ברנז'ה: מי ומי בועידת המחר של הציונות הדתית

ביום חמישי התקיים אירוע ראשון מסוגו: "קונגרס הציונות הדתית" במסגרתו התכנסו יחד 300 מנהיגים, כדי לדון יחד בחזון משותף לעתיד המגזר. בין המשתתפים הרב הראשי לישראל, השרה איילת שקד, חברי הכנסת: עליזה לביא, אברהם נגוסה,יהודה גליק, רחל עזריה, נורית קורן וחברי הכנסת לשעבר: משה פייגלין, מיכאל בן ארי, אורית סטרוק והרב חיים אמסלם

ברנז'ה: מי ומי בועידת המחר של הציונות הדתית
  צילום: מאיר אליפור

ביום חמישי נערך באצטדיון בנתניה כנס "ועידת המחר של הציונות הדתית" בנוכחות עשרות ומאות אנשים ונשים בולטים בעשייה הסרוגה.

אנשי הבית היהודי החרימו את האירוע בשל סכסוך עם הסניף המקומי של המפלגה, אך שרת המשפטים איילת שקד הגיעה וברשימת המכובדים ניתן למנות גם את הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שהגיע עם רעייתו.

סיון רהב מאיר הנחתה ונשאה לשם שינוי גם נאום אישי משלה, יאיר שרקי ריגש בנאום טד אישי, בת גלים שער נשאה דברים בגין האחדות, הרב אלי סדן דיבר על עתיד הציונות הדתית, עוד נצפו: הרבנית ציפי לאו, מנכ"ל 'אתר סרוגים' איתמר חאיק וסמנכ"ל האתר עזריאל דותן, מנהלת ערוץ 7 הרבנית שולמית מלמד, עורך בשבע עמנואל שילה, עורכות 'מאקו יהדות' מוריה קור והדר ת"ש, העיתונאית אמילי עמרוסי מ'ישראל היום', רחלי מלק בודה מ'מוצ"ש', מנכ"ל אתר 'כיפה' בועז נכטשטרן, מערכת 'מצב הרוח' שוקי גלובינסקי, אלי עציון, והעורך חגי הוברמן, מנהל האסטרטגיה של משרד הפרסום 'אשדיר' חגי אורן, אור רייכרט, יונתן דובוב, ענהאל ועקיבא שמואלי ועוד עשרות.

בגזרת אנשי השם בתחום התרבות נצפו: הזמרת עדי ארד, הזמרת ליאת יצחקי, הזמרת מורין נהדר, השחקנית נויה מנדל, מנהל האגף לתרבות יהודית הרב איתיאל בר לוי, השף תום ודנה פרנץ. עוד נכחו בשטח הרב דוד סתיו, הרב יובל שרלו, הרב אליהו זייני, האלוף גרשון הכהן, אלוף משנה יונתן ברנסקי ועוד ראשי ארגונים רבים העוסקים בתחום דת מדינה צבא ובטחון.

צילום: מאיר אליפור וקובי וולף

בהמשך: הקמת המכון לציונות דתית

מארגן הכנס, רועי זלצר מהאגף לתרבות יהודית בעיריית נתניה ייזם את האירוע לאור ריבוי הפלגנות המצויה לאחרונה בין הזרמים השונים בציבור הדתי לאומי ובשל התחושה כי בתוך הציונות הדתית הולכות ומתפצלות שתי חברות שונות הליברלית והשמרנית. המטרה הייתה לכנס למפגן אחדות מרשים את כל המנהיגים.

מארגני האירוע מבטיחים כי זו רק אבן פינה וכי השלב הבא בעזרת השם הוא הקמת המכון לציונות דתית אשר יהווה את המקבילה למרכז פרס לשלום, אשר יאפשר לציונות הדתית לקדם את החזון שלה בארץ ובעולם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ציונות דתית?
שלמה | 18-06-2017 17:26
מדהים! כנס של הזויים, חולי נפש, מגלומנים והעיקר שונאי ורודפי התורה.
2
הציונות הדתית - אנשי האתמול.
מאן דאמר | 19-06-2017 8:05
תסתכלו, על מה הם מדברים כל היום ומה מעסיק אותם. תנו מבט איך רובם נראים. שימו לב לאן השאיפות שלהם הולכות? איפה המיקוד שלהם? הם הופכים לאט לאט אבל בטוח לזרם קונסרבטיבי שאחריתו מי ישורנו. מזל שיש להם חרדלים.
3
זה יותר ועדת השלשום, זה אותם
דודי אמרלדון | 19-06-2017 10:10
אנשים שהביאו את הציונות הדתית למקום הנחות שבןוהיא נמצאת מבחינה תורנית וחינוכית, ברובם בעלי גאוה. מנהיגים בלשון חזל הם קדרים, בעלי עגלה. לבד מאברהם אבינו שעליו נאמר אוי לו לעולם שאבד מנהיגו.חברה דתית צריכה הנהגה רבנית ואם זו לא מספקת אז נמשיך לדשדש. שום כנס או ועדה לא יעזרו.