אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלומה: "הרב אבינר תמך בנו ואז שינה את עמדתו"

גורמים בארגון 'אלומה' מגיבים לדברים של הרב שלמה אבינר לפיהם הארגון הונה אותו: הוא תמך בפעילות הארגון מראשיתו ואף הגיע לכנסים ואירועים של הארגון אך לפני מספר שנים הרב אבינר שינה את עמדתו"

"הרב אבינר תמך בנו ואז שינה את עמדתו"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

גורמים בארגון 'אלומה' מגיבים לדברים של הרב שלמה אבינר לפיהם הארגון הונה אותו לאחר שהתבקש לפרסם סרטון תמיכה בארגון ולאחר מכן הוא גילה שמטרות הארגון הן אחרות מאלה שהוצגו לו.

גורמים בארגון אמרו ל'סרוגים' כי "תכנית 'משרתות באמונה' בארגון אלומה מסייעת לבנות שבחרו לשרת בצה"ל במהלך התהליך כולו תוך שמירת אורח חיים דתי. מאז ועד היום מדיניות זו לא השתנתה, וזו גם העמדה שהוצגה לרב אבינר בתחילת הדרך. הרב אבינר תמך בפעילות הארגון מראשיתו ואף הגיע לכנסים ואירועים של הארגון- עד שנת 2011. לפני מספר שנים הרב אבינר שינה את עמדתו".

על הסרטון שהרב אבינר פרסם למען הארגון אמרו הגורמים כי "הסרטון המדובר צולם לפני שנת 2009 כחלק מפעילות הארגון בה השתתף הרב אבינר. לאחר שינוי עמדתו ולבקשתו של הרב- לא נעשה שימוש בסרטון".

בארגון מבקשים להזכיר כי למרות ההתנגדות הרבנית העזה במהלך השנים "חלה עליה תלולה במספר הצעירות הדתיות הבוחרות במסלול הצבאי והוא עומד כיום על למעלה מ- 2000 מתגייסות דתיות בכל מחזור גיוס וכתוצאה מכך גדל הצורך בפעילות הארגון מול אותן אלפי צעירות דתיות אידאליסטיות שבחרו לשרת בצה"ל".

לשם השוואה", מוסיפים בארגון, "ב-2010 הנתון עמד על כ-930 מתגייסות דתיות, כשגם בגיוס הקיץ הנוכחי נמשכת מגמת העליה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הרב אבינר צודק במליון אחוז..אני זוכר שתמיד כתב שאלומה
עוקב שנים | 17-07-2017 22:40
אני זוכר בידיעה ברורה, שבתחילת דרכה של אלומה, הם הציגו את עצמן כמי שמסייעות לבנות שכבר החליטו להתגייס וזה בדיוק מה שהרב אבינר טוען כרע. אני זוכר שהוא כתב עליהן דברי שבח בעלונים וזה היה במסגרת הדיעבד.
2
פשוט משקרים. זו שיטה אצלם
אבנר | 17-07-2017 22:44
3
אזה סיבה יש לו לתמוך בהן. הרי ידוע כבר 49 שנה שהוא מתנגד. לצה הו מצפין שנאמין להן
| 18-07-2017 1:23
4
עמדת הרב מ2006
רז | 18-07-2017 9:21
נראה שהרב אבינר (כהרגלו) די עקבי בעמדתו... מתוך באהבה ובאמונה. בהר בחוקותי תשסו "אך באשר לשירות צבאי לבנות, הרי נסגר השער לחלוטין על ידי הרבנות הראשית לישראל מאז ועד הנה, וכן הורה לנו רבנו הרב צבי יהודה. אך אם בת בכל זאת מתגייסת, יש למזער את הנזק. לכן יש לשבח את ארגון "אלומה" שמכוון בנות למסלולים פחות מקולקלים, מכוון אותן ומסייע להן לכל אורך שירותן. שהרי אין אומרים לאדם שנופל שייפול עוד יותר, ואין דוחים את האבן אחר הנופל(??). וכן יש לשבח את המכינה הקדם צבאית לבנות "צהלי ורוני יושבת ציון" שתיפתח, שהרי אם בת ממילא מתגייסת, יש לחזק אותה בתורה ויראת שמים לקראת השירות, וללמוד תורה - זה תמיד טוב. ברור שאין בשבחים אלה שום מתן לגיטימציה לשירות צבאי לבנות, אלא ביטוי של אחריות לכל עם ישראל, גם אם אינו הולך בדרך הנכונה והטובה, הכשרה והישרה. הרי יש מכינות קדם צבאיות חילוניות מעורבות לבנים ולבנות, וכן מכינה קדם צבאית רפורמית מעורבת, וגם הן מסייעות ועוזרות למתגייסים, ולכן שייכוֹת לארגון הגג של המכינות. קל וחומר שיש מקום למכינות לבנות דתיות. ונזכה שאחרי "צהלי ורוני יושבת ציון" נגיע ל"כל כבודה בת מלך פנימה". "