אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל כתבה: בנצי גופשטיין תובע את עיתון 'הארץ'

פעיל הימין טוען באמצעות עורך דינו כי כתבה שפורסמה היום ב'הארץ' מהווה הוצאת דיבה ולשון הרע. בנוסף לדרישת פיצוי על סך 100,000 ש"ח דורש גופשטיין גם התנצלות והבהרה תוך שבועיים

בגלל כתבה: בנצי גופשטיין תובע את עיתון 'הארץ'
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, הודיע לפני זמן קצר (חמישי) כי בכוונתו לתבוע את עיתון 'הארץ', בגין מה שהוא מכנה "חדשות מזוייפות והוצאות דיבה".

לטענת גופשטיין, היום התפרסמה ב'הארץ' כתבה ולפיה פעילי להב"ה תקפו ערבים ישראלים והמשטרה נמנעה מלהתערב ולעצור את אנשי להב"ה. במכתב ששיגר גופשטיין, באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר, הוא דורש פיצוי מעיתון 'הארץ' על סך של מאה אלף ש"ח.

במכתב ששיגר גופשטיין על ידי עורך דינו נכתב, בין היתר: "הבוקר פורסמה בעיתון הארץ כתבה של מר ניר חסון תחת הכותרת "עשרות משתתפי מצעד של ארגון להב"ה בירושלים היכו קשות צעיר פלסטיני".

לדברי גופשטיין: "הכתבה מלאה בשקרים ובעיוותים קשים כאשר ברור כי המטרה היא אחת: להכפיש את ארגון להב"ה ואת פעיליו. הכתבה מתבססת על עדויות כביכול של אנשי שמאל קיצוני שהיו במקום והציגו תמונה הפוכה לדברים שהיו סילפו את המציאות, ואתם ברוב רשלנותכם ושלא כמצופה מעיתונאי ומערכת חדשות, כלל לא ביררתם את הדברים וכלל לא ביקשתם את תגובת מרשיי".

מחלקים חומרי הסברה

במכתב מפורטות נסיבות האירוע המתואר בכתבה :"מידי יום חמישי בלילה מרשיי נמצאים בכיכר ציון ומחלקים חומרי הסברה לציבור הנמצא במקום כאשר הפעילות היא חוקית לחלוטין. בשבוע שעבר הגיעו למקום מספר נערים ערבים מתוך מטרה להתעמת עם פעילי להב"ה. הם החלו לקלל את הפעילים בגיבוי של אנשי השמאל שהיו במקום, והאירוע הגיע לשיאו כשאחד הנערים הערבים תקף פעיל להב"ה עם חגורה. לאחר התקיפה אותה חבורה של צעירים החלו לברוח לכיוון שער שכם, ורק בשלב הזה רדפו אחריהם פעילי להב"ה על מנת להסגיר את אותו תוקף לידי המשטרה. ואכן כפי שרואים בסרט שצורף לכתבה אותו תוקף נעצר והמשיך לקלל את הפעילים. התוקפים הערבים לא הסתפקו בתקיפת פעילי להבה ולאחר שעוכבו הם תקפו את השוטרים שעיכבו אותם ולכן הובאו לחקירה בתחנת המשטרה, לכן ודאי שלא הגישו תלונה מכיוון שהם היו התוקפים".

הפכתם את הנתקפים לתוקפים

עו"ד בן גביר מאשים את הארץ: "בכתבה כהרגלכם הפכתם את הנתקפים לתוקפים ואת הערבים התוקפים לקורבנות, כביכול. לא ניסיתם לבקש תגובה כמחוייב מכללי האתיקה העיתונאית ולנסות לברר מה באמת התרחש".

עוד הוסיף בן גביר כי "מכל האמור לעיל עולה כי הדברים שפרסמת הינם שקר מוחלט, והם פורסמו במטרה מכוונת להשחיר את מרשיי בעיני הרבים ולהציג אותם בצורה בזויה. אין ספק שהדברים שפרסמתם מהווים לשון הרע כהגדרתו בחוק איסור לשון הרע. הדברים שפרסמתם פגעו במרשיי השפילו אותם, ביישו אותם, פגעו בשמם, סילפו את המציאות ושמו את מרשיי מטרה לשנאה, לעג בוז בעיני הרבים ובכך נגרמו להם נזקים עצומים".

100,000 ש"ח ופרסום הבהרה

בסיום המכתב נדרשת מערכת 'הארץ' והעיתונאי חסון "לשלם פיצוי על סך של מאה אלף ₪". בן גביר מציין כי "בעניין זה יצוין, כי הנזק שנגרם לנו מפרסום הכתבה נאמד בסכום גבוה פי כמה, אך מטעמי פשרה נסכים לפיצוי בסכום זה, על מנת ליישב את המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט". עוד דרש בן גביר "לפרסם הודעת הבהרה תיקון והתנצלות באותו מקום ובאותו אופן שבו פורסמו הדברים הנ"ל".

"ככל שלא תפעלו כנדרש לעיל, בתוך 14 ימים מיום המצאת מכתב זה, לא נהסס לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו, לצורך שמירה על זכויותינו, מניעת המשך הפרתן והסדרת פיצויים בגין כך", חתם בן גביר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
עיתון הארץ
לאומן | 30-06-2017 11:11
יישר כוח בנצי .העיתון הידו נאצי הזה על כלבתיו. קוראיו עושה דמוניזציה לחייל צהל ולמדינה .יש להרהות בתביעות שרובם יהיו מוצדקות לחלוטין ולגרום נזק לשופר התעמולה החמסית עד לסגירתו המוחלטת
2
קידוש ה'
עוז | 18-07-2017 15:08