אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'מקור ראשון' משיב לרב רוזן: אנחנו לא שופרו של מגזר

בתגובה להתקפה של הרב ישראל רוזן על התכנים במוסף 'שבת' של 'מקור ראשון' מפרסמת המערכת תגובה לדבריו: "הציונות הדתית, יכולה לראות במה שמתהווה מעל דפי 'שבת' את הדבר שלו ייחלה שנים רבות: שיח ערני, מרתק ומעמיק על שאלות היסוד הערכיות שמעסיקות את החברה הישראלית כולה."

'מקור ראשון' משיב לרב רוזן: אנחנו לא שופרו של מגזר

לצערנו, בעלון 'שבת בשבתו' המופץ בבתי הכנסת בשבת זו, משתלח הרב ישראל רוזן במוסף 'שבת' ובעורכיו בצורה חריפה, רצופה השמצות אישיות וקביעות שאינן נכונות – ולא הקדים לכך כל ניסיון לברר את המניעים ואת העובדות לאשורן, ללמד זכות או להכהות עוקץ, כפי שהיינו מצפים מתלמיד חכם.

בלי כל קשר לכך, מתפרסמות בגיליון הנוכחי של 'שבת' תגובות על ספרו של הרב רוזן, ספר הכולל דברי פולמוס והשמצות אישיות כלפי העוסקים בסוגיית הגיור. מערכת 'שבת' הקדישה זמן רב לדיון בשאלת פרסום התגובות והחליטה לצנזר, לעדן ולקצר אותן כדי שלא לפרסם עובדות שאינן בדוקות ולהימנע ככל האפשר מפגיעה בכבודו של הרב רוזן. במקביל, נשלחו אליו התגובות הקשות כדי לאפשר לו להגיב עליהן במקום. וכך אמנם עשה.

מוסף 'שבת' יורד לדפוס כבר ביום שלישי. והנה אמש הופתענו לגלות, שבה בשעה בה אנו עסוקים בהגנה על כבודו של הרב רוזן תוך שיתופו בדיונינו, כבר היתה מוכנה עמו (כדבריו, מאמרו נכתב במוצאי שבת שעברה) מתקפה מסיתה כנגד העיתון בבמתו האישית.

לא נשיב כאן להשמצות ולא נתקן את הטעון תיקון – ורק נתייחס ללוז הענייני של הטענות, באשר לאופי התכנים של המוסף.

א. רוב החומרים המתפרסמים במוסף 'שבת' אינם תוצר של הזמנה מצד חברי המערכת, ובוודאי לא ניסיון להכתבת קו רעיוני מסוים. השקפותיהם של חברי המערכת אינן זהות וכמובן אינן מכתיבות את תוכן המאמרים.

החומרים המתפרסמים הם שיקוף של תסיסה רוחנית ורעיונית הקיימת בציבור הקוראים, תסיסה שמולידה כתיבה שמגיעה למערכת, ומתפרסמת על פי שיקולים של איכות ועניין. בדרך הטבע, יש שקולות מסויימים נעשים דומיננטיים יותר בעת מסויימת; אך אין זו אלא יציאה זמנית ומקרית ממערכת איזונים, שלעולם אינה יכולה להישאר מדוייקת.

ב. ומכאן לעיקר – ההתקפות על מוסף 'שבת', הן ב'עולם קטן' והן ב'שבת בשבתו', מציגות תמונה מעוותת. כל קורא של 'שבת' מרגיש מיד ברוח הנושבת ממנו, שהיא רוח של אהבת התורה והמסורת. רוח של אהבת העם והארץ, אהבת האדם ואהבת החכמה.

יש מי שמתקשים לקבל את העובדה שהרוח הזו אינה מוגבלת לתחומיה של החברה הדתית ולאידיאולוגיה דתית מסוימת. בניגוד ל'שבת בשבתו' ולעלונים אחרים, איננו מבקשים להיות שופרו של מגזר, אלא להשמיע בחברה הישראלית קול שמושתת על זהות יהודית עמוקה. אנו דוגלים בדיון פתוח באופן כללי – ובמיוחד בדיון שפתוח לכל מי שהזהות היהודית יקרה לו, לכל המבקש ללמוד מן התורה ולהיות בן ברית.

הציונות הדתית, שחרטה על דגלה את האמונה באחדות ישראל ואת הפתיחות לכלל ישראל, יכולה לראות במה שמתהווה מעל דפי 'שבת' את הדבר שלו ייחלה שנים רבות: שיח ערני, מרתק ומעמיק על שאלות היסוד הערכיות שהכל מאמינים שצריכות להעסיק את החברה הישראלית כולה.

מערכת 'שבת'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
29 תגובות - 29 דיונים מיין לפי
1
אכלו לי שתו לי. אתם עברתם את הגבול, וטוב שהרבנים מעירים
מנחם | 16-06-2011 15:06
לכם
2
הכתוב רק מחזק את העובדה שהעיתון משקף דעות רפורמיות
יוסף | 16-06-2011 15:10
ואין חדש תחת השמש. והאשמה לא מוטלת על עיתונאים, שבסך הכל הם "קשקשנים", אלא על רבנים מסויימים שמתוך שאיפה כנה לתקן ולעזור הם מתדלקים את רוח הרפורמה, ואבוי לנו.
3
קהל היעד שלכם הוא הציבור הדתי לאומי
חיים | 16-06-2011 15:16
אין כל מקום לטענה ש"אינכם שופרו של מגזר" כאשר עיקר מאמצי הפרסום והשיווק שלכם מופנים באופן מובהק אל עבר הציבור הדתי. באופן טבעי ציבור זה גם מצידו צורך את העיתון שהיה אמור להיות אלטרנטיבה לאומית וערכית לשאר העיתונים. אך במקום זאת התקבל עיתון ימני בסוגיות מדיניות ושמאלני קיצוני בסוגיות חברתיות
4
הבנתי. הרוח הכללית היא טובה. רק ..קצת רעל.
תמה | 16-06-2011 15:33
5
תפסיקו לבלבל.. ותתמודדו עם הטענות!
רפי | 16-06-2011 15:44
במקום להתמודד עם טענות הרב רוזן אתם פוטרים את עצמכם בכך שאתם לא פונים למגזר הדתי וזוהי טענה מופרכת!! אתם מתבססים על ציבור זה וכל עובדי העיתון על כותביו נימנים על הציבור הסרוג.
6
רפי - מה הן טענותיו הענייניות של הרב רוזן?
משה | 16-06-2011 16:02
אתה רוצה שיתמודדו עם טענותיו של הרב רוזן. מה הם טענותיו הענייניות חוץ מזה שהוא ציפה שהעיתון יהיה 'עיתון הבית' שבו ייאמרו רק דעות כשלו?
7
אני מפסיק את המינוי שלי לעיתון.
מנוי | 16-06-2011 16:16
יש לי הרגשה שגורמים מ"הקרן לישראל" ומ"המכון לדמקורטיה" [שני ארגונים שיהרסו את המדינה היהודית] מממנים את ה"כתבות" "השנויות במחלוקת" - זאת אומרת: את הכתבות ההרסניות - בפשטות - לאהבת תורה ולקיום מצוות.
8
לעניות דעתי..........
יוסי | 16-06-2011 18:19
לשני הצדדים לא חסר לרב רוזן לא חסר כי הוא היה נגד מכתב הרבנים שכתבו בעד הנשיא קצב אז אם לו מותר לכתוב ביקורת אז גם מותר לכתוב עליו ביקורת ולמקור ראשון לא חסר כי מתגלה ערוותם מה השקפת עולמם והגיע הזמן שמי שארץ ישראל ותורה חשובים לו שיקרא אך ורק עלוני שבת וגם שם לא את העלונים של מימד
9
שבת בשבתו
לא קורא שבת בשבתו | 16-06-2011 19:05
מדהים אותי שיש עוד כמה אנשים שקוראים את שבת בשבתו. אצלינו זה נשאר בביה"כ ואף אחד לא לוקח את זה. מה כבר יש בגליון הזה חוץ מהצעות לטיולים לחו"ל?!
10
זהו עיתון מגמתי מבית המדרש של הרטמן ובני לאו
עוד אחד | 16-06-2011 19:07
לדתיים לאומיים אמיתים אין מה לחפש שם
11
העיתון מעשיר את עולמי הרוחני
טלי | 16-06-2011 19:17
אני מאוד נהנית לקרוא את הדברים של יאיר שורק בעיתוני 'שבת', וגם של כותבים אחרים. דווקא המגוון פותח פתח למחשבות, שאלות, ואיזה עולם דתי יהיה לנו אם לא נשאל ונבדוק ולא נקפא על שמרינו? לא חייבים להסכים עם כל דבר שנכתב, אך לדעתי יש בפתיחות מעלות רבות- ביניהן- יצירת שיח מאתגר, מעמיק ובריא. ומי שמתרגש מקצת שינויים ביהדות- סימן שהוא לא מכיר את הדינמיות של ההלכה ושל תורה שניתנה משמים לבני אדם... "לא בשמים היא"...
12
פלורליסט
יעקב | 16-06-2011 19:56
אני אישית לא רוצה להכניס את העיתון מקור ראשון הבית משתי סיבות: א. אני לא רוצה לקרוא את הכתבות כל השבת, אכן יש כתבות מעניינות במקור ראשון, עדיף לשבת ולהשתדל ללמוד תורה כמה שיותר. ב. הדעות שאינם לרוחי ולדעתי גם אינם לרוחה של היהדות. אני חש שהדברים שם מטמאים את נשמתי, ומכניסים ארס נגד היהדות בליבי ובלב משפחתי. אני רוצה לציין שאני לא בא להמעיט מזכויותיו של העיתון, וגם לא מזכויותיו של יואב שורק, אדם שיקר לליבי, אך עם כל הכבוד והאהבה שיש לי, אני לא מעונין בעיתון. בקשר לדבריו של הרב רוזן, אני חושב שטוב שהם נאמרו, זוהי דעתו התורנית, חריפה ככל שתהיה, וניכר הדבר שנאמרים מתוך כאב גדול. אני מסכים לדבריו של הרב רוזן, במקרה הזה. זוהי חובתו של אדם להוכיח ולהתרות, ועל זה נאמר בתורה - הוכח תוכיח את עמיתך, ובודאי להזהיר את האנשים, כל אחד יעשה מה שהוא רוצה, וזו זכותו של הרב להזהיר. בברכת והאמת אהבו.
13
אני כבר מזמן ביטלתי את המנוי על מקור ראשון
יוני | 16-06-2011 22:34
הפך לעיתון של הדתל"שים שכל זבה וכל מצורע שלמדו ויודעים אולי רבע ממה שאני למדתי, מקשקשים את דברי ההבל והטיפשות שלהם כאילו הם גאוני הדור. אם אני רוצה לשמוע זיבולי שכל אני יכול להקשיב לרזי ברקאי בגל"צ בחינם
14
דיונים חשובים ביותר
דוד | 16-06-2011 23:50
מוסף שבת מעלה לדיון נושאים חשובים מאוד הנוגעים בדת, תיאולוגיה, אמונה ועוד מבחינות שונות: רציונאלית ומיסטית,אקדמאית וישיבתית, אבל מעל הכל מתנוסס דגל האמונה. שלא כמו חוגים מסוימים הרואים אנטיגוניזם בין חקירות מדעיות או רציונאליות ובין התורה, בא מקור ראשון ואומר התורה היא תורת אמת, אולם הסתכלויות שונות אלה אינן סותרות זאת. כשהכרתי את צורת החשיבה הישיבתית בלבד והתוודעתי לעולם האקדמיה הייתי במצב אמוני קשה ביותר, כי המדע נראה הרבה יותר הגיוני מהתורה עד שפגשתי במוסף שבת של מקור ראשון והבנתי שאין סתירה בין המדע והתורה.
15
מחפשים בעיה - או פיתרון?
אחד שמכיר | 17-06-2011 1:17
כאחד שמכיר היטב את העומד בראש מערכת מוסף שבת ("מערכת המוסף" היא בעצם אדם אחד אליו כיוון הרב רוזן את ביקורתו והוא גם זה שהגיב), מדובר בסופו של דבר בעיקר ברצון להטביע חותם, בכל מחיר, גם אם הדברים אינם עולים בקנה אחד עם ההלכה הפסוקה לאורך הדורות. הצרה של מקור ראשון היא כי הוא לא השכיל לפנות למגזר הדתי גרידא (וזאת חרף העובדה שרוב מנוייו הם כאלה), אלא ניסה ליצור פנייה לקבוצה רחבה יותר - הימין. מדובר בעיתון טוב ואיכותי, אבל הניסיון של מוסף שבת להתבלט וליצור פרובוקציות מוגזם מעט. טוב יעשה עורך המוסף אם יבדוק את עצמו היטב - האם הוא באמת רוצה לייצג עמדה מסויימת, או האם הוא רוצה שיזכרו אותו בדורות הבאים, ומוכן לעשות לשם כך הכל. והמשכיל בעת ההיא - יידום.
16
חשיבות השיח
אביחי אלוני | 17-06-2011 9:07
איפשהו השאלה שעומדת על הפרק היא האם יש דבר כזה "שאלות שאסור לשאול". העיתון פתוח לכולם לדיון.אני מכיר היטב את עורך המוסף. אם ראיתם מאמר שהרתיח אותכם אתם מוזמנים לכתוב תגובה מנומקת ואפילו תקיפה.סהדי במרומים שהוא יפרסם אותה בשמחה. הבעיה מתחילה מכך שיש "דיונים אסורים".כשמפחדים מדיון באים חרמות שמתות וקונמות.
17
"שבת" הוא ההפך המוחלט והקיצוני לציונות הדתית
חתול שחור | 18-06-2011 22:49
הציונות הדתית היא דתית. נקודה. "שבת" הוא אנטי דתי במובן הברור ביותר של מושג זה. נקודה. העובדה שהתעמולה האנטי דתית נעשית במסוה , ולא בגלוי רק מגבירה את היעילות של תעמולה זו. אם יואב שורק כותב שכדאי להוריד את הכיפה כדי שלא ירגישו שאנחנו שונים מחילונים ,ולגיטימי להיות חילוני אבל מי שבכל זאת רוצה מותר לו לקיים מצוות , זה משפיע הרבה יותר להיות חילוניים ממה שאמר האלוף מילואים שלמה גזית: הכיפות הסרוגות עבורי הן כמו צלב הקרס על השרוול של החיילים הנאציים. ידיעות אחרונות עמ' 12 8.3.98. וזה בדיוק ההפך למה שרוצים בציונות הדתית . שהויא דתית בלי קומפלכסים עקומים.
18
בתור "אחד שמכיר" אינך מכיר כלום. ומשהו ל-1 ול-10
עיתונאי במקור ראשון | 18-06-2011 23:51
1. מערכת שבת מורכבת מכמה אנשים שותפים לכול. אין שם סולו. והעורך נוהג להתיי עץ כמעט בכל פרסום בפורום אף רחב יותר מאשר המערכת המצומצמת של המוסף. 2. פסיכולוגיזציה רדודה היא לטעון להתבלטות בכל מחיר ולייצור פרובוקציות. מטרתו של עיתון היא לעורר לשיח, לחשיבה, להציג זויות חדשות ומעניינות ולא לחזור ולאשר לקוראים כמה עולמם הוא מושלם ונהדר. זה אפשר להשאיר לעלוני שבת (אלא אם כן הם של הרב רוזן ואז בהגדרה הם פרובוקציה). 3. לעורך הראשי של שבת יש את עמדתו האישית. היא אינה בהכרח משקפת את עמדות חבריו. הוא מכבד (ומביא בלי סוף) דעות אחרות ועל אחרים לכבד את עמדתו גם אם אינם מסכימים לה. 4. מגיב 10: כמו הרב רוזן והרב אפרתי המערבבים (כנראה בכוונה) קוקטייל של "רפורמים", "קונסרבטיבים", "נוצרים" וכו' - רטוריקה שעושה את העבודה ומבעיתה את הנבערים שלא מבדילים - כך גם אתה מערבב. אין קשר בין "הרטמן" לרב בני לאו. אנשי מכון הרטמן אינם מפרסמים מאמריהם ב"שבת" כי מבחינתם הוא דתי ושמרני מדי. 5. מגיב 1: מקור ראשון ברוך ה' אינו המודיע או יתד נאמן. אין דבר כזה "רבנים מעירים". אין ועדת פיקוח. רבנים, כמו כל אחד אחר, יכולים להביע דעתם. מי שרוצה עיתונים עם ועדות צנזורה ופיקוח - ילך לסוג הזה. רוב הציבור הדתי המודרני נקעה נפשו מכך. הוא צמא לאוויר פתוח שבו אפשר לומר הרבה ולדון על הרבה מתוך הקשה ופתיחות.
19
מ.ראשון נגזרת לתקשורת הכללית-.3% הזוי קובע אג'נדה לכולם
אילן פלד | 19-06-2011 0:49
השמאל שולט בתקשורת הכללית למרות שהוא שולי , וכמו כן אצלינו במחנה , הפלורליזם הדתי , מבית הרטמן מעלה גלבוע ושות' קובע אג'נדה ומעלה על נס ארגונים כקולך, הוד, חברותא, ריפורמים, קונסרוטיווים ועוד. מקור ראשון מנסה להלך על חבל הדק בין עיתון לדתיים לאומיים לבין עיתון לכלל הימניים. מה לעשות שישראל היום תפס את נית הימין החילוני. לכן מה שנותר למקו ראשון זה להיות עיתון לדתיים, דתיים לאומים קלאסיים לדעתי הקו הקיצוני שניתן להכיל הוא של גברת גולדקלאנג, שנבל, קיל וזהו! יותר מזה זה חציית גבול למחוזות רחוקים מאוד. יעשו טוב עורכי ובעל העיתון שיחזירו את מגזין שבת למגזין הגות יהודית קלאסית.כפי שהיה בעברו הרחוק. ואגב, מוסף "מוצ"ש" של העיתון העוסק בפנאי וטלויזיה וכד' מעיד על הרדידות שמתווספת כל הקונספט.
20
לכותב המאמר שורק: הדתיים ציפו לך כמו שציפו לאברום בורג.
שוקי הכלבלב | 19-06-2011 8:23
קודם כל זה פשוט הטעייה ליצור רושם כאילו את מאמר התגובה הזה כתב העורך הראשי של מקור ראשון , או שישבה כל המערכת וניסחה אותו. אם קצת חושבים רואים שמי שכתב את זה זה יואב שורק בעצמו ! כל עריכת "שבת" מבוססת על הטעיה ,וטוב שהרב רוזן אומר בגלוי מה שהמון חושבים. בכל המאמרים שלו רואים שהוא מרוכז בעצמו וחושב שהרמה הממוצעת של הדתיים זה פחות ממנו , עד שלפי ההזיות שלו כל הציונות הדתית ציפתה לגואל מחשבתי , והינה בא הגואל הגדול שורק , ומוציא אותם מהתורה ומוליך אותם לקראת כל הבלבולים שבראש שלו. גם אברום בורג יכול לקחת מקלדת ולכתוב: "הציונות הדתית, ייחלה לי שנים רבות: אני מרתק ומעמיק בשאלות היסוד הערכיות שמעסיקות את החברה הישראלית כולה." שניכם מיותרים.
21
בתגובה ל-18
אחד שמכיר | 19-06-2011 8:41
למגינת ליבך, עיתונאי במקור ראשון, אני מכיר היטב את עבודת מערכת שבת, ולא טענתי ולא לרגע שיש כאן עבודת סולו. לו היית מכיר היטב כמוני את עורך המוסף, היית מבין את כוונת דברי. הקפיצה שלך מעידה עד כמה אתה מכיר את האיש (אלא אם אתה עורך המוסף המדובר, ונדמה לי שלא). אין לי בליבי דבר על יואב שורק ודעותיו - שכן, יש אנשים אחרים שחושבים כמוהו. גם לרצות להתבלט בכל מחיר זה לא דבר רע. להיפך, אני מכבד את גישתו, אבל מקור ראשון, למרות רצונך ורצון חבריך במערכת שיהיה עיתון ימין כללי, הוא עיתון שמרבית מנוייו הם דתיים-לאומיים (רוץ למחלקת המנויים בהמשך הקומה ותבדוק - אם אתה במערכת תל אביב). נראה שלא כולם בציבור פתוחים לכל סוג של כתיבה. אני אינני נמנה על הפלגים הפחות מתונים של הציבור הדתי-לאומי, אבל גם לי קשה לקרוא מאמר מרכזי של רבה רפורמית. לצד אלה יש במוסף גם כמה פנינים שנשמרו לאורך השנים. אף אחד לא קרא לסגור את העיתון או את המוסף. אנשים פשוט ביקשו יותר רגישות. אז במקום להיכנס למגננה, עדיף פשוט להקשיב.
22
ל 18 21שורק כן משתמש ב"שבת"כבטאון יחצ"ני פרטי לזרויתיו
חתול שחור | 19-06-2011 10:16
לפני יותר מחצי שנה הופיעה כתבת ענק על ידיעה החשובה שכל הארץ מתעניינת בה. היא התחילה בערך כך: שמעתם על מה כולם מדברים, יואב שורק הוריד את הכיפה " . בושה להגיד , כולם מדברים על יואב שורק ולי "יואב שורק" לא אמר כלום , לא ידעתי מי זה ולא התעניינתי בכיפה שלו . אבל העיתון הקדיש לו בערך 4 עמודים ! מה אומרים במאה שערים כשרואים אותו מתפלל מנחה בדבקות בגילוי ראש, ומה אומרים במקום אחר. ואני ידעתי עליו בערך מה שידאתי על "פנטה" לפני הפרסומת "פמטה משקה שובב" , ושכל מטורף חייב לשתות פנטה, וכמו שידעתי על "מגה גלוקפלקס ,שהוא במקום חלקי חילוף ועוד שטויות כאלה. זה מעשה של עיתונאות שקולה ? בודאי שלא! ואחרי כמה זמן עוד כמה עמודים ביטאון ושוב על מה חושב יואב שורק , כאילו המחשבות של איש ממוצע חשובות פחות מאלה של שורק . ואחר כך שוב 4 עמודים מלאים בהרהורי שורק ומודיעים שבעתיד הוא יחוס עלינו וייתן עוד הגויות. זה לא עריכה הגונה. זה שימוש לרעה בכוח שבידו . בנוסף לזה העיתון מכיל דברים תפלים לחלוטין כמו "מדרש חדש" שלא מוסיף כלום והוא רק תעמולה שתורה שבעל פה זה סתם חנטריש שכל אחד יכול לחבר בעצמו. מישהו כבר כתב שאם מישהו רוצה להגניב דעות אנטי דתיות ולקלקל את הדתיים בעיקר הצעירים , זה להוציא עיתון בדיוק כמו 'שבת' . הכל עטוף בכאילו 'הגות' כאילו 'פלראליזם' , נותנים בשביל הדקורציה והסחת הדעת קמת דברים שלא אומרים שטוב להיות חילוני . אבל הס"ך הכל אומר שטוב שהרב רוזן אומר בגלוי את מה שראו כבר הרבה אנשים שלא לגמרי נסחפים אחרי "משקה שובב" ואחרי "חלקי חילוף" . ,שבת, הוא בטאון לעיצוב מחדש של המחשבות של הדתיים. נקודה.
23
מוסף שבת מנסה לתת משקל נגד לעיתון הארץ
חמורבי השלישי | 19-06-2011 12:06
וזה טוב ויפה. גם נחמד שאתם נגד סתימת פיות ורוצים לייצג ציבור רחב. אבל - רוב המנויים אינם מרוצים מהקו החדש של המוסף. אז כדאי שתשקלו מה עדיף: להרגיז את המנויים שלכם, או ללכת איתם? לכן הנה הצעתי - אם אתם כל כך רוצים להיות פלורליסטים - תעשו כמו עיתון "הארץ" - הקו המרכזי שלו ברור זה שנים רבות והוא לא סוטה ממנו, אבל מאפשר "פלורליזם" וסטיה מהדוקטרינה החילונית-שמאלנית במדור דעות. אז גם אתם - אל תתנו לרפורמית מאמר מרכזי, אלא תחת מדור "דעות" (בעמוד מיוחד) תוך הבהרה שהכותבת היא רפורמית. אבל את הקו המרכזי של המוסף - תשאירו כפי שהמנויים שלכם רוצים - נאמן ליהדות האורתודוקסית (ולא, לימוד של בנים ובנות בחברותות כפי שהוצע באחד הגליונות האחרונים, זה ממש לא אורתודוקסי...).
24
הפתעה! חשבתי ששורק יודה: "אני מסית חובה להעיף אותי"
ח.ש. זאב | 19-06-2011 13:09
ומה קורה באמת? הוא יודע שהרב רוזן צודק ב 100% ומדייק בכל פרט. הוא יודע שהרב רוזן בדק וכל פרט מבוסס. שורק גם יודע שהוא לא יכול להתמודד מול האמת . ואז... הפתעה !!!! יואב שורק מתחבא אחרי השם המשונה "תגובת המערכת" ושולח חיצים מורעלים ברב ישראל רוזן , שהלואי שהיו רבים כמוהו. כמה רעל מתקתק יש בפתיחה של שורק : "משתלח הרב ישראל רוזן במוסף 'שבת' ובעורכיו בצורה חריפה, רצופה השמצות אישיות וקביעות שאינן נכונות – ולא הקדים לכך כל ניסיון לברר את המניעים ואת העובדות לאשורן, ללמד זכות או להכהות עוקץ, כפי שהיינו מצפים מתלמיד חכם." הרב רוזן ברר , ולפי דין אסור לו ללמד זכות שיקרית על שורק ! הרב רוזן מתנהג בדיוק כמו שצפוי מתלמיד חכם , ומקיים "אל תמנע טוב מבעליו" ומוסר לנו בדיוק מה טיבה של הסחורה "מוסף שבת". הרב רוזן הוא איש מציאותי ובודאי ידע איזו תגובה צפויה מצידו של שורק ומצד כל הבראנז'ה שלו , הוא ידע שכל הקנאים החשוכים שמתחזים לנאורים ישפכו את מררתם עליו. אבל הרב רוזן איננו מדתיי המחמד , וברור שלא יימנע גם בעתיד , מלומר את מה שהוא יודע שצריך לומר. כל הכבוד לרב רוזן.
25
נהנתי לקרא את "שבת", עכשיו פחות.
נתנאל | 19-06-2011 15:59
אני מגדיר עצמי כמסורתי, מאוד נהנתי לקרא ב"שבת" לא התייחסתי כל כך לתוכן "החדשני", עכשיו אני ער לזה, ואין ספק שמבחינתי זה יפגע בקריאה של המדור.
26
22 - כל מילה בומבה!!!!
שישקו | 20-06-2011 2:29
27
למי שכל כך חשוב לו לשמור על הגבולות הברורים
עוד אחד | 20-06-2011 16:21
ולא רוצה שיבלבלו אותו עם חשיבה מפרה ויצירתית מוזמן לדבוק בשלל עלוני השבת הפזורים כאשפה בכל בית כנסת, שם יוכל למצוא את דברי התורה הלעוסים, את המובן מאליו, את השיעמום. תשאירו לנו את מוסף שבת
28
בשביל מה בכלל צריך עיתון?
יוני ש | 21-06-2011 13:39
ובשביל מה צריך מוסף כמו "שבת"? על פי חלק מהתגובות כאן נראה שהחזון איש והרב אלישיב חטפו ושטפו את המוח לציונות הדתית. מי שלא רוצה שיאתגרו אותו שילך לקרוא בשבע. זה גם בחינם. יש גם את ארץ ישראל שלנו של הרב דרוקמן - ההשמצות על הרב שרלו ושאר הנאו-רפורמים הם בילט-אין וגם זה בחינם. אני מנוי על מקור ראשון כבר שנים והעיתון הוא איכותי, מעניין ומעורר מחשבה. מוסף "שבת" בעריכתו של יואב שורק הוא הדובדבן שבקצפת. המוספים השונים כולל סגולה, מוצ"ש, נשים,ילדים וכד' מהווים אלטרנטיבה ראויה כל אחד בתחומו לכל הזבל הרדוד שמציף אותנו ובהחלט לא מופרך שמדובר במהפכה תקשורתית בישראל. קשה לי להאמין שאלו שמגיבים כאן בסגנון תלמידי "הר המור" וימינה היו אי פעם מנויים לעיתון. הרי גם לאברך בן ארבעים שם אסור לקרוא מה שלא עבר אישור של הרב טאו. אז במטותא תשאירו לקוראים השפויים את העיתון שלהם כמו שהוא, בשבילכם זה בכל מקרה ביטול תורה.
29
שבת
נפתלי | 21-06-2011 15:55
אני מנוי על העיתון ושוקל לבטל המינוי רוב קוראי העיתון הם דתיים לאומיים החובשים כיפה ואיך יתכן לתת לאדם שזזרק את כיפתו בהפגניות לערוך מוסף תורני לשבת אני מתפלא שבן צבי עדיין מחזיק אותו