אורות בכרמל זכתה בליגת בתי הכנסת בחיפה

העונה הרביעית של ליגת בתי הכנסת בחיפה הגיעה לסיומה בגמר מותח שהפגיש את הדרבי של נווה שאנן, לאחר סיום דרמטי, אורות בכרמל זכו בגביע. צפו

אורות בכרמל זכתה בליגת בתי הכנסת בחיפה
  יש אליפות. אורות בכרמל

ליגת בתי הכנסת בחיפה הגיע לסיומה, עם זכייה ראשונה של אורות ROMIX בכרמל, אחרי ארבע עונות.

השבוע נערך גמר ליגת בתי הכנסת של מחוז חיפה באולם בית הספר דינור, על משטח פרקט מקצועי ו-150 מעודדים ביציע. בגמר שהיה שחזור של גמר העונה הראשונה נפגשו שתי הקבוצות מנווה שאנן: מצד אחד, בשחור, מניין הנוער KSP שסיימו את העונה הסדירה במקום הראשון והדיחו בחצי הגמר את ר.א קרית שמואל. ומצד שני, באדום, אורות ROMIX בכרמל שסיימו את העונה הסדירה במקום השני והדיחו בחצי את קרית שמואל שילת.

(צילום: דויד בן-אוריאל)

מהלך המשחק

הרבע הראשון נפתח בשלשה אדומה מהירה של דורון כהן (14 נק') כשלאחריה סל רדף סל, ובסיומו של הרבע הראשון 17-14 אדום. הרבע השני המשיך באותה מגמה, כאשר אורות מחפשים נקודות מהצבע, ומניין הנוער אוספים את רוב הנקודות בהתקפות מעבר מהירות. אורות הידקה את ההגנה, שמרה את מניין הנוער על 8 נקודות בלבד ברבע, ויחד עם 4 נקודות רצופות של אסף כהן (7 נק' בסה"כ) בסוף הרבע והמחצית מסתיימת בתוצאה 32-22 לאורות.

ברבע השלישי המגמה השתנתה יחד עם שינוי הגנה של מניין הנוער לאזורית. מניין הנוער הצליחו לנגוס בהפרש עד למינוס 3, בעיקר הודות לנקודות חשובות של שרי שכטר (17 נק') ויובל פרידמן (13 נק') שלשה של ניר שמיר (7 נק') הצליחה לייצב מעט את ההתקפה של אורות, שלאט לאט החזירה את הפער לטובתה, כאשר עם סוף הרבע לוח התוצאות הראה 44-36 לאורות בכרמל.

הרבע השני נפתח באותה מגמה כאשר מניין הנוער רצים ונוגסים בהפרש, כשההתקפה של אורות לא מצליחה לייצר נקודות. דווקא עם הגב לקיר כשנראה שהמומנטום בצד השחור, שלשה גדולה של ה mvp ברי אשכנזי (14 נק') הוציאה את ההתקפה האדומה מההלם. חמש הדקות האחרונות היו קרבות עונשין בין הקבוצות כאשר הלחץ שיחק תפקיד והחטאות רדפו החטאות ובכך ניתנה האות לחגיגות באדום ובסיומו של אחד ממשחקי הגמר ההוגנים בתולדות הליגה, 63-55 לאורות שזוכה באליפות הראשונה שלה.

קלעים

אורות בכרמל: דורון כהן וברי אשכנזי 14 נק' כ"א, גלעד ברזני 11 נק', אסף כהן, ניר שמיר וגיל גליק 7 נק' כ"א, אשר בוגנים 2 נק' ואלי גוזלן נקודה אחת. מאמן: טל שפיצר.

מניין הנוער: שרי שכטר 17 נק', יובל פרידמן 13 נק', תומר פרידמן 11 נק', אמיר כץ 7 נק', בני כהן 5 נק' ודני וינגרטן 2 נק'. מאמן: ניר שאול

אורות בכרמל עם הגביע הראשון בתולדותיה, תייצג את מחוז חיפה בטורניר הארצי של ליגת הקהילות הדתיות.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע