אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: ראש גרעין תורני מונה לרב השכונה

הצלחה דרמטית לגרעין התורני בלוד, כאשר רב הגרעין, הרב ישראל סמט מונה השבוע לרב שכונות רמת אלישיב, נוף נריה ונווה זית בעיר. בארבע השנים האחרונות מוביל הרב סמט את הגרעין התורני בלוד מתוך יחסים טובים עם כלל הציבורים השונים והאוכלוסיות בעיר כולל הערבים.

לראשונה: ראש גרעין תורני מונה לרב השכונה
  מונה לרב שכונה. הרב ישראל סמט

רבו של הגרעין התורני בעיר לוד, הרב ישראל סמט מונה השבוע על ידי המועצה הדתית בעיר לרב השכונות בהם מתגוררים חברי הגרעין: שכונת רמת אלישיב, נוף נריה ונווה זית.

זו הפעם הראשונה בתולדות הגרעינים התורניים, שרב הגרעין מתמנה לרב השכונה בה פועל הגרעין.

ההחלטה שנדחפה על ידי חבר המועצה הדתית אהרון אטיאס התקבלה בישיבה של המועצה הדתית העירונית שעסקה בבעיות הערוב הרבות שנתגלו בעיר ושתוקנו על ידי הגרעין התורני בהובלתם של הרב סמט וחבר הגרעין והמועצה הדתית בעיר  אהרון אטיאס.

בשיחה עימו אחרי הישיבה בה הוחלט על המינוי, סיפר אהרון אטיאס כי "ההחלטה למנות את הרב סמט התקבלה פה אחד אחרי שאני הצעתי אותה."

"סיפרתי לחברי המועצה על הפעילות הרבה של הרב סמט בנושאי דת בעיר. על השיעורים הרבים שהוא מעביר וכן על הפעילות של הרב והגרעין לתיקון הערוב. החברים הקשיבו לתיאור שלי והסכימו ואז התקיימה הצבעה בה הוחלט על מינוי רב הגרעין לרב השכונות בהם פועלים חברי הגרעין וזו החלטה שהתקבלה פה אחד".

אטיאס סיפר כי עם תום הישיבה הוא התקשר לרב וסיפר לו על המינוי, לשיחה הצטרף גם ראש המועצה הדתית בעיר מר בן סעדון דניאל שברך בחמימות רבה את הרב סמט.

עם פרסום המינוי התקשרו חברים רבים של הגרעין התורני בעיר ואישי ציבור רבים לברך את הרב ישראל סמט שמוביל את הגרעין בעיר בשנים האחרונות לא כנטע זר בתוך עיר, אלא בשיתוף והבנה עם שאר הצבורים בעיר, כולל הערבים.

בין המברכים הראשונים של הרב היה גם מנכ"ל העירייה חבר הגרעין עו"ד יאיר רביבו שהביע שמחה רבה על המינוי. השבוע גם הנהלת הגרעין פרסמה את דבר מינוי הרב בהבלטה וברכה אותו ואיחלה לו להמשיך להוביל את הגרעין התורני בעיר עוד שנים רבות.

הרב סמט משמש כרב הגרעין בשש השנים האחרונות, כשפעילותו בגרעין מקובלת על כלל האוכלוסייה בעיר לוד. הרב מקיים גם קשרים עם מנהיגי העיר הערביים בניהם סגן האימם המקומי. הרב פועל רבות לשילוב אנשי העיר בפעילות הגרעין מתוך השקפה אינטגרטיבית ורצון לצרף את הקהילה כולה לדרכו התורנית של הגרעין.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
ב6 שנים האחרונות - תתקנו. והרבה מזל טוב והצלחה לרב!
גדי ישראלי | 20-06-2011 11:55
2
עם כל הברכות הראויות למינוי - הצלחה "דרמטית" ?
שבתאי | 20-06-2011 12:02
אלא אם כן במעמד ישיבת המועצה הדתית צפור לא צווח עוף לא פרח שור לא געה אופנים לא עפו, שרפים לא אמרו קדוש קדוש, הים לא נזדעזע- ואז אני חוזר בי מהסתייגותי.
3
לא תתגודדו
| 20-06-2011 23:04
וכי אין ללוד רב?!
4
ל-3
| 21-06-2011 19:22
מה הקשר? יש רב עיר ויש רבני שכונות
5
לא ראש הגרעין הראשון המשמש כרב שכונה
שלומי | 21-06-2011 23:22
איני יודע מה הדרמטיות בבחירת רב שכונה, ולציין שהרב דוד הורדן ראש הגרעין בהרצליה משמש כרב שכונה בהרצליה, והרב שמעון כהן ראש הגרעין התורני של בית מוריה בבאר שבע משמש כעשור כבר כרב שכונה בבאר שבע ואלה אני מכיר בטח יש עוד כמה רבנים, וחבל שכתבות כמו אלו באות מכל מיני יחצני"ם שמבקשים לגדל ולפאר כל מיני עסקנים, ולצערי הרב הרב ישראל סאמט נבחר ללא מכרז ובלי תקן של משרד הדתות, וחבל אם עסקנינו רוצים להראות עשייה שישתדלו לעשות עד הסוף.
6
קצת צניעות
יואל | 22-06-2011 0:10
לאהרון אטיאס גם בשביל היחצנות לא כדאי לומר דבר שאינו נכון, מינוי של הרב סאמט אינו המינוי הראשון של ראש גרעין תורני שנבחר לכהן בעירו כרב שכונה, קודמים לו הרב שמעון כהן בבאר שבע והרב דוד הורדן בהרצליה. ושיהיה בהצלחה לרב סאמט מכל הלב
7
שמועות הרעות ב"גני יער" הופרחו
תושב גני יער | 23-06-2011 8:27
הופצו שמועות על מינוי מר ביטון שרב שכונה. הדבר נבדק עם גורמים רשמיים והוכח כשמועה זדונית שמתרטה לרדות בתושבי גני יער מעבר לסבל הנוראי אותו חובים עם מר ביטון שמינה עצמו כרב בית כנסת ציבורי ועושה בו כבשלו ושלא ע"פ דעת תורה. הרב ביטון מכנה עצמו בתואר "רב שכונה" בהזדמנויות רבות,, למרות שאינו כזה. תושבים רבים נפגעו ממנו ברמה האישית והתורנית, הרבה מברו להתרחק וברחו מבית הכנסת ומהשכונה מחשש מחלוקת, אותה זורע מר ביטון בכל יזדמנות בהפצת שנאת אחים. סוגר מנייני תפילות, סוגר שיעורי תורה ורודה בציבור בשררה ובזעם. לאחרונה החלו תושבים רבים לחוש אי נוחות עקב שמועה זו של מינוי כביכול לרב שכונה, ובצעד מחאה רוצים סוף סוף למחות נגד מר ביטון וחבר מרעיו האלימים הסובבים אותו. הלואי שיהיה טוב בעזרת השם.