אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כמה זמן הפלסטינים נמצאים בארץ ישראל? תתפלאו

כיום רמאללה היא בירת "העם הפלשתיני", אם תכנסו היום לרמאללה עם מצלמות טלוויזיה ותשאלו באנגלית כל ערבי מזדמן, הוא יספר לכם וישבע בזקנו של הנביא, שמשפחתו חיה ברמאללה מאז ומקדם, חלק יפליגו ויספרו שהם חיים שם כבר 2,000 שנה. אבל כמה זמן הם באמת שם?

כמה זמן הפלסטינים נמצאים בארץ ישראל? תתפלאו
  שער יפו 1910. כמה ערבים היו אז בירושלים?

כיום רמאללה היא בירת "העם הפלשתיני", אם תכנסו היום לרמאללה עם מצלמות טלוויזיה ותשאלו באנגלית כל ערבי מזדמן, הוא יספר לכם וישבע בזקנו של הנביא, שמשפחתו חיה ברמאללה מאז ומקדם, חלק יפליגו ויספרו שהם חיים שם כבר 2,000 שנה.

בשנת 1864 ביקר ברמאללה, ההיסטוריון האנגלי טריסטראם, והוא מספר ביומנו ("הוצאת מוסד ביאליק") שמצא ברמאללה כפר נוצרי קטן עם מאות נוצרים ומעט יהודים. מוסלמים הוא לא מצא שם!!!

ביום שישי 3.6.11 , לרגל יום ירושלים, יצאנו ביוזמת עוזי דיין כ – 250 איש לסיור בירושלים. בגבעת שאול "תל אל פול" ביקרנו בשלד של הארמון המלכותי, שהמלך חוסיין החל לבנות ולא זכה להשלימו, בגלל התבוסה של צבאו במלחמת ששת הימים. אם אכן היה קיים עם פלשתיני, הוא לא היה נותן לחוסיין להקים ארמון מלכותי בארץ "זרה".

רוצים את ירושלים המערבית

מגבעת שמואל עברנו לפסגת הר הזיתים, ליד מלון קונטיננטל, הזכרנו למסיירים כי במלון זה, נפגשו בשנת 1964, המלך חוסיין ז"ל והצדיק יאסר ערפאת זצ"ל, לרגל הקמת א.ש.ף (ארגון שחרור פלסטין) וזאת בתקופה שכל יש"ע היה בידיים ערביות.

המלך חוסיין, שלא היה "פראייר", שאל את ערפאת "היכן פלסטין שאתה רוצה לשחרר??" ערפאת הוציא את חוסיין למרפסת המלון, הצביע לכיוון ירושלים היהודית והצהיר חגיגת: "פלסטין הינה שם במערב, מעבר לגבול שלך עם המדינה הציונית" בזאת הוא הבהיר לחוסיין, שיהודה ושומרון הן ירדניות. רק לאחר שנת 1967 עם השחרור של יש"ע בידי צה"ל, נודע לפתע לערביי יהודה, שומרון ועזה שהם "עם פלסטיני".

לערבים אלה, שרוב רובם היגרו לארץ ישראל, למצוא עבודה בשגשוג הכלכלי שהביאו הציונות והמנדט הבריטי, נודע בשנת 1967 שהם לא סתם פלסטינים, אלא הם פלסטינים "מדורי דורות" או בלשונה של ג'ואן פיטרס "מאז ומקדם": ערפאת שנולד במצרים , ועז אדין אל קסאם שנולד בסוריה, הינם כמובן פלסטינים מאז ומקדם.

ומה היה המצב בירושלים?

אם אותה מצלמת טלוויזיה תוצב בירושלים המזרחית ותשאלו כל ערבי מזדמן באנגלית, ממתי משפחתך חיה בירושלים? כולם ישבעו בזקנו של הנביא, שמשפחתם הינה תושבת ירושלים לפחות 1,300 שנה.

רבותי, בשנת 1859 לפני בוא הציונות, חיו בירושלים רק כ – 4,000 מוסלמים שהיו אז רק 30% מאזרחי ירושלים שבין החומות, לא היה אז כל שכונה מחוץ לחומות.בשנת 1900 היו המוסלמים רק 19% מאזרחי ירושלים והיהודים היו 62%. בשנת 1912 לפני בוא המנדט הבריטי, ירדו המוסלמים ל – 14% מתושבי עיר הקודש.

כדאי לשנן את כל העובדות הנ"ל לעצמנו, לבנינו ולנכדינו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אתה אומר חצי אמת
שחף | 20-06-2011 2:05
"שכחת" להזכיר שבמפקד שנערך בשנת 1922 נמנו, אמנם בשני עברי הירדן, 750 אלף איש , מתוכם כ600 אלף מוסלמים וכ 85 אלף איש יהודים. מהכתבה נוצר רושם כאילו כל הארץ הייתה שוממה ולערבים אין כלל זכויות כאן, ולא היא. גם אם אנחנו חזקים אסור לנו להתעלם מהעם השני שנמצא כאן. וכמובן שאין שחר לטענה שפלשתינים אינם עם. הצעד הבא זה שגם היהודים אינם עם.
2
האמת כבר מזמן לא משחקת כאן..
שחר | 20-06-2011 14:31
מי שחושב שהשמאלנים באמת סתומים, אז הוא סתום בעצמו.. כולם יודעים שאין לערבים בעלות והם 'עם' שאנחנו המצאנו.. כולם יודעים שאין סיכוי לשלום עם הערבים, ושהם רוצים את היהודים בים. זו מלחמת זהות על מדינת ישראל האם אנחנו מדינה יהודים או ככל העמים. זו משוואה פשוטה. שמאלנים= אוהבים סודנים ושונאים חרדים ודתיים. ימניים (חילונים, עיין ערך לאטמה)= שונאים סודנים אבל מקבלים בכבוד את החרדים.
3
ל שחף תגובה מספר 1
חזי | 20-06-2011 14:44
צר לי חביבי אבל אתה רחוק מהמציאות בצורה מדהימה ראשית, הקיום של עם מבוסס על הסטוריה יחודית, מנהגים יחודיים, חגים יחודיים שפה יחודית ועוד כמה פרמטרים. ליהודים יש את כל הפרמטרים הללו, אתה יכול לומר לי במה ערביי ראמאללה שונים מערביי קהיר או דמשק? אותה היסטוריה, אותה שפה אותם חגים אותה דת , אז מה ההבדל הגדול? ולסיום, הגירת עבודה אינה יוצרת עם.
מה?
הילי | 24-06-2019 0:08
1. זו לא באמת אותה שפה. רוב הסיכויים שערבי מדמשק וערבי מקהיר כמעט ולא יבינו אחד את השני פרט למילים בודדות. מדובר בניבים שונים לחלוטין. זה דומה למצב עם מדינות דוברות ספרדית, לדוגמה במקסיקו, אפילו מקסיקנים מאזורים שונים עלולים שלא להבין אחד את השני, שלא לדבר על ספרדי מספרד. 2. גם לכל הנוצרים יש את אותם חגים, אז זה אומר שהצרפתים, הגרמנים, האיטלקים, האמריקאים וכו וכו הם לא עמים ולאומים נפרדים??? ממש טענה מגוכחת...
4
שחף שלום, להלן העובדות,...
יואל ארנון | 21-07-2020 18:59
שחף שלום, להלן העובדות, וכדאי לך ללמוד ולהפנים: 1.אין ולא היה עם פלשתינאי. פלשתינה הוא כינוי שהעניקו הרומאים לארץ ישראל, בכדי למחוק כל זכר להיות היהודים כאן. מכאן, שאין כל קשר בין פלשתינה לערבים. 2.מעבר לכך שיהודים ישבו כאן מאות שנים ויותר, בממלכה ריבונית ועצמאית, עד גלותם מכאן, לפני 2000 שנה, בהצהרת בלפור הוכרזה ארץ ישראל משני עברי הירדן, כבית לאומי לעם היהודי. ההצהרה אושררה וקבלה תוקף משפטי, עי חבר הלאומים בועידת סן רמו ב 1921 ועי האום. הערבים הם פולשים וכובשים שהגיעו לכאן במאה החמישית לספירה מחצי האי ערב השתלטו על המזרח התיכון והגיעו עד ספרד. לאחר שהיהודים החלו לייבש את הביצות ולהפריח את האדמה, החלו גלי הגירה גדולים של ערבים לכאן. כל סיפור העם הפלשתינאי הוא המצאה ערבית משנות ה 60 כנשק תעמולתי כנגד מדינת ישראל, לאחר שצבאות ערב הובסו במלחמות.