אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

דיווח: התקדמות במו"מ עם חמאס על החזרת אורון והדר

עיתון לבנוני מדווח על מגעים בין ישראל לחמאס להחזרת גופותיהם של שני לוחמי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול הי"ד ושל שלושת הישראלים שחצו את הגבול. המשפחות: לא עודכנו

דיווח: התקדמות במו"מ עם חמאס על החזרת אורון והדר
  אורון שאול והדר גולדין הי"ד (באדיבות המשפחות)

שלוש שנים למבצע צוק איתן. העיתון הלבנוני אלחבאר מדווח היום (ש') על התקדמות במו"מ בין ישראל לחמאס על החזרת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין הי"ד שנפלו לידיו של ארגון הטרור העזתי.

על הפרסום בעיתון הלבנוני, ישראל וחמאס קרובות להשלמת עסקה בשני חלקים. החלק הראשון יהיה מידע שיעביר חמאס על שתי הגופות ועל אברה מנגיסטו, הישאם א-סייד וג'ומעה אבו ענימה שלושה ישראלים שחצו את הגדר לרצועת עזה. חמאס דורש בתמורה למידע, שחרור כל המחבלים משוחררי עסקת שליט, שישראל תפסה במהלך מבצע 'שובו אחים' וחזרו לכלא בישראל.

החלק השני של העסקה הוא החזרת הגופות והישראלים המוחזק בידי חמאס, אך לחלק זה עדיין לא נקבע מחיר.

על פי המקורות בחמאס, החלק הראשון צפוי להתרחש בשלושת החודשים הקרובים, כשבמלאכת התיווך עוסקים: רוסיה, מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב.

אמא של הדר גולדין בועדה לביקורת המדינה

המשפחות: לא עדכנו אותנו

בני משפחותיהם של אורון שאול והדר גולדין הגיבו הערב (שבת) על הפרסומים בדבר עסקה שמתגבשת בין ישראל לחמאס, בנוגע לגופות ולאזרחים החיים הנמצאים בידי חמאס ברצועת עזה. לדברי משפחת שאול, "נחשפנו להתפתחות בעקבות הפרסומים בתקשורת בלבד ואין אנו יודעים כלל האם מדובר באינפורמציה נכונה".

בני המשפחה הוסיפו כי בשבועות הקרובים אזרחי ישראל יציינו שלוש שנים למבצע צוק איתן, "אך עבורנו המבצע לא הסתיים ומאז חיינו הפכו לגיהנום. אנו פונים לראש הממשלה: אל תפקיר את סמ"ר אורון שאול, לוחם גולני, בשבי החמאס. כמו שידעת לשלוח אותו על נגמ"ש להגן על אזרחי ישראל כך תדע גם להשיב אותו הביתה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו