מכאל בן ארי: "המוסד 'רבני תקומה' עליו נשען אורי אריאל לא קיים"

"ראוי שמפלגת 'תקומה' תעמיד עצמה גם היא לדין הבוחר, בבחירות מקדימות או בבחירות כלליות, כדי שיתברר אחת ולתמיד אם אכן היא מייצגת את מי שהיא מתיימרת לייצג", אומר בן ארי ל'סרוגים'

"המוסד 'רבני תקומה' עליו נשען אורי אריאל לא קיים"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית', חבר הכנסת לשעבר מכאל בן ארי, תומך בעמדתו של בנט שלא להמשיך בריצה משותפת של 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי- תקומה' בבחירות הבאות ואומר כי הגיעה העת שאנשי האיחוד הלאומי יעמידו את עצמם לבחירת הציבור וכך יוכיחו כי הציבור אכן רוצה אותם כנציגיהם בכנסת.

"ראוי שמפלגת 'תקומה' תעמיד עצמה גם היא לדין הבוחר, בבחירות מקדימות (פריימריז) או בבחירות כלליות, כדי שיתברר אחת ולתמיד אם אכן היא מייצגת את מי שהיא מתיימרת לייצג", אומר בן ארי ל'סרוגים'.

בן ארי טוען כי הדרישה מחברי תקומה להתמודד מקבלת משנה תוקף "במיוחד שכבר שנים רבות היא אינה מייצגת שום גוף רבני".

לטענתו "המוסד 'רבני תקומה' עליו נשען אורי אריאל לא התכנס כבר שש שנים ולמעשה הוא לא קיים. אז את מי מייצג אורי אריאל?".

כזכור, מנכ"ל מפלגת 'הבית היהודי' ניר אורבך, שיגר הבוקר (שני) מכתב לחברי האיחוד הלאומי בעקבות המכתב ששלחו אתמול בו קראו ליו"ר המפלגה, נפתלי בנט, לפעול להמשך הריצה המשותפת בין שתי המפלגות גם בבחירות הבאות.

בפתח דבריו כתב אורבך כי "אחדות המחנה היא ערך משמעותי מאוד ובעלת חשיבות רבה. אין כיום מקום לשתי מפלגות שונות הפועלות כסיעה אחת".

אורבך ממשיך ומפרט את השתלשלות האירועים שהביאו לאיחוד בין המפלגות: "מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה הוקמה על ידי פורשי המפד"ל וכעת הזמן לחזור הביתה. ב"סרט הריצה בשני ראשים" כפי שמופיע במכתבכם, היינו לפני שמשהו חדש התחיל בציונות הדתית לפני כארבע שנים".

שיטת השריונים אינה מתאימה יותר

אורבך נוקט בעמדה של יו"ר מפלגתו וקורא לאריאל וחבריו להתמודד בפריימריז של הבית היהודי: "אנו קוראים לחברינו מהאיחוד הלאומי להיות הגונים ולהשתתף בפריימריז לקביעת הרשימה. פעילי הבית היהודי כבר קבעו לאחר הבחירות האחרונות כי שיטת השריונים אינה עולה בקנה אחד עם התהליכים הדמוקרטיים שעוברת המפלגה בשנים האחרונות והם צומצמו מאוד על ידי מרכז המפלגה".

אורבך מתייחס גם לניגוח של האיחוד הלאומי בבנט על ידי הבאת ציטוטים מכתב 'הארץ' יוסי ורטר וכותב כי "שיטה זו שאינה מתאימה למפלגה ערכית המתיימרת להשפיע על הציבוריות הישראלית".

בסוף מכתבו כותב אורבך כי הבית היהודי ממשיכה לפעול לפתיחת השורות ולחיבורו של ציבור גדול במדינה וכי "אחדות אמיתית נעשית בחיבור אמיתי ובהקשבה להלכי הרוח בציבור".

אופיר סופר: לא נוותר על הסיכוי לאחדות

מזכ״ל האיחוד הלאומי אופיר סופר הגיב למכתב: ״מצער לראות שבנט בורח מהתמודדות עם השאלות האמיתיות לגבי דרכה של המפלגה וההשלכות ההרסניות לציונות הדתית והמחנה הלאומי כתוצאה מהמהלכים שלו לשינוי אופיה של המפלגה וזניחת הסמן הימני שלה.

אנו לא נוותר על הסיכוי לאחדות אמיתית ומכבדת בין האיחוד הלאומי לבית היהודי ומשוכנעים שהשכל הישר יגבר ונוכל לרוץ יחד גם בבחירות הבאות.״

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אחדות המחנה שמחדות המחנה, לתקומה אין תקומה יש להם
יוחנן גרינשפן | 26-06-2017 21:12
מקסימום (בהערכה מירבית) 10 אלף מצביעים.
2
זו משפחת מלמד? הובסו בבחירות בבית אל, וד"ל...
תקומה? | 26-06-2017 22:23
3
בנט עושה פילוג!
| 27-06-2017 8:53
בנט מפלג את הציבור הדתי לאומי שוב. מה שהאשימו את יחד (שהם לפחות עשו בשביל אידאלים) בנט עכשיו עושה בשביל הכסא. אמנם הוא ממציא סיבות מעניינות של דמוקרטיה וכו אבל כל המטרה שלו היא להשתיק את הזרם הדתי במפלגה. מפריע לו שבמפלגה המודרנית שלו יש אנשים כמו סמוטריץ ואריאל. הוא מנסה להפוך את הבית היהודי לליכוד 2
4
תקומה זה בולשיט סתם טרמפיסטים..
| 27-06-2017 10:51
5
נושא כלשהו
מישהו | 18-02-2018 20:42
האיחוד הלאומי צריכים לפרוש מהבית היהודי ולהצאחד עם מפלגת עוצמה יהודית של מיכאל בן ארי. הגיע הזמן שיהיה ייצוג חדש לציונות הדתית בכנסת.