הרב אליהו עונה ללהט"בית הדתייה: תתמודדי ותנצחי

הרב עמיחי אליהו משיב לפעילה שהתפרצה בכנס הרבניות: "אל תכריחי נשים אחרות להיכנע לחולשה הזאת ולחיות חיי סבל. אם תחליטי להתמודד ולצאת מזה – נעמוד שם לצידך"

הרב אליהו עונה ללהט"בית הדתייה: תתמודדי ותנצחי

300 רבניות ונשים מנהיגות קהילה התכנסו אתמול בכנס של "ארגון רבני קהילות" ללמוד על תופעת הלהט"בים ועל דרכי הריפוי וההתמודדות עם התופעה הזאת. מיטב המומחים של ארגון "בקדושה" ואחרים השמיעו את דבריהם, כך שהרבניות יצאו עם ידע ועם דרכי פעולה חשובים להמשך פעילותן.

היה צפוי כי נציגים מטעם הלהט"בים ינסו לבטל את הכנס, וכך אכן קרה. הם לחצו על אנשים במשרד החינוך שלא לאפשר לנו להתכנס ולחשוב מחוץ לקופסה שהם יצרו, והכול כמובן בשם "חופש הדיבור והביטוי". לדעתם מותר להאכיל גבר בסטרואידים, לחתוך את גופו בסכין מנתחים ולהשתיל לו אברים כדי להפוך אותו חיצונית לאישה. זה לא נקרא "המרה". אבל להסביר לנער מבולבל שהוא גבר ולא אישה – זה המרה, פשע שאין חמור ממנו.

הם לא הצליחו לבטל את הכנס, ועל כן באו להפריע לדוברים להשמיע את דברם. זאת לא הייתה הפתעה. גם בכנס הקודם של "ארגון רבני הקהילות" לגברים הם ניסו להפריע. מאות הרבנים והרבניות לא נרתעים מהם. ואולי זאת אחת האמירות החזקות של הכנסים הללו: "לא תגורו מפני איש". אל תאגור את דבריך בפני כל מי שמנסה לומר דברי שקר ולחסום אותך מלומר את דברי התורה. צריך לשאת את דברי ה' בלי מורא ופחד.

לא יכולים לאפשר לאנשים הללו לבלבל את הנוער

גברת שורק, פעילה פוליטית של "יש עתיד", הגיעה למקום וניסתה להפריע למהלך הכנס. חבל. אילו הייתה מקשיבה, היא הייתה שומעת דברים שהיו בשבילה כמים צוננים על נפש עייפה. מרגיעים אותה ומנחמים אותה. כל דוברי הכנס דיברו על הסבל של בעלי הנטייה ההפוכה. כל משתתפות הכנס שמעו כל היום שצריך לאהוב אותם ולהכיל אותם, ובד בבד להילחם בתופעה. אבל היא לא הקשיבה וטענה שקראנו לה "מכוערת".

היא לא הקשיבה, כיוון שכותרת הכנס הייתה לאהוב אהבה עצומה את בעלי הנטיות ההפוכות, ולסלוד מהחטא. לדחות בשאט נפש את דרך התנועות ההפוכות הללו שמנסות לקרוא "נורמלי" לדברים שהתורה קוראת להם "תועבה". לדעתנו אדם עם נטייה הפוכה צריך ללכת למטפל מקצועי וירא שמיים ולהתעסק ברפואתו.

ברור שאנחנו לא נכנסים לחייהם הפרטיים של אנשים, אבל מבחינה ציבורית אנחנו מחויבים לתמוך בחיי משפחה נורמלית. אנחנו לא יכולים לאפשר לאנשים הללו לבלבל את הנוער ולומר לו שחיים עם בני מין אחד הם נורמליים. מקומות שבהם לא ניסו לרפא את החולי החברתי הזה שילמו מחיר יקר.

אם גברת שורק הייתה מקשיבה, היא הייתה שומעת את כל המומחים שדיברו בכנס היית שומעת כי נערכו מחקרים רבים בהשקעות של מאות מיליונים למצוא את הגֵן שגורם את הנטיה הלסבית ולא נמצא כי כנראה הוא לא יכול להיות קיים מבחינה חוקי הברירה. מסתבר שהכל בא מחולשה. אנחנו לא יכולים להכריח שום אדם להתמודד. ואומרים לה: אל תכריחי נשים אחרות להיכנע לחולשה הזאת ולחיות חיי סבל. אם תחליטי להתמודד ולצאת מזה – אנחנו נעמוד שם לצידך.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
12 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
לתקשורת: אין דבר כזה -להט"ב !!! מילא 2 האותיות הראשות
אריה | 18-07-2017 16:09
2
שוב הוא מנותק מהמציאות.
בלה בלה | 18-07-2017 16:30
אין לו מושג
דוקא את מנותקת מהמציאות!!
א | 20-07-2017 15:08
בלה בלה בלה
למה מנותק בגלל שהוא אומר..
רם | 19-07-2017 0:05
את שהתורה אומרת?
3
כבוד רבני ישראל היקרים!
רבנים ותקשורת | 18-07-2017 18:09
מדוע רבנים צריכים להגיב על כל דבר שרק יוצא בתקשורת. כח כתבה, כל ידיעה רבנים מגיבים. תעסקו בתורה בלימוד תורה בהפצת תורה בלהגדיל את שמו של הקבה. לא צריך להיות צמוד למקלדת כמו יועץ תקשורת של פוליטקאי שרק מחכה להגיב
4
כל הכבוד לרב שעומד בתוקף מול הטרור הלהט"בי
אלון | 18-07-2017 22:19
אנו עומדים בפני שטיפת מוח אגרסיבית של הליברלים הנאורים וחייבים להציג בתוקף את עמדת התורה
5
סרט למחשבה
נועם | 19-07-2017 16:46
אדם לא מבין איך אחרים מרגישים, הוא רק יכול להשליך רגשות ותחושות שלו על חוויות שלהם. גבר לא יכול להבין איך אשה מרגישה כשהיא יולדת, לא משנה כמה יתאמץ (חוץ בשוורצנגר). הרב אליהו מתייחס ללהטבים בכתבה זו כאילו נטייתן המינית ו/או המגדר שלהן הם לא יותר מרצון, כמו לאכול חלבי אחרי בשר. בהתאם להתייחסות זו, הוא גם מצפה מהן שלא יהיו חלשות וילחמו בנטייה המינית ו/או מגדר שלהן. אני מצרף כאן לינק לסרט תיעודי משנת 2001 על להטבים יהודים דתיים בארצות הברית וישראל. https://www.youtube.com/watch?v=Ts7bhOau0Wc
אז אתה רוצה לומר שללהט"בים אין בחירה?
רוני | 24-07-2017 11:52
אתה שולל מהם לגמרי את מותר האדם מהבהמה! ודאי שיש להם בחירה, והם צריכים לבחור לא לעבור על האיסור. אני לא חושב שהיצר שלהם יותר חזק מהיצר של אדם מהישוב, רק שהוא מופנה למין הלא נכון. וכמו שאדם מתגבר על יצרו גם הן אמורים להתגבר. ואם אין להם אפשרות להינשא כדרך כל הארץ אז הנסיון שלהם יותר קשה אך הם אמורים להתמודד איתו, ואלוקים לא מעמיד את הראדם בנסיון שאיננו יכול לעמוד בו.
6
ההבדל העיקרי בין משכב זכור ונשים מתככחות זו בזו
אליהו | 19-07-2017 22:12
משכב זכור עונשו בסקילה, נשים מתככחות זו בזו רק מכת מרדות משום פריצות.
ועדיין זה פריצות
יעל | 23-07-2017 16:35
ואין מקום להתגאות בזה ובוודאי לא להקים משפחות כאלה
7
כל הכבוד לרב אליהו! לא מפחד מהטרור הליברלי
מומו | 19-07-2017 23:13
יחד עם זאת, שתי הערות: 1. הטענה שלא נמצא גן היא בעייתית. ואם מחר ימצא גן, זה בסדר? רצוי מאוד לא לערבב בין טענות ערכיות עקרוניות לטענות עובדתיות 2. הביטוי 'חולשה' לא מדוייק ופוגעני לדעתי. מדובר בנסיון, באתגר שאני לא מאחל לאף אחד. זו לא חולשה, להיפך - זה דורש מהמתמודדים גבורה רבה מאוד, בטח במציאות החברתית הקיימת.
8
מצחיק אותי כמה אתה נלחץ מהאהבה שלי רבי.
לא רב | 26-07-2017 12:00
אותי הדעות שלך לא מלחיצות. הן מצחיקות. אתה לא צריך להרגיע ולנחם אף אחד, בטח לא אותי. כשתצא מהמאורה בה אתה קובר את עצמך, תלמד באמת מה עלה בגורל אומות שניסו לתקן ולרפא להטבים. רמז: אומות כאלה בדרך כלל ניסו לתקן גם יהודים. אבל מה, אם לך לא מפריע להחזיק בדעות כאלה, לי בטח לא מפריע שתחזיק בהן. הכלבים נובחים והשיירה עוברת