המאבק מתחדש: מאות בנות אולפנה הגיעו לכותל

לאחר ההצלחה בביטול החלטת הממשלה במתווה הכותל הרפורמי הבוקר נערכת תפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל המערב, וזאת כתגובה לפגיעה של נשות הכותל בסטטוס קוו הנהוג בכותל

המאבק מתחדש: מאות בנות אולפנה הגיעו לכותל
  בנות אולפנא יוצאות לכותל המערבי (ארכיון)

המאבק בנשות הכותל הרפורמי נמשך: לאחר ההצלחה בביטול החלטת הממשלה במתווה הכותל הרפורמי הבוקר (שני) נערכת תפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל המערב, וזאת כתגובה לפגיעה של נשות הכותל בסטטוס קוו הנהוג בכותל.

לדבריה מארגני התפילה תקנון הכותל אוסר על תפילת נשים ועלייה לתורה אולם נשות הכותל מצפצפות על החוק ופועלות בכוח הזרוע על מנת לקבוע עובדות חדשות בשטח.

בתפילה צפויים לקחת חלק עשרות אולפנות וקבוצות נשים מכל רחבי הארץ שיגיעו להתפלל במקום הקדוש.

לדברי יו"ר ארגון 'נשים למען הכותל', שהיה שותף לעתירות בבג"צ נגד נשות הכותל, מטרת הגעת המתפללות היא לשדר מסר ציבורי כי הכותל לא נועד לשינויים ומסחר פוליטי בין מפלגות וספונסרים בארצות הברית ובישראל.

"אנחנו משמיעות את קולן של מאות אלפי מתפללות שרוצות לשמור על הכותל כפי שהיה עד היום במשך אלפי שנים. בלי כל שינוי.
מה שהתאים לכל עם ישראל חילונים דתיים וחרדים לצד שמגיעים להתפלל במקום לא צריך להשתנות בגלל קבוצת נשים קטנה", אמרה אהרוני.

יחד עם אהרוני שותפים מחר שורה של ארגונים. לדבריהם התפילה תשדר לציבור כי הכותל ימשיך להתקיים במתכונתו הנוכחית ומיועד לדחוק את נשות הכותל החוצה. "אנחנו רוצים למנוע בדרכי נועם את ביזוי הכותל בידי נשות הרפורמים ולגייס כמות מתפללות גדולה שלא תאפשר את תפילתן הרחבה ובכך תמנע מהן לבזות את הכותל ולקרוא בתורה בניגוד להלכה ולתקנון של המקום הקדוש האוסר זאת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ביזיון שזה מה שעושים בראש חודש אב!
חיים | 24-07-2017 8:55
להזכיר לכל החסרי שכל, בית המקדש חרב בגלל שנאת חינם.. כל תשעת הימים לא שווה אם לא מפנימים את זה! כל מי שהלכה לשם שלא תתאבל כי זה צביעות
כל הכבוד לכן!!!!
שים משקפים ,חיים | 25-07-2017 9:05
זאת אינה שינאת חינם, אלא שינאה בעוקרי תורה ומתבוללים במזיד!! ומצווה גדולה להלחם בסמולנים קיצונים ומתבוללים אלו!
לחיים, הם לא חלק מעם ישראל הם היו נגד הציונות כשהיא
יוסי | 24-07-2017 15:34
הוקמה וגם שנים אחרי, הם נגד כל ממסד רבני אורטודוקסי, הם מתחתנים עם גויים והרבה מהם גויים רק לרבנות הראשית לישראל מיסודו של הראיה קוק יש את הסמכות לקבוע מה יהיה דינו של הכותל ושל כל דבר דתי בארץ
לחיים - אז מה אם הם חלק מהעם?
קובי | 24-07-2017 14:58
לכן יש להרשות להן את זה? ואם יבואו חילונים וירצו להתפלל בבגדי ים גם תתיר את זה? וכי לא רגמו בבית המקדש באתרוגים את הצדוקי שניסך על רגליו?
לקובי
חיים | 24-07-2017 12:37
לא נכון, נשות הכותל והרפורמים גם אם אני לא מסכים איתם ואני לא מסכים איתם הם חלק מהעם היהודי! אפשר לדון בזה אבל מה שעושים בכותל לנשות הכותל הוא ביזיון! כדאי שפעם תלך לראות מה עושים שם כל ראש חודש! יש מאות מפגינים מגדם ובנות ששורקות במשרוקיות, כאילו שזה לא חילול הקודש.. ידוע שעל ידי התנגדות כזאת שעושים רק מעצים את כל הארגונים האלה!
"משנאיך ה' אשנא"
קובי | 24-07-2017 9:32
הדת ברפורמית ונשות הכותל הן אלו שעושות את שנאת החינם כשהן מנסות הכוח לשנות את צביון הכותל
2
החילוניות כן רוצות מקום לנשים לא לשקר
אור | 24-07-2017 13:28
3
שהרפורמים יעלו להתפלל בהר הבית מה להם ולכותל?
אלי | 24-07-2017 16:10
שהרפורמים יעלו להר הבית ממילא הם אינם יהודיים. להם בטח ירשו המוסלמים להתפלל בהר.