אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ירושלים ללא הפסקה: אטרקציות ללא תשלום בעיר

חברת "עדן" לפיתוח כלכלי ירושלים מציגה שורה ארוכה של אטרקציות חדשות במרכז העיר: מתחם בילויים משפחתי חדש עם קולנוע סולארי ראשון מסוגו בישראל, רדיו ענק ברחוב בן יהודה, תזמורת אינטראקטיבית ברחוב הלל, חזרתן של המטריות למדרחוב יואל סלומון, גגות משודרגים בשוק מחנה יהודה ועוד

ירושלים ללא הפסקה: אטרקציות ללא תשלום בעיר
  גם המטריות חוזרות לעיר (צילום: יח"צ)

חופשת הקיץ בשיאה ומרכז ירושלים מציע השנה מגוון רחב של אטרקציות חינמיות ראשונות מסוגן בארץ, המשלבות טכנולוגיה חדשנית, חוויה מקורית ופיתוח עסקי. יצירת מוקדי עניין באמצעות מוצרים חווייתיים במרחב הציבורי, הינה אחת מדרכי הפעולה שמובילה חברת עדן, לפיתוח כלכלי של ירושלים, אשר מטרתה העצמת חוויית השוטטות ברחובות מרכז העיר.

בשנים האחרונות זכורים, בין השאר, פרויקטים של "עדן" שכללו הצבת מייצג המטריות, רחוב הפרפרים , מייצג הכריות בספרא ופרויקטים רבים נוספים ברחבי העיר. "יצירת תשתית זמינה לפעולות תרבות , נועדה לצמצם את הפערים הקיימים כיום בין הצורך במשיכת קהלים לבין התקציבים הנדרשים להפקתם. הצלחנו לייצר תשתית חכמה המצריכה מינימום משאבי זמן, ציוד וכוח אדם. עובדה זו מאפשרת שיגרת תרבות קבועה ולאורך זמן, בדיוק מה שנדרש לשינוי תודעתי ולמיתוג מתחם", אומר מנכ"ל "עדן", אלון שפייזר.

כיכר הירח – ילדים מדמיינים עולם

השקת הכיכר הממותגת והחדשה, סביב פעילות לכל המשפחה בחודשי הקיץ – במיקום של מוזיאון איטליה ,קצין העיר לשעבר , רחוב הלל 25.

הכיכר כוללת מספר אלמנטים חדשניים וחווייתיים, אשר מהווים תשתית לחוויית פנאי ושוטטות חינמית עבור המבקרים ומשפחות . "עדן", החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים, מפעילה את הכיכר באמצעות עמותות הסוחרים (B.I.D) שפועלות במרכז העיר במטרה להגדיל את מעורבותם בפעילות פרואקטיבית למשיכת מבקרים במרכז העיר ולשיפור תמהיל העסקים.

המשרד לענייני ירושלים באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים , תקצב את הפיילוט הראשון מסוגו ,המציע את שילובם של מתחמי עסקים ליצירת מומנטים מושכי קהל .

המתחם כולל:

קולנוע רחוב סולארי – בכיכר מוצב החל מתחיל יולי קולנוע סולארי, ראשון מסוגו בישראל, בשליטה והפעלה מרחוק. בקולנוע תתקיים שגרת הקרנות על בסיס יומי בכיכר. הסרטים יוקרנו במעגלי שעות קבועים בין הימים א'-ה' והתכנייה המלאה תהיה זמינה בעמוד הפייסבוק "העירה". פסטיבל הקולנוע של ירושלים שייערך במהלך חודש יולי בחר בכיכר המתחדשת וברחבת הקולנוע לקיום האירועים.

מיצג עננים – 7 ענני ענק מרשימים מרחפים מעל הכיכר ומייצרים צל לשעות היום, לנוחיותם של העוברים ושבים. בערבים ,תאורה מתחלפת מנעימה את האווירה בכיכר על רקע העננים.

מזרקת בועות סבון- מזרקת ענק ,מפזרת בקצבי זמן קבועים , מופעי בועות סבון בכיכר ומהווה חוויה עבור עוברים ושבים.

ירושלים מצדיעה לשידור הציבורי: רדיו ענק הוצב במרכז העיר

קול ישראל מירושלים – כאן ובגדול. רדיו דיגיטלי ענק הוצב במרכז ירושלים, בגובה 3 מטרים, כחלק מציון 50 שנים לאיחוד העיר ובהצדעה לשידור הציבורי. מדובר ביוזמה של חברת "עדן", החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים, בשיתוף עם כאן, תאגיד השידור הישראלי וסטודיו סיטי פלטון, במסגרתה הוצב דגם גדול ומיוחד של הרדיו הנוסטלגי שייצרה בזמנו חברת "פנסוניק".

העוברים והשבים, במדרחוב בן יהודה בירושלים, יכולים לנווט באופן עצמאי בין חמש תחנות רדיו שונות שישדרו להיטי פופ ורוק, מוסיקה קלאסית, מוסיקה ים תיכונית ושירי ארץ ישראל קלאסיים מהרדיו הדיגיטלי של כאן.

גולת הכותרת היא התחנה החמישית, שמחזירה את המאזינים 50 שנים לאחור, לימים הדרמטיים סביב מלחמת ששת הימים, עם קטעים והקלטות משידורי קול ישראל מהימים המתוחים לפני ובמהלך המלחמה, שחרור ירושלים והחגיגות עם שוך הקרבות.

הרדיו מוצב במדרחוב בן יהודה-פינת רחוב ההסתדרות וגודלו פי 15 מהרדיו הנוסטלגי המקורי. הרדיו מופעל באמצעות אנרגיה סולרית, וזמין לשימוש הציבור במהלך אמצע השבוע מעשר בבוקר ועד עשר בערב, ובסוף השבוע עד כניסת השבת ומצאתה.

קול ישראל מירושלים (צילום: סטריאר&שרביט)

תזמורת הפלייבק המלכותית – בקיץ הזה כולנו יכולים להיות זובין מהטה

חולמים להיות נגני תזמורת אך לא מבדילים בין דו, רה, מי וסול?

התזמורת האינטראקטיבית החדשה ברחוב הלל היא התשובה. חברת עדן בשיתוף סטודיו סיטי פלטון והיוצר יונתן גודלשטין יצרו תזמורת קאמרית בה הקהל מוזמן למלא את מקומם של הנגנים המקצועיים. זהו מופע תזמורת שמופעל על ידי העוברים והשבים ברחוב,הפתוח לקהל ללא תשלום ומשלב מוסיקה ומשחק ובכך מקרב את הקהל הרחב לתזמורת הקלאסית ומייצר התרחשות עירונית מפתיעה ומשמחת .

ברחוב הלל הוקמה במה ועליה הוצבו 20 כסאות בצורת ישיבה של תזמורת קאמרית. לכל כיסא מוצמד רמקול נסתר שיופעל באמצעות חיישן בעת ישיבה על הכיסא ויתחיל לנגן את התפקיד של נגן התזמורת באותו המושב. כך, כל מי שמתיישב הופך לכמה דקות לנגן על הבמה וכאשר כל הכיסאות יתמלאו תשמע למעשה תזמורת שלמה .

הפלייבק שמושמע משלב הקלטות מקוריות של נגני תזמורת קאמרית שהופקו במיוחד עבור הפרויקט עם עיבוד אלקטרוני מקורי. בנוסף לכיסאות הנגנים, מוצבת בשטח גם עמדה למנצח התזמורת. מי שיעמוד בעמדת המנצח יפעיל" רמקול עם החלק האלקטרוני של היצירה .

זהו מופע תזמורת שמופעל על ידי העוברים והשבים ברחוב,הפתוח לקהל ללא תשלום ומשלב מוסיקה ומשחק ובכך מקרב את הקהל הרחב לתזמורת הקלאסית ומייצר התרחשות עירונית מפתיעה ומשמחת .

שעות פעילות התזמורת: ימים א'-ה' מ 10 בבוקר ועד 10 בערב, וביום שישי עד כניסת השבת ומצאתה.

תזמורת הפלייבק(צילום: ניתאי שלום)

רחוב המטריות חוזר בענק!

למעלה מ 1,000 המטריות חוזרות לרחוב יואל משה סלומון ההיסטורי במיצב שכבר הפך ממזמן לתופעה בפני עצמה. במסגרת הפרויקט, העוברים והשבים יכולים להנות מאומני רחוב שונים ומהפקות מוזיקליות מקומיות שיחסו בצל המיצב.

פריסת המטריות ברחובות התחילה את דרכה במדינות רבות ברחבי העולם: בפורטוגל, תורכיה, סרביה, גרמניה, קמבודיה ועוד. כזכור, חברת עדן השיקה לראשונה בישראל את הפרויקט בשנת 2015 ובעקבות ההצלחה – העוברים והשבים יוכלו לחוות אותו שוב.

בעדן מציינים כי מטרת הפרויקט הינה לרענן את חווית המבקרים והתושבים במרכז העיר ירושלים ולהפוך את החוויה לאינטראקטיבית ומלאת חיים. הפרויקט הצבעוני והייחודי מסוגו מסמן בעיקרו את החזרה של המבקרים למרחב העירוני.

רחוב המטריות (צילום: יחצ)

שדרוג הגגות בשוק מחנה יהודה – העבודות בשיאן

במקביל לפעילות התרבותית הענפה במרכז העיר, בירושלים חושבים גם על הסוחרים והקונים בשווקים בימי הקיץ החמים. לפני מספר שבועות החלה עדן בביצוע פרויקט שדרוג לגגות שוק מחנה יהודה, הפרויקט עתיד להסתיים עד סוף שנה זו.

העבודות כוללות החלפת חומר הסיכוך, תיקון כל מערך המרזבים, תיקונים וצביעת הקונסטרוקציה, שדרוג מערך התאורה ותוספת מערך אוורור חדשני. העבודות מבוצעות על ידי חברת אדירם תעשיות מתכת בע"מ.

ליאור בר-דור , משנה למנכ"ל עדן: "לאחר תהליך למידה קצר פותחה שיטת ביצוע על גבי במות, שיטה המאפשרת לנו לעבוד עם הפרעה מינימלית לחיי המסחר והבילוי השוקקים בשוק, אנו עובדים בימים ובלילות ובכדי להשלים העבודות מהר ככל הניתן, לשמחתנו התיאום ההדוק עם סוחרי השוק מתבצע נכון והעבודות מבוצעות בשיתוף פעולה מלא"

עד עתה הושלמו העבודות בשוק העיראקים וברחוב האגס ובמקביל מתבצעות עבודות ברחובות נוספים.

גגות מחנה יהודה לפני שיפוץ. (צילום: יחצ)

גגות מחנה יהודה אחרי השיפוץ (צילום: יחצ)

עדכונים שוטפים אודות אירועים בקרבת המיצבים במרכז העיר, זמני הקרנות סרטי הקולנוע ומידע נוסף ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של "העירה", אותו מפעילה חברת עדן.

לפרטים נוספים לחצו כאן


הפרויקט הוא ביוזמת "עדן", עיריית ירושלים, משרד התיירות והרל"י

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו