יוסי דגן: "עד היום אני מתעורר עם סיוטים בלילה"

כנס השקת חוק ביטול ההתנתקות מצפון השומרון נערך היום בכנסת על ידי יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי וראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן

יוסי דגן: "עד היום אני מתעורר עם סיוטים בלילה"

12 שנים לאחר ביצוע תכנית ההתנתקות מיישובי צפון השומרון, היום (שני) התקיים בכנסת כנס מיוחד הקורא  לביטול חוק ההתנתקות במטרה לבנות מחדש את ארבעת היישובים – חומש, גנים, כדים ושא-נור. הכנס נועד לגייס תמיכה קואליציונית לקראת העלאתו של החוק ביום ראשון לוועדת השרים לענייני חקיקה.

"איוולת שזועקת לשמים"

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, מיוזמי המהלך, אמרה: "האיוולת בעקירת הישובים בצפון השומרון זועקת לשמים. הוחרבו ארבעה ישובים פורחים בהם אנשים בנו את חייהם. כל ההבטחות המדיניות והביטחוניות התנפצו לרסיסים. לאחר ההרס דבר לא השתנה ומעמד הקרקע נשאר כפי שהוא – בבעלות המדינה כאשר הצבא שולט בשטח. יחד עם זאת רק ליהודים אסור להיכנס למרחבים אלו לפיכך אנחנו מבקשים לבטל את חוק ההתנתקות ולאפשר בניית הישובים מחדש".

אות קין בספר החוקים של מדינת ישראל

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ממגורשי חומש, אמר בקול חנוק מדמעות כי "לפני 12 שנים עברנו גירוש. עד היום אני מתעורר עם סיוטים בלילה שבו אני רואה מהמצודה איך גוררים אנשים. מצד אחד גוררים אנשים ששירתו כקצינים בצה"ל ומצד שני פלסטינים מניפים דגלים. במשך עשר שנים גרנו בקראוון וכשעברנו לבית קבע, אני ואשתי בכינו ונשבענו שכל עוד נשמה באפנו אנחנו נעשה הכל כדי לחזור ולבנות מחדש את הישובים שנעקרו ביד זדונית ופושעת כאן בבניין הזה, ברשעות ובאטימות. על ידי האחים שלנו".

דגן הוסיף כי "כשאתה מסתובב בחומש ושאנור אתה רואה שם כבישים, מדרכות עם כחול ולבן, עדיין צבוע. העצים והפרחים עדיין שם ורק אין את הבתים. צה"ל עדיין שם כי אי אפשר לוותר על האחיזה הצבאית שם. למה לעזאזל הרסתם את הבתים האלה?".

צפו: הדיון וההצבעה על ההתנתקות

"חוק ההתנתקות הוא אות קין בספר החוקים של מדינת ישראל ואסור שהחוק הזה יישאר בספר החוקים של המדינה. אנחנו כאן כדי לתקן טעות איומה ואנחנו מצפים מהממשלה לתקן את זהו ואני כיו"ר המועצה מצפה לקבל הנחייה ממשלת ישראל לקבל היתרי בנייה כדי לבנות את היישובים מחדש", חתם דגן.

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן תקף גם הוא את תכנית ההתנתקות ואמר כי "ההתנתקות נכשלה כישלון חרוץ. נתנו שטחים וקיבלנו טרור. זה היה מהלך שגרם נזק לישראל. יש לבנות את הישובים הללו מחדש ואני אעשה כל שביכולתי כדי שהחוק יעבור".

"בירושלים לא נותנים לבנות"

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, אמר: "היו אנשים שגרשו, הם כיום לא מרשים לבנות בירושלים ולא מרשים לבנות ביהודה ושומרון ובפועל מי שאחראי לכך הם ראש הממשלה ושר הביטחון. זה ברור שבירושלים לא נותנים לבנות ומי שאומר אחרת פשוט לא אומר אמת. יש לפעול למימוש החזון של השיבה לצפון השומרון. טכנית ניתן לבצע זאת שלא באמצעות חוק, אבל זה לא יקרה אם לא נקדם זאת בחקיקה".

"בגידה בערכי הציונות"

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, אמרה כי "ההתנתקות הייתה בגידה בערכי הציונות, החלטה לפגוע בהתיישבות ללא כל תכלית. אנחנו כאן כדי לתקן את העוול הזה. החוק הזה הוא התחלה של התיקון. אנחנו כאן כדי לתמוך בשמירה על הריבונות שלנו, ולתמוך בבנייה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אנחנו קוראים את ההיסטוריה כמה שהשלטונות
| 19-06-2017 20:28
הזרים מנבוכדנצר עד הבריטים היו קשים ליהודים והאבסורד שההיסטוריה נמשכת אותו דבר גם אם שלטון הוא יהודי. לכן במקום לילל על הצרות שעברנו אז נחזור בתשובה ונתאפס.
2
ממשלה מוזרה
| 19-06-2017 21:26
מדובר בממשלה שראשה שייך לשמאל וחבריה רובם שייכים לימין. כיצד יכול ביבי להנהיג מפלגה שיעודה ומצעה שונים לגמרי מתוכניותיו הזדוניות של גדול השקרנים והרמאים שקמו לנו בדור האחרון. הוא מושך אותם באף מפר הבטחות משקר במצח נחושה והם פעם אחר פעם בתמימותם הרבה מצביעים לליכוד ומעלים לשלטון את מי שפוגע בהתיישבות וחונק אותה ברמה שאפילו אובמה לא היה מתבייש בה. לאנשי יהודה ושומרון וראשיהם אין שום צידוק לבוא בטענות . הם אחראים לדרך התעתועים שבה מוביל אותם ביבי. אין להם את האומץ להפיל את האדם השפל שבאופן מתמיד ועקבי מרמה אותם ודוחה אותם שוב ושוב.מה הבעיה להצביע לבית היהודי שהוא הבית האמיתי של המתיישבים מבחינה דתית ואידיאולוגית ולהודיע על כך כבר היום . איך מתיימר ביבי להנהיג את קואליצית הימין בעודו ממשיך את מדיניות ההקפאה ולא מאשר אפילו את הבניה בירושלים לא מאפשר את הבניה בבית אל לא מאשר לאנשי עמונה את בניית בתיהם ומאפשר ליועץ המשפטי לבגץ ולמנהל האזרחי להתעלל בהם.הגיע הזמן לשינוי תהיו אמיצים תפסיקו להתבכיין ותודיעו שבבחירות הבאות מצביעים לבית היהודי ולא לבית של ביבי .ואז תראו איך הוא יתחיל להשתולל ולצאת משיווי משקלו כשידע שהקרקע נשמטת מתחת רגליו.