אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תמר פוגל ומדריכי בנ"ע איתמר במסע קירוב לבבות בצרפת

משלחת ייחודית של מדריכים מסניף בני עקיבא באיתמר יצאה השבוע לשליחות קצרה בקהילות היהודיות בצרפת ובבלגיה, כד לחבר בין הקהילות היהודיות באירופה לבין היישוב. תמר פוגל וסבה, הרב יהודה בן ישי השתתפו אף הם במשלחת וריגשו את יהודי צרפת.

תמר פוגל ומדריכי בנ"ע איתמר במסע קירוב לבבות בצרפת
  בני עקיבא איתמר בצרפת (בני עקיבא)

תמר פוגל, יחד עם סבה הרב יהודה בן ישי, הובילו השבוע משלחת של סניף בני עקיבא איתמר בקהילות היהודיות ובסניפי בני עקיבא בצרפת ובבלגיה.

מטרת המשלחת, אשר אורגנה על ידי תנועת בני עקיבא בצרפת, היתה לחבר בין התושבים באיתמר לחברי הקהילות היהודיות, וכמובן להביע תמיכה והזדהות בעקבות הפיגוע הרצחני בבית משפחת פוגל, לפני מספר חודשים.

"חלק מחברי הקהילות היהודיות חשבו שבמהלך הביקור הם יחזקו את בני הנוער מאיתמר" מסביר יגאל קליין, ראש מחלקת ההדרכה בבני עקיבא אשר השתתף במשלחת, "הם נוכחו לדעת במהרה, שדווקא ההיפך הוא הנכון: חברי המשלחת מאיתמר שידרו חוזק, אמונה ורוח, דבר שהפתיע רבים מהמבוגרים והצעירים שפגשו במהלך ביקורם."

"בסופו של דבר דווקא בני הנוער מאיתמר, יחד עם הרב בן ישי הם אלה שחיזקו את יהודי צרפת". קליין, פעיל וותיק בתנועת בני עקיבא בישראל, ייצא בעוד מספר חודשים לצרפת, כשליח מרכזי מטעם התנועה העולמית.

מחזקים את הקהילות

הרב יהודה בן ישי הוא אחד מהרבנים המוכרים בקרב יהודי צרפת, וההתרגשות לקראת בואו היתה גדולה. קליין: "מדהים לראות איך הקהילות קיבלו את הרב בן ישי בחיבוק גדול, בצער ובכאב. מצד שני, ברגע שהרב בן ישי התחיל לדבר רואים איך הוא מחזק את חברי הקהילה ומכניס בהם כוחות ואמונה."

למשלחת היה לוח זמנים צפוף ועמוס: הם התראיינו בתחנת רדיו יהודית בצרפת, התארחו בשבת בקהילת בולון, נפגשו עם חניכי הסניף המקומי ונפגשו עם חברי בני עקיבא ממרסיי ופאריז. כמו-כן, ביקרו במספר בתי ספר יהודיים, והשתתפו בערבים מרכזיים בערים השונות, בהם השתתפו בכירי הקהילות היהודיות בצרפת.

בנימין טואטי, ראש דסק צרפת בתנועת בני עקיבא העולמית ויוזם הביקור: "החיבור בין המשלחת מאיתמר לבני הנוער מצרפת מדהימה, ולמרות הבדלי השפה, הם הצליחו להתחבר יפה מאוד בסימני ידיים ותנועות גוף."

דרך נוספת שבהם בני הנוער התחברו זה על ידי שירת שירים יהודיים מוכרים, ואף על ידי שיר שלימדו חברי הסניף מאיתמר עם המילים המוכרות: "עם ישראל חי".

לא באים בהתנשאות

עבור כל חברי המשלחת הישראלית מאיתמר היתה זו הפעם הראשונה שיצאו מהארץ, דבר שלא בהכרח היה קורה לולא ההצטרפות למשלחת הייחודית.

פנחס מיכאלי, קומונר בני עקיבא באיתמר, אשר ליווה את מדריכי סניף מספר כי המטרת הביקור מבחינת חברי המשלחת הייתה "חיבור בלתי אמצעי עם הנוער והילדים מאיתמר לקהילה היהודית בצרפת."

"בעקבות האירוע המצער באיתמר נפתח פתח, מבחינתנו זהו פתח להפצת מסר ההתיישבות והיהדות בארץ, וברחבי העולם."

מיכאלי מוסיף עוד כי "בדקות הראשונות הצעירים הצרפתים קצת חששו לדבר איתנו, אנשים שהם ראו ממש לפני מספר חודשים בטלוויזיה, בעקבות הפיגוע באיתמר. תוך זמן מאוד קצר נשבר הקרח, יצרנו חברויות חדשות וקשר שיימשך הרבה מעבר לביקורנו הקצר."

"עיקר המסר ששידרנו הוא שלא באנו ממקום של התנשאות, אלא ממקום של חיבוק ואהבה, שיש שותפים לדרך." אמר מיכאלי במהלך הפסקה קצרצרה בין אירוע לאירוע והוסיף כי "סיפרנו ליהודים הצרפתים על החיים באיתמר, על החיים ביישוב לפני הפיגוע ואחרי הפיגוע. כל אחד מהמדריכים, חברי המשלחת, סיפרו סיפור אישי על היישוב, ועל מה שמייחד אותו."

עם תום הביקור בצרפת, טסה המשלחת לבלגיה לפגישות עם הקהילות היהודיות בבריסל. לקראת הנסיעה הופק עבור המשלחת סרטון המספר על בני משפחת פוגל ועל הפיגוע וכן על החיים ביישוב איתמר. הסרט הוצג במפגשים לחברי הקהילות היהודיות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו