בנט, שקד ואלקין הצביעו נגד הסרת המגנומטרים

למרות שבישיבת הסיעה בצהריים דיבר בנט על "הצורך לקבל החלטות פה אחד ובהסכמה רחבה גם בקבינט" בערב הוא ושקד הצביעו נגד הסרת המגנומטרים

בנט, שקד ואלקין הצביעו נגד הסרת המגנומטרים
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הסרת המגנומטרים בהר הבית. אחרי שאתמול בישיבת סיעת הבית היהודי קרא השר נפתלי בנט לקבל החלטות פה אחד, כמה שעות לאחר מכן בישיבת הקבינט המדיני בטחוני הוא כבר הפר את בקשתו והצביע בדעת מיעוט נגד הסרת המגנומטרים.

אתמול בפתח ישיבת הסיעה אמר בנט: "ככלל, בשעה של אתגר ביטחוני עלינו להקפיד על עבודה משותפת ולמנוע שיח של האשמות ולכן בדיונים המדיניים והביטחוניים הבהרתי את הצורך לקבל החלטות פה אחד ובהסכמה רחבה גם בקבינט, ואני שמח שעמיתי בקבינט אימצו עמדה זו. אני פונה לחברי אופוזיציה: זוהי שעה לאחדות וממלכתיות."

בישיבת הקבינט שנמשכה לשעות המאוחרות של הלילה, היה בנט בין שלושת השרים שהצביעו נגד הסרת המגנומטרים. איתו הצביעו גם שרת המשפטים איילת שקד והשר לענייני ירושלים ואיכות הסביבה זאב אלקין.

הבוקר, סרבו שרי הקבינט להתראיין ולהסביר את ההחלטה להסיר את המגנומטרים בהר הבית.

הסרת המגנומטרים מהר הבית; (צילום: מתוך ynet)

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט הלילה (ג') להסיר את המגנומטרים מהכניסה להר הבית. גלאי המתכות שעוררו סערה בעולם הערבי יומרו בבידוק ביטחוני המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות ('בידוק חכם') ובאמצעים נוספים תוך עיבוי כוחות הבטחון בשטח, כשהמטרה היא להפוך את סביבת הר הבית ל'עיר בטוחה'.

בהודעה מטעם הקבינט נאמר כי "הקבינט המדיני- בטחוני מקבל את המלצת כל גופי הביטחון להמיר את הבידוק של גלאי המתכות בבידוק ביטחוני המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות ("בידוק חכם") ובאמצעים נוספים, כדי להבטיח את ביטחון המבקרים והמתפללים בעיר העתיקה ובהר הבית".

ראוי לציין כי עד ליישום התוכנית תתגבר משטרת ישראל את כוחותיה ותבצע פעולות נוספות ככל שיידרש על-מנת להבטיח את ביטחון המבקרים בהר.

על החלופות נכתב בהודעה כי "הקבינט החליט על הקצאת תקציב של עד 100 מליון שקלים לטובת יישום התוכנית (בפרק זמן של עד שישה חודשים) כולל בקיצוץ רוחבי ככל שיידרש, על-פי התכנית שיגיש המשרד לביטחון הפנים. עלות התכנית תכלול גם מימון תקני שוטרים על פי המלצת המשטרה".

ראוי לציין כי על אף הסרת המגומטרים "פלסטינים" המגיעים להר הבית מסרבים להיכנס למתחם ולמסגד אל אקצה על אף שהוסרו גלאי המתכות במהלך הלילה. חלק מהם אמרו: "לא נסכים להיכנס למסגד עד שיסירו את כל המצלמות. מבחינתנו המאבק יימשך".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע