אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פנחס ולרשטיין מחפש את האחות שהצילה את חייו

חמישים שנה לאחר מלחמת ששת הימים יו"ר מועצת יש"ע לשעבר פנחס ולרשטיין מחפש את האחות הקיבוצניקית שהצילה את חייו כשתרמה לו מנת דם. מכירים? עזרו לסייע

פנחס ולרשטיין מחפש את האחות שהצילה את חייו
  ולרשטיין בבית החולים פוריה במלחמת ששת הימים

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר פנחס ולרשטיין מחפש את האחות הקיבוצניקית שהצילה את חייו במלחמת ששת הימים.

השבוע מציינים 50 שנה לפרוץ המלחמה ששינתה את הגבולות של ישראל, ובעיקר תושבי הצפון, שהאיום הסורי על הפגזות יומ-יומיות מרמת הגולן הוסר מהם בין יום.

בחזית הצפון, בין החיילים שהיו בשטח ההפגזות ממוצב תאופיק אל קיבוץ תל-קציר היה בחור צעיר בשם פנחס וולרשטיין, שנפצע קשה באחת ההפגזות, וכך הוא מתאר את אותם הימים.

"כותבת לך אחותך בדם"

"כבחור בן 18 ההסתכלות על העולם הייתה שונה מאד. כדוגמה, אני זוכר בצורה מעורפלת רופא בסבב בין הפצועים, מבין שאני צעיר ורווק אומר: "מזל לא ישאיר אחריו אלמנה ויתומים". ואני זוכר עד היום את "הכעס" שלי עליו – למה? מילא בעל משפחה, כבר יש לו אשה וילדים, ואני עוד לא בניתי את חיי. כמובן גם שהבנתי מדבריו שאין לי הרבה סיכוי לשרוד את הפציעה.

האם דמיינתי את השיחה הזו או הייתה באמת? לעולם לא אדע.

זכורה לי גם חיילת מאחד הקיבוצים בעמק הירדן אשר שכבה לצידי ותרמה מנת דם שמיד ניתנה לי. והשאירה לי גלויה המסיימת את איחולי ההחלמה במילים: "כותבת לך אחותך בדם".

ולרשטיין אושפז בבית החולים פוריה, אך ייתכן ואת מנת הדם הוא קיבל עוד בשטח.

מי הייתה אותה אחות?

מאז אותם הימים מחפש וולרשטיין את הקיבוצניקית ההיא שמנת הדם שלה הצילה את חייו. אם אתם או אתן מכירות את הצעירה או שמעתם את סיפורה – כבת 70-80, אחות בבית חולים פוריה או שהייתה בזמן המלחמה באזור – כנסו לפייסבוק של התנועה הקיבוצית ושלחו פרטים כדי שלאחר 50 שנה ולרשטיין יוכל להודות באופן אישי לאחות שהצילה את חייו וגם והקיבוצניקים יוכלו להודות לה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו