פרויקט ייחודי: כיתת חינוך מיוחד בתוך ישיבה תיכונית

ישיבת "למרחב" בפתח תקווה בראשות הרב גולן דיעי יחד עם משרד החינוך והעירייה בהובלתו של סגן ומ"מ ראש העיר מוטי זפט תקים כיתת חינוך מיוחד בתוך הישיבה כשהדגש יהיה על אווירה תורנית לתלמידים שילמדו בכיתה זו. ראש הישיבה התיכונית הרב גולן דיעי: הכיתה שתוקם היא חלום שמתגשם.

פרויקט ייחודי: כיתת חינוך מיוחד בתוך ישיבה תיכונית
  הרב גולן דיעי עם הרב יעקב אריאל (למרחב)

הישיבה התורנית תיכונית "למרחב" בפתח תקווה, פותחת בשנת הלימודים הבאה, פרויקט ייחודי בתוך המוסדות התורניים של הציונות הדתית – כיתת חינוך מיוחד תורנית שתהיה משולבת לחלוטין במסגרת הלימודית של הישיבה ותשתתף באופן מלא בדרכו הרוחנית של המוסד.

ראש הישיבה, הרב גולן דיעי, מספר כי "בעבר אמנם קמו מוסדות שעוסקים בתלמידים שיש להם לקויות וקשיי למידה אבל מדובר במוסדות שלמים שעסקו רק בתחום הזה וכתוצאה מכך, עקב הצורך לקיים את המוסד, ויתרו על הרמה התורנית הגבוהה."

"אנחנו מקימים כיתה מתוגברת עם טיפול פרטני בתלמידים מתקשים שהיא תהיה ממש חלק מהישיבה התיכונית תורנית שלנו וכך התלמידים הללו לא יפגעו ברמתם הרוחנית".

לדברי הרב דיעי הדחף האחרון שהוביל את ישיבת למרחב להקים את הכיתה היו בקשות של הורים מכל אזור המרכז. "כל שנה היו הורים שהתחנכו על רמה תורנית גבוהה במשרד משתפים אותי בקשיים ומספרים על מציאות שהילד שלהם, שהיו לו קשיים חינוכיים קשים לא יוכל ללמוד במקום שהוא תורני גבוה והם יצטרכו להתפשר על מוסד דתי אבל עם אווירה פחות תורנית."

"בעבר נעשו ניסיונות של מוסדות אחרים בעיר לפתוח כיתה כזו. השנה ראינו שב'למרחב' יש לנו ארבעה תלמידים עם לקויות למידה והחלטנו להרים את הכפפה הזו.

סגן ומ"מ ראש עיריית פתח תקווה והאחראי על החינוך הדתי בעיר מוטי זפט שהיה מעורב בתהליך הקמת הכיתה של החינוך המיוחד אומר בנוגע ליוזמה של הרב גולן כי "גם בציבור החרד"לי היו תלמידים עם קשיים בלימודים כמו שכך הדבר קיים בכל מגזר."

"אולם עד היום ההורים העדיפו לטאטא את הנושא ולא להתמודד עם הבעיות של התלמידים. עכשיו אחרי היוזמה של הישיבה התיכונית "למרחב" התגייס המנהל לחינוך דתי בעיר ואנחנו יחד עם משרד החינוך פעלנו להקמת המסגרת. מדובר במסגרת שתסייע לילדים בקשיים שלהם תוך כדי כך שהיא תשלב אותם בתוך פעילות בית הספר לחלוטין כך שהם לא ירגישו שונים".

הרב דיעי מציין, כי כרגע יש להם בכיתה כשמונה תלמידים ממוסדות "למרחב" וממוסדות תורניים אחרים במרכז שיאפשרו להם להקים כיתה שתרוץ מכיתה ט' עד י"ב.

"אתה יודע שמדובר בתקציבים ואנחנו כמוסד נשענים על תקציבי משרד החינוך והעירייה. אנחנו לא בונים על תורמים (למרות שנשמח אם יהיו כאלו) ולכן בדקנו שיש לנו מספיק תלמידים כדי שנתוקצב בהתאם."

"ברוך ה' שמונה תלמידים מאפשרים לנו להתחיל את המהלך, כשאני מקווה שכשעוד הורים ישמעו על כך הם יצטרפו גם כן ונוכל להגדיל את הכיתה וממילא להשיג גם יותר שעות פרטניות ויותר טיפול".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו