אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

טור כואב: להשתתף בטיפולי רה אוריינטציה מינית זו גם בחירה אמיצה

בחייאת, תנו לנו לעבור את התהליך הזה כרצוננו. תנו לנו את הקרדיט ואת האמון שהלכנו לטיפול מרצוננו לאחר שעשינו את הבדיקות הנצרכות בעינינו. תמשיכו לעורר ולהציף בעיות אמיתיות, רק אל תחסמו אותנו עם הזלזול-יודע-כל שלכם. זכותנו לבחור ללכת לטיפול ואנחנו קודם כל צריכים שלא תפריעו.

טור כואב: להשתתף בטיפולי המרה זו גם בחירה אמיצה
  (צילום: שאטרסטוק)

חברים, אולי די.

אני פונה אליכם כבעל נטייה חד-מינית ומבקש: אולי די עם זה כבר? אולי הגיע הזמן שתקבלו אותנו כמו שאנחנו?

כל כך הרבה אנשים בתקשורת ובמרחב הציבורי יודעים להסביר לציבור שזה לא עניינם מה האחרים עושים בחדר המיטות. "זו בחירה שלהם", "זו זכותם"… כמובן בכפוף לכלל העיקרי במוסר החילוני – 'בהסכמת שני הצדדים'.

ובמיוחד נכונים הדברים לגבי בעלי נטייה חד-מינית. זכותם, ככל בני האדם, כך אומרים לנו חזוֹר ואמוֹר, לבחור בחייהם כל בחירה שהיא כל עוד הם לא פוגעים באחר. הם אומרים 'כל בחירה שהיא', אבל לא באמת מתכוונים לזה… יש דברים שאסור… יש דברים שלא ראוי… יש דברים שפתאום מתירים "להיכנס לחיים" של הזולת.

תכילו גם את מי שרוצה להשתנות

בתפיסה השלטת בבמה הציבורית – אם אתה בעל נטייה חד-מינית אז זכותך, או אם נדייק – חובתך, לממש את הנטייה עם בן מינך.
מחשבה על בחירה אחרת כמעט ואינה לגיטימית. יש אפילו מי שמתנגד לנישואין בין גבר ואישה כששניהם בעלי נטייה חד מינית. שלא לדבר על נישואין בין גבר ואישה כשרק האחד הוא בעל נטייה חד-מינית והדבר גלוי ומונח על השולחן.

ואם על אלה יהיו מי שיתרעמו ולצידם מי שיקבלו בהבנה ובאמפתיה, הרי שלאלו שבוחרים לנסות לחדש בתוכם נטייה למין השני כלל אין לגיטימציה בבמה הציבורית.

בפרסומים השונים הם קוראים לכלל הטיפולים האלה 'טיפולי המרה' ומביאים עדויות של נזקים מכאן וסתם הבלים משם והכל תחת אותה כותרת מאיימת…

תוקפים את כל הטיפולים בלי שום אבחנה בסיסית ביניהם. משתדלים מאוד גם לתקוף את המטפלים בנסיון ליצור לכולם תדמית של שרלטנים והוזים. כך הציבור ובתוכו גם בעלי הנטייה החד-מינית עצמם לומדים שזה בלתי ניתן לשינוי בכל מקרה, ושמי שמנסה לומר אחרת הוא שקרן תאב בצע וערמומי.

במצב כזה כמובן שאף מטופל לא יעז "לצאת מהארון" ולספר שהוא בטיפול. מי ירצה לספר שהוא משלם ממיטב כספו לשרלטן?! מי ירצה לספר שהוא שופך את ליבו בפני רמאי?! ואם הוא רק יעז לספר שלא רק שהוא שופך את ממונו וליבו, אלא שהוא גם באמת רואה תוצאות טובות לכל זה – הרי שהוא עצמו כבר ייחשב הוזה ושקרן.

(יש גם סיבות נוספות למי שלא רוצה להיחשף, למשל מצד חברות שמרניות שאינן מכירות עדיין את משמעות הנטייה החד מינית כשלעצמה, אבל לא עליהן אני מדבר כאן אלא על התקשורת והמרחב הציבורי הכללי.) בקצרה, כשתוקפים ללא אבחנה את הטיפולים ואת המטפלים כולם, זו בעצם מתקפה על אלו שבוחרים בטיפולים מרצונם.

אל תייאשו אותנו

רצון היא מילת מפתח כאן. כל טיפול נפשי מצריך רצון. אני לא מאלה שיגידו לכם שהטיפולים יכולים לעזור לכולם ומי שלא הצליח זה כי הוא לא רצה או כי הוא לא עבד מספיק. אבל אני כן אגיד ואדגיש שהטיפול יכול לקרות, וכל שכן לעבוד, רק עם רצון מצד המטופל. אי אפשר להכריח בנאדם לרצות.

ומה שמאוד נפוץ אצלנו, בעלי הנטייה החד-מינית, זה היאוש. בחיים בכלל, ובטיפול בפרט. אז תבינו, כשמפרסמים כל מיני דברים כוללניים במקרה הטוב ושקריים במקרה הרגיל כנגד הטיפול או המטפלים – זה פוגע בנו.

אין לי בעיה עם פרסומים נגד הטיפול, הן כדעה והן כעדויות. אבל אנא, רק עם ההפרדה הבסיסית בין עובדות לדעות ועם היצמדות כנה לאמת.

וככה בסוד אגלה לכם שלמרות כל הפרסומים והנסיונות להציג הכל באור שלילי – נודע לי לאחרונה שכמות בעלי הנטייה החד מינית שפונים לטיפול רק הולכת וגדלה ויש כרגע מחסור במטפלים בתחום.

אבל אחרי הכל, בחייאת, תנו לנו לעבור את התהליך הזה כרצוננו. תנו לנו את הקרדיט ואת האמון שהלכנו לטיפול מרצוננו לאחר שעשינו את הבדיקות הנצרכות בעינינו. תמשיכו לעורר ולהציף בעיות אמיתיות, רק אל תחסמו אותנו עם הזלזול-יודע-כל שלכם. זכותנו לבחור ללכת לטיפול ואנחנו קודם כל צריכים שלא תפריעו.

אז חברים, אולי די? אולי הגיע הזמן שתקבלו אותנו כמו שאנחנו – בעלי נטייה חד-מינית שרוצים לפתח נטייה למין השני.

==

תגובות אפשר לשלוח לחשבון הפייסבוק של Aharon Shakedi ולמייל – aharonsh99@gmail.com

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
דברים נכוחים, ה' יהיה בעזרך אח יקר
צדוק | 16-07-2017 11:43
2
טיפולי המרה עושים רק שרלטנים.
פסיכולוגית | 16-07-2017 13:54
תקרא את כתבים על מיניות של פרויד. וחוץ מזה בהצלחה בחיים.
לפסיכולוגית (שמנסה להיות כזו)
אחד שמבין יותר מפסיכולוגית | 17-07-2017 13:30
בדיוק על זה הוא מדבר.. על האליטה שחושבת שהיא יודעת הכל. גם פרויד מחזיק בתיאוריה בלבד ולא באמת מוכחת. התפיסה הליברלית אומרת לקבל את הנטייה של כל אדם באשר היא. ולמה? כי זה הכי בריא לאדם להרגיש שלם עם עצמו! עד כאן, מצוין. כולנו מאמינים שזה חשוב. מצד שני, מה עם לקבל את הרצון להתמודד? להאמין שזה בר שינוי? לרצות לחיות אחרת? אסור?! אה אוקיי.. אסור.. לא ידעתי. אני אשאר ככה למרות שזה לא אני, ולא עושה לי טוב. כי אתם תמיד צודקים.. סליחה אליטה!
צר לי שלאכזב אישה משכילה כמוך.
איתמר | 17-07-2017 11:48
הפסיכולוגיה אל עצרה אצל פרויד והיום יש אנישם שעברו מסע כזה ומעידים על עצמם שהם היו בעלי נטיה חד מינית והיום הם לא
פרויד זה תורה משמיים?
נדביה | 17-07-2017 0:40
כל הכבוד לבחור שהציג את הדברים באמיתות שלהם ונלחם בעוז בניסיון לשטוף את המוח לכולנו
פרוייד הוא לא תורה מסיני, אפילו בקרב הפסיכולוגים
פסיכולוג בגרוש | 16-07-2017 23:20
למעשה היום הרוב לא מסכימים איתו. דרך אגב, הוא התייחס לנטייה זו כסטייה והפרעה נפשית. אבל שוב, דבריו אינם קדושים בקרב פסיכולוגים.
פרויד???
אלמונית | 16-07-2017 21:28
עם כל העבודה הנפלאה ופורצת הדרך שלו - פרויד שייך להיסטוריה של הפסיכולוגיה... התקדמנו הרבה מאוד מאז... כדאי שתתעדכני
3
נכרים דברי אמת
| 16-07-2017 15:13
תודה רבה שהארת באומץ את החושך הגמור של האג'נדה הפוסט מודרנית הליברלית כביכול
4
כל הכבוד.
| 16-07-2017 17:31
הטוענים נגד הטיפולים הם בדרך כלל אנשים שמפחדים לצאת מבועת הככה נולדתי. אני רוצה לומר לך באמת כל הכבוד ענק. זה ממש לא מובן מאליו. צריך תעצומות נפש אדירות כדי לעשות את זה. חזק ואמץ.
5
כל הכבוד על האומץ!!! מכירה מרכז טיפול עם הרבה הצלחות
רעות | 16-07-2017 21:05
ממליצה על מרכז הטיפול של תורת החיים ביד בנימין, יש להם הרבה הצלחות בתחום. הם ממש מאמינים ביכולת לפתח נטיה לבן הזוג השני.
רעות, תוכלי להפנות אותי לאדם מסוים משם?
אהרון שקדי | 18-07-2017 10:52
אני זמין בפייסבוק בעיקר, אבל גם במייל המצויין בסוף הדברים. אשמח מאוד לשמוע מה יש להם להציע.
6
כל הכבוד! מקדש שם שמיים ברבים כפשוטו!!
ישראל בן עמי | 16-07-2017 23:07
בסד יש לי חבר עם סיפור דומה. לפני כעשר שנים היה מדוכדך, שלא לומר מסכן, מבולבל ומתוסבך. כיום הוא איש משפחה מאושר עם זוגיות נפלאה וכמה ילדים. יש אנשים רבים שטיפולי ההמרה המדהימים מעלים אותם על דרך המלך. לא יאומן כמה אנשים מבולבלים יש כיום שממשיכים להסתבך עם עצמם בגלל השיח הנוראי שחדר לעם ישראל. יש אחד שנולד עם נטייה להשמנה, אחר נולד עם נטייה לגנוב, השלישי נופל הרבה בכעס, ויש עוד אחד שנולד עם משיכה חד מינית ויתכן שהוא מתמודד עם האתגר הגדול ביותר מכולם! כמה נחת רוח ושמחה יש לקבה כשאחד מבניו עשה את התהליך המדהים הזה וקידש כך שם שמיים. איזה נשמות גדולות ונפלאות, בעלי עוצמה וכוחות אדירים הקבה הביא לעולם הזה, מתוך אמון בהם שהם יכולים להצליח במשימה הזאת!! במקום שבעלי תשובה של טיפולי המרה עומדים, אין בעלי תשובה פשוטים יכולים לעמוד!!! (עיין אורות התשובה טו ח') אשריך ואשרי חלקך! הלוואי שנלמד ממך מהו שינוי, מהי תשובה, מהו תהליך של הקרבה למען קרבה, קרבה אל עצמי, אל הבורא, ואל החצי השני של נשמתי עליה הכריזה בת קול כבר ארבעים יום קודם יצירת הוולד בן פלוני לפלונית! יהי חלקינו עמכם, אנשים גדולים!
7
שקדי!!!
| 17-07-2017 13:20
משתוקקים לשמוע אותך
8
תכלס
תכלס | 18-07-2017 12:07
כותב את זה מישהו שרוצה ממש להשתנות ולא מצליח. אז... אולי דיי אולי תבין שזו לא הדרך?