בצלאל סמוטריץ': "אני רוצה להגיע לשלום בין שני העמים, לא פחות מזה"

כנס 'חלופות מדיניות' בהובלת חבר הנסת יהודה גליק התקיים היום בכנסת ובמהלכו הוצגו החלופות המדיניות של חברי הכנסת מן המחנה הלאומי לפתרון 'שתי המדינות'

"אני רוצה להגיע לשלום בין שני העמים, לא פחות מזה"

כנס 'חלופות מדיניות' בהובלת חבר הנסת יהודה גליק (הליכוד) התקיים היום (שלישי) בכנסת ובמהלכו הוצגו החלופות המדיניות של חברי הכנסת מן המחנה הלאומי לפתרון 'שתי המדינות'.

הכנס נפתח בקריאת פרק תהילים לרפואתה של רעיית ח"כ גליק, יפה בת לאה, המאושפזת במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים 'שערי צדק' לאחר אירוע מוחי בו לקתה בסוף השבוע האחרון.

גליק, שהוביל את הקמת הכנס, אמר בפתיחת הדיון כי "במשך שנים כל המרואיינים בתקשורת אמרו; 'כולם יודעים שברור שתהיה מדינה פלסטינית', וכשמישהו העיז לומר אחרת התנפלו עליו ואמרו לו; 'מה האלטרנטיבה?'. כולנו יודעים שיש חלופות לפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני. לא הבאנו כאן פתרונות שכוללים גירוש של אוכלוסיות – לא מן הצד הימני ולא מן הצד השמאלי. נשמע כאן עמדות רציניות של אנשים מכל רחבי הספקטרום שמבנים שהאופציה של הקמת מדינה פלסטינית תסכן את מדינת ישראל".

גליק הציג את תכניתו המבוססת על החלת החוק הישראלי על יו"ש, מתן אזרחות לפלסטינים, הקמת מדינה אחת ובה שלטון אזורי ברחבי ישראל וממשל פדרלי מרכזי: "גירוש אוכלוסייה כדרך להשגת הסדר מדיני הוא ההפך משלום. שלום בהגדרתו הוא מצב שבו שתי האוכלוסיות חיות יחד בהרמוניה ובשלום! ההפרדה מלבה ומגבירה את השנאה, כיוון שהיא מבודדת את הפלסטינים ומנתקת אותם מאפשרויות התעסוקה ומקרוביהם המתגוררים בישראל. הפרדה היא ההיפך מיחסי שכנות טובים. הפרדה אינה מוסרית והפרדה אינה שלום".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שטח אף הוא את משנתו המדינית ואמר כי "אני רוצה להגיע לשלום ודו קיום בין שני העמים. אני לא מסתפק בפחות מזה. הבסיס לתכנית היא ההבנה שבארץ קיימות שתי שאיפות לאומיות סותרות שלא ניתן לישבן באמצעות חלוקה מלאכותית של השטח. חלוקה מלאכותית של השטח בין הים לירדן תשמר שאיפה לאומית ערבית שסותרת את זו היהודית ותנציח עוד 100 שנים של סכסוך עקוב מדם".

"בבסיס ההצעה מונחת הכרעת הסכסוך", אמר גליק. "הכרעה שמשמעותה גדיעת התקווה הערבית למימוש השאיפות הלאומיות בארץ ישראל. הכרעה התיישבותית- הכוללת החלת הריבונות על כל הארץ, הקמת ערים וישובים רבים והבאת מאות אלפי מתיישבים נוספים. צעדים אלו יטמיעו בקרב הערבים את ההבנה שלא תקום מדינה ערבית בין הים לירדן. ההכרעה תלווה בצעדים תומכים כגון עידוד הגירה, עידוד עליה וילודה בעם היהודי ועוד".

"לערביי יהודה ושומרון שיהיו מוכנים לוותר על שאיפותיהם הלאומיות ולחיות כאן כאנשים פרטיים תוצע הקמה של מנהלות מוניציפליות אזוריות כשלתושביהם זכות בחירה עצמית. מנהלות אלו יקיימו קשרים בינן לבין עצמן ועם מדינת ישראל ויזכו למרבית הזכויות הדמוקרטיות של חופש ביטוי, תנועה, ניהול עצמי וכו'. במידה ויהיו כאלו שלא יקבלו את הריבונות הישראלית ויבחרו לעזוב הם יקבלו תמיכה כלכלית וסיוע להגירה.  ערביי יו"ש שיבחרו להילחם במדינת ישראל ימצאו צה"ל נחוש שלא יאפשר את המשך שפך הדם במדינת ישראל. זו הדרך האחת והיחידה להגיע לשלום ולדו-קיום".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
פייגלין - הראשון והמקור לחלופה של סמוטריץ.
ישורון | 28-06-2017 15:20
הזמינו אותו לכנס? שסמוטריץ עבור לזהות של פייגלין
2
מתן לגיטי ציה לשקר
יוד | 16-08-2017 13:00
הם לא עם.תפעל נכון.דברו אמת.כיהושוע בביאה ראשונה