופמן וחבריו!
21
ל - 19 - אתה כנראה לא מעודכן
ציפי | 30-06-2011 12:48
1. העיריה ביטלה כבר מזמן את ההסעות שעל חשבונה. 2 - אני ספרדיה ואין לי בעיה שילדיי ילמדו עם ספרדים ואתיופים וכל עם ישראל - בתנאי שהם שומרי תורה ומצוות. 3. ציון עזרי נסגר לפני עשור. מאז רוב האוכלוסיה התחלפה והאנשים שאתה מאשים בסגירת בית הספר הקודם , הם לא האנשים שרוצים כעת בית ספר. 4. אתה צריך להכיר בעובדה שרוב האוכלוסיה הצעירה בגבעת מרדכי הם תורניים - ראה לדוגמא את פריחת שעורי התורה במקום , שיעורי התורה לילדים בשבתות ,בית מדרש ערב , אוטובוסים מלאים ילדים היוצאים ללמוד בתלמוד תורה בהר נוף וכו וכו' ולכן הדרישה לתורניות. הורי בית ספר נווה עציון מנסים בכל דרך לטרפד את הקמת בית הספר בשכונה שלנו ולכן מנסים להוציא את השד העדתי - למרות שהוא לא קיים .
22
האם סיפרו לכם את כל האמת
נעמה | 30-06-2011 14:47
הקמת בית הספר בגבעת מרדכי מבורך אבבל לעניות דעתי רק לבנים אני אם לבת שבעוד שנה תצטרף בית ספר ועל פי כל מה שראיתי כאן בית ספר נוה עציון הינו ממ"ד תורני שגם לפי מה ששאלתי הסכים לבא בעוד שנה לגבעת מרדכי ולהיות במבנה אלונים . כמו כן האם תושבי גבעת מרדכי הפתוחים כל כך ברגע שתהיה הרשמה לשנה הבאה יסכימו לקבל כל אחד ואחת או ירצו לברוור את הטובים להם אני מאד רוצה שביתי תלמד בשכונה אז למה לא לשבת יחדיו עם הורי נוה עציון שחלקם תושבי השכונה ולראות איך פותרים הענין ביחד בגלל המחלוקות הללו לא נצליח להגיע לכלום רק יהיה הפסד לכולנו ודרך אגב ציפי מה הההגדרה שלך לשומרי תורה ומצוות ?
23
ל-21: את תורנית ורוצה בנים ובנות ביחד באותו חצר? איזו
תורנית את? | 30-06-2011 15:37
24
רע מאוד לציבור הדתי לאומי בי-ם
מישהו | 30-06-2011 17:19
מזה כמספר שנים,קיימת מגמה ברורה של ירידה במספר תושביה הדתיים לאומיים של ירושלים. הירידה היא עקבית ומעוררת דאגה. שימו לב מה קרה ברמת אשכול,רמות,ארמון הנציב,גבעה צרפתית,בית וגן. במקום שכולם יאחדו כוחות וינסו לשמר את בתי הספר הדתיים הקיימים,באים "מוישה גרוסים" ומקימים עוד בית ספר ללא שום עתיד,והכל באמתלא של "תורניות".
25
טוב מאד לציבור הדתי לאומי בירושלים
מישהי | 03-07-2011 10:14
בכל שכונה צריך שיהיה בית ספר שמתאים לאופי השכונה. לכן נווה עציון זה בית ספר שייסגר מכיוון שהוא יושב בשכונה שבית הספר לא מתאים לאופייה. מה ההיגיון שבנות שרוצות ללכת לבית יעקב משכונת בית וגן יסעו לשכונות אחרות ומנגד בנות משכונות אחרות יסעו לבית וגן לנווה עציון?! אופי השכונות משתנה ואם רוצים להשאיר את הזוגות הצעירים בירושלים צריך להקים בתי ספר בתוך השכונות שמתאימים לאופיים.
26
ל-25: ברחוב חכמי לא גרים חרדים והחרדים לפי זרמים לומדים
בשכונות אחרות | 03-07-2011 16:53
1. ברחוב חכמי אין חרדים 2. החרדים (כצמו הדתיים) לומדים תמיד בשכונה אחרת בגלל ליטאים וחסידים שונים שלא לומדים יחד חלילה. 3. כנראה לא הבנת את הנקודה שגבעת מרדכי לא רוצים בכל מקרה (גם אם נווה עציון) יסגר, שהתלמידות תלמדנה אצלם כי נווה עציון זה לא מספיק לבן
27
רק בית ספר בנים
מגבעת מרדכי | 04-07-2011 21:19
גבעת מרדכי זקוקה לבית ספר בנים. ממ"ד תלמוד תורה. נווה עציון בית ספר טוב ומצליח מכדי לסכן אותו בהקמת בית ספר מתחרה סמוך אליו ובהוצאת גבעת מרדכי ממנו. מעטים מאוד מצליחים כמו נווה עציון עם מרקם אינטגרטיבי עדין שיש שם. למי העוז לגזור גזר דין מוות על עבודת קודש כזאת? אם יכפילו את הבניין של "אלונים" בגבעת מרדכי, אפשר לאחד בו את שני בתי הספר. בינתיים צריך לפתוח בית ספר לבנים בלבד כדי לגאול את הוריהם מקושי אמיתי. לבנות יש פתרון מצוין, וקרוב.
28
נמאס מהסעות
אם הבנים שמחה | 04-07-2011 22:51
אנחנו צריכים דחוף בית ספר לבנים שלנו בשכונה ולא משהו צמוד לבנות. הרשמת בנים היא ודאית. לבנות יש בתי ספר בסביבה, לכן הן לא ירשמו, אבל לבנים אין כלום. חבל אם לא יפתח בתספר בנים בגלל הבעיה עם הבנות.
29
צריך בית ספר לבנים ובנות
נמאס מהורי נווהעציון | 05-07-2011 10:38
מה יעשו משפחות שיש להם גם בן וגם בת ?האם הבת צריכה להיות מופלית ולסוע מחוץ לשכונה כאשר אחיה יהנה מבית ספר בשכונה?
30
ליעל מס' 12
קרן דובנוב | 05-07-2011 11:03
יעל, אני באמת מוכנה להקדיש חמש ואפילו עשר דקות מזמני פעמיים בשבוע, כשמגיע תורי בצוותאית (carpool), כדי שלא ייפגע מפעל חינוכי מפואר שקם זמן רב לפני ששתינו נולדנו וכדי שלא יארע דבר לצוות המורות שמטפח, בין השאר, את בתי ואת בתך כאילו היו בנותיהן. זאת לא השתעבדות, זה נופש לעומת המרחקים שרוב ילדי ישראל נוסעים יום יום בכל עיר וכפר. כן לבית ספר בנים בגבעה, לא לבית ספר בנות! אל נא תעקור נטוע!
31
היה בית ספר ציון עזרי שאורלב הביא לסגרתו
דני | 06-07-2011 21:03
32
לקרן מס' 30
יעל | 07-07-2011 12:56
לקרן , את כנראה מתבלבלת עם יעל אחרת מכיוון שאין לי בת בנווה עציון. יש הרבה מפעלים חינויכיים מבורכים ברחבי העיר שהייתי רוצה לתמוך בהם. אך מה לעשות ואני חושבת על טובת ילדי וטובת השכונה שאני גרה בו לפני מפעלים חינוכיים מבורכים בשכונות אחרות. חבל לי שאת לא מצליחה לראות את התרומה האדירה לשכונה שבית הספר יכול לתת. במקום המצב היום שבו משפחות שילדיהם מגיעים לגיל שבו הם צריכים לעלות לכיתה א' , יברחו מחוץ לעיר , יכול להיווצר מצב שבו המשפחות האלו ישארו בעיר ויתרמו לה . בית הספר שמוקם יהיה בית ספר קהילתי ולכן יתרום רבות לשכונה , ילדינו יוכלו סוף סוף ליהנות מחוגים אחרי הצהריים לפי רוח התושבים ( ולא רוח חב"ד) , נהנה מטקסים קהילתיים וכו וכו' כמו שנאמר " עניי עירך קודמים.." הייתי מצפה ממי שלא תומך בהקמת בית הספר שלפחות ישב וישתוק ולא ינסה לטרפד את המהלך שבא לעזור לעניי עירו.
33
תשובה ליעל ולכול
קרן | 07-07-2011 22:40
יעל, סליחה על הזיהוי המוטעה. אני לא נגד בית ספר בשכונה. אני בעד בית ספר בנים ומוכנה להיאבק עליו, והלוואי יהיו בו חוגים ופעילות שכונתית מגוונת. אשר לנווה עציון, הוא נמצא על סף השכונה, יותר קרוב אלינו מל-80% מאימפריית בית וגן. הוא בית ספר מוצלח ו"כיפי", והפן התורני בו מתחזק מאוד לאחרונה. אני מציעה שלא לדרוס אותו בתחרות צפופה (גאוגרפית) שלא יוכל לעמוד בה (מסיבות סוציולוגיות וכלכליות ולא מפני שאינו טוב) אלא לחבר אותו לשכונה פיזית ופסיכולוגית בהתאמת הדרך להליכה ובהכנסת מלוא חופניים רוח השכונה אליו. הצוות רק ישמח. אם בית הספר בכל זאת נראה רחוק מדיי, אפשר להכפיל את אלונים ולהוריד את נווה עציון אלינו למטה (אף על פי שהוא עבר את טלטלת המעבר ממש בשנים האחרונות). ברור שבית ספר קהילתי וקרוב הוא טוב, בלי ספק גם לילדיי, אבל אינני סבורה שיש רשות לקחת דבר מה מעניי סביבותינו ולהביא להאכלת עניי עירנו. ובמקרה הזה המקום נמצא בואך לעירנו, מטופח בעזרת כוחותינו, לא חבל? מאז שעבר לאזור מכון לב, אף פעם לא התייחסתי אליו כמשהו מחוץ לשכונה.
34
ציון עזרי
תושבת השכונה | 08-07-2011 10:35
כתושבת של השכונה אשר נולדה וגדלה כאן חייבת להזכיר לכולם שהיה כאן בעבר בית ספר יסודי ממ"ד ציון עזרי מעורב שכמובן גם למדתי בו וזה בדיוק מה שהשכונה הזאת צריכה, יש כאן עוד תושבים שלא כולם דתיים תורנים יש כאלו גם מסורתיים, שגם להם יש פה מקום ודעה,וגם להם מגיע אז ממ"ד מעורב זה הכרחי
35
ק
יעל | 10-07-2011 22:41
העיריה לא מוכנה להקים רק כיתת בנים, ולכן במאבק של הורי נווה עציון בכיתת הבנות הם בעצם סוגרים גם את כיתת הבנים. חבל שתושבי השכונה במו ידיהם הורסים מפעל מבורך כזה. מעניין שאותם הורים שנאבקו לפני שנתיים על פתיחת בית הספר לפתע הפכו עורם (מאחר ולא מדובר על ילדיהם שעולים לא) ונאבקים בכל דרך אפשרית נגד. חבל שאתם לא חושבים על ההורים הנאלצים לקחת הלוואות רק בכדי לממן הסעות ל״ לחוק חינוך חינם״
36
40 שנה? ? ? הילדים של אורלב למדו בציון עזרי לפני 20 שנה
משה | 11-07-2011 19:37
לפני כ-10 שנים נסגר בית הספר היסודי משום שההורים הוציאו את הילדים לחורב ונעם ולא רצו חינוך ממד המשלב ילדים שהגיעו מהקטמונים. האם יסכימו לשלב אותם גם היום ?
37
אתם רוצים את הקולות בבחירות של אתיופיים ומרוקאים אבל לא
ללמוד איתם | 18-07-2011 15:12
38
מישהו כאן יכול לתת לי עוד פרטים ואם יש טלפון??? זה דחוף
רביד | 17-12-2012 17:21
39
ביה"ס תורני גבעת מורדכי
אורית מלכה | 16-07-2013 11:27
אשמח לקבל טלפונים ופרטים נוספים. בהצלחה
40
למה רק ארבע כיתות
| 26-09-2013 19:56
אם יש כל כך הרבה ילדים בגבעת מרגכי אז למה נפתחו רק ארבע כיתות יש לחזק את בתי הספר הממלכתיים דתיים הקיימים ולא לגרום לסגירתם