"ימים טובים": יובל סלע מבשר טוב באלבום בכורה

בימים אלה משיק יובל סלע את אלבום הבכורה שלו "ימים טובים", השירים באלבום מדברים על אחדות, פיוס, געגועים לשכינה הקדושה ותשבחות להשם יתברך, ומתאפיינים בצליל נקי ופשוט, כאשר קולו המחוספס משהו יוצר אינטימיות מיידית עם המאזין ומושך אותו אל תוך השיר. ויש גם בונוס. הוצאת האלבום מלווה בהפתעה

"ימים טובים": יובל סלע מבשר טוב באלבום בכורה
  מחווה למאיר אריאל. סלע. (עטיפת האלבום)

שני הסינגלים ששחרר הזמר יובל סלע למדיה הדתית בחצי שנה האחרונה מיקמו אותו ללא ספק בקדמת הבמה וסימנו אותו כדבר הבא במוסיקה היהודית.

אם זה השיר 'שמע קולנו' שזכה להצלחה רבה והתנגן ללא הרף בשלל תחנות הרדיו בימים הנוראים אשתקד ואף סגר את העונה השניה של הסדרה 'סרוגים' ואם זה השיר 'י-ה ריבון' בלחן המרגש והעוצמתי שהושמע אף הוא רבות וגם הספיק להקלט בשולחן השבת של רבים בישראל.

השיר השני ששיחרר לציבור היה 'היגלי' שיר של געגוע וכיסופים לשכינה הקדושה לשוב ולהתגלות בפניי בניה הצמאים למים. השיר ניכתב מתוך תחושה שהשכינה תמיד פה איתנו למרות שלא תמיד זוכים לראות ולהרגיש אותה. "היגלי גלי פתחי עינייך הראי פנייך לאוהבייך, שובי שובי אל בנייך השקי במים כל מבקשייך".

יובל סלע התחיל לנגן בגיל 13, בשנות ה 20 לחייו הפיק ארועים בארץ ובחו"ל, פרש מהתחום, למד מוסיקה, עבר תהליך חזרה בתשובה, חי בחוות בודדים ורעה צאן ובכל הזמן הזה לא מפסיק ליצור ולו לרגע.

בעברו המוסיקלי, למד בבית הספר ה"ד (ג'אז פופ ומוסיקה קלה) ובשנים האחרונות הוא מתפרנס מהוראת מוסיקה, הרמוניה, תיאוריה וגיטרה כאשר הוא מעיד על עצמו: "המוסיקה בנשמתי. מהרגע שידעתי אקורדים, הקול הפנימי שלי חיפש מנגינות חדשות, זהו מין דחף פנימי".

עם השנים הלחין שני שירים לאלבום של האחים אריאל (הבנים של מאיר אריאל) וכן כתב והלחין שיר לאלבום השני של הזמר משה לוי ('בר יוחאי').

בימים אלה משיק סלע את אלבום הבכורה – "ימים טובים", כאשר המוסיקאי/ גיטריסט אריאל אביזוב, חברו הטוב אחראי על העיבודים וההפקה המוסיקלית של האלבום.

השירים באלבום מדברים על אחדות, פיוס, געגועים לשכינה הקדושה ותשבחות להשם יתברך, ומתאפיינים בצליל נקי ופשוט, כאשר קולו המחוספס משהו יוצר אינטימיות מיידית עם המאזין ומושך אותו אל תוך השיר.

הוצאת האלבום מלווה בהפתעה מיוחדת שהוכנסה לאלבום ברגע האחרון: שיר חדש של מאיר אריאל ז"ל, בלחן מיוחד של יובל, המהווה בונוס לאלבום.

האזינו לשיר השלישי 'יונת ישראל' מתוך האלבום 'ימים טובים':

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2011/06/YUVAL-SELA-YONAT-ISRAEL.mp3[/podcast]

==

יובל סלע

ימים טובים

הפצה: הינדיק הפקות והתו השמיני.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו