אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת גיוס הנשים: ליברמן "מגייס" את בתו הדתיה

שר הבטחון אביגדור ליברמן התייחס היום לסוגיית גיוס הנשים לצה"ל ונתן והביא כדוגמא את הבת הדתיה שלו: "לא ראיתי שהשירות הצבאי פגע כהוא זה ביהדות שלה"

סערת גיוס הנשים: ליברמן "מגייס" את בתו הדתיה
  (צילום: אריאל חרמוני; משרד הביטחון)

שר הבטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) לסוגיית גיוס הנשים לצה"ל ומתח בקורת על אלה המנסים להפריד בין גיוס בנות לצבא להלכה.

תמר אריאל- מודל לחיקוי

בדבריו, שנאמרו בכנס הוקרה לחיילות הדתיות, אמר ליברמן: "קודם כל אני רוצה לברך את כל הבנות הדתיות שקיבלו את ההחלטה האמיצה, במציאות לא פשוטה, תוך כדי ויכוח בחברה הישראלית, ההחלטה ללכת ולשרת שירות צבאי מלא. אחת מהן הפכה מודל לחיקוי: נווטת הקרב סרן תמר אריאל ז"ל, שהוריה ענת וחנן נמצאים כאן היום. לפני מותה היא השתתפה ב-33 גיחות מבצעיות, רובן במסגרת מבצע 'צוק איתן'. היא המודל וזו המסורת היהודית שלנו".

לנשים היה חלק חשוב בלחימה

"בחודשים האחרונים שמענו הרבה פעמים את המושג 'פייק ניוז'. ובוויכוח שאנחנו עדים לו לאחרונה, יש פה ניסיון לייצר 'פייק ריאליטי' ו'פייק היסטורי'. לאורך כל ההיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל, לנשים תמיד היה חלק חשוב מאוד. אפשר להתחיל בדבורה הנביאה וביעל אשת חבר הקיני, ובהיסטוריה המודרנית את שרה גיבורת ניל"י, את חנה סנש, וגם את הדר כהן, שרק לפני שנה וארבעה חודשים מנעה באומץ לב פיגוע רב נפגעים, ולצערי נהרגה באותו אירוע".

השירות הצבאי לא פגע ביהדותה של בתי

ליברמן המשיך והביא לדוגמא את בתו הדתיה ואמר: "אני אומר את זה גם כאב לבת דתייה, שסיימה את מוסדות המכינה אצל הרב ריסקין באלון שבות והתגייסה לצבא. לא ראיתי שהשירות הצבאי פגע כהוא זה ביהדות שלה ובדבקות שלה, בנחישות שלה להמשיך בחיים הדתיים ובשמירה על המסורת היהודית".

"פייק ריאליטי"

"כשאני מסתכל על הוויכוח כיום, אז באמת לפעמים אתה פשוט נדהם. מה הפער בין ההיסטוריה שלנו, בין המסורת היהודית, לבין ה'פייק ריאליטי', שכמה אנשים מנסים להוביל היום. אני לא מבין את הגישה הזו, שאי אפשר לשרת בצבא ואי אפשר לעבוד, וצריך רק ללמוד. אני מכיר כמה יהודים חשובים בעבר ההיסטורי שלנו, שעבדו במשרה מלאה. אני לא מבין את הסתירה בין לימודי תורה, יהדות, לבין שירות צבאי. כמה יהודים חשובים בהיסטוריה שלנו. לכן המציאות הזו שמנסים פה לייצר סתירה, בין יהדות לבין עבודה, בין יהדות לבין שירות צבאי, בין יכולת להמשיך ולהיות בת דתייה ולשרת בצבא, כל זה 'פייק ריאליטי'. ואני מאוד מקווה שאנחנו נחזור למקורות כמו שהם, שנהיה דבקים גם ביהדות וגם בחובותינו כאזרחים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה ליברמן מבין בדתיות - הוא שונא כל מה שדתי
נעמי | 29-05-2017 22:03
2
בענין של ה"ועד הישיבות" היום ועד הישיבות לכאורה ממונים
..... | 08-06-2017 20:58
בענין של ה"ועד הישיבות" היום ועד הישיבות לכאורה ממונים מטעם הממשלה שהם יגישו את המספר של הבחורים חרדים בשביל לקבל דיחוי, מי כן, ומי לא, שכל זה יהיה דרכם, הם בעצמם בקשו את זה שהם יהיו ממונים אף אחד לא מינה אותם, וכמו שהגמרא (מגילה י"א.) דורשת על אחשורוש שהמליך את עצמו בכח, כמו"כ היום יש אנשים שממנים עצמם על הצבור בכח, והם גורמים צרות צרורות וגזירות קשות עד שיותר קשה הגזירות שלהם מגזירות הממשלה. יש לדעת שאע"פ שזה נכון שיש ועד של רבנים ואדמורי"ם הממונים עליהם אבל הם לא יודעים מה שהולך שמה. כי כשהעסקנים שהם נגד גזירת הגיוס, פנו לרבנים וספרו להם את העוולות שנעשים שמה, הרבנים לא מאמינים להם וקשה להם לקבל ולהאמין על המצב הנורא שיש שם. בכל אופן הם צריכים לשמור ולעזור לבני הישיבות אבל במציאות זה לא יוצא כך, ולדוגמה היה בחור חשוב ת"ח ירא שמים ירא וחרד אין לי מלים לתאר אותו, ובחור כזה התנפלו עליו בועד הישיבות ואמרו שחייב ללכת לצבא כי אין לו זכות לקבל פטור, הם הפסידו מעמדו של בן ישיבה בגלל שהוא לומד בכולל כזה שלא מתאים לפי חוקי סדום שלהם לקבל הפטור, כי אפילו שיכול להיות שיש בכולל ארבע מאות אברכים אבל בכדי לקבל הדיחוי צריך שיהיה דוקא מתוך הכולל עשרה בגיל של מחוייבי גיוס ואז נותנים דיחוי לכל בני הכולל שמגיע להם דיחוי, אבל אם יש פחות מהמספר לא מקבלים דיחוי זה חוק בלי טעם, והוא לא ידע מזה על כן לא קבל ובקש מועד הישיבות שיעזרו לו ודחו אותו בלך ושוב ואומרים שלא יכולים לעזור לו וזהו, ויש עוד כאלו ספורים. אני יודע בבירור שלאלו שהם רוצים לעזור הם יכולים לעזור כמו למשל בנים של ראשי ישיבות או שיש להם קירבה אתם במשפחה הם עוזרים אין להם שום קושי עם זה, שמעתי מאחד העסקנים שאמר מאחד שממונה על המחוז החרדי בצבא שאמר מפורש שיש לו קשרים טובים עם המנהל של ועד הישיבות, ופעמיים בשבוע הם נפגשים והם מתכננים ביחד איך למלאות את היעדים שיהיו מספיק אלו שנופלים שלא יקבלו את הזכות של מעמד בן ישיבה, זה רק חלק מספורים מזעזעים נורא לפי תומו. יש עוד ספורים מזעזעים, אחד מהרבנים החשובים שבא אליו עסקן עם בחור ספרדי שהתנפלו עליו ולא רצו לתת לו פטור בגלל שהוא למד בכולל שלא היה מספיק מחוייבי גיוס, והראש ישיבה הזה אמר אני לא יכול לעזור לבחור חוץ מישיבה שלנו, כי אנחנו קבלנו הבטחה מועד הישיבות שבישיבה שלנו לא יעשו בעיות וכל הבחורים יקבלו דיחוי, שאצלנו לא יהיו כשלונות הם לא ישבו עלינו שלא יפלו מתוך האנשים שלנו לשמד, על כן אני לא יכול לעשות כלום אני לא יכול לעזור למי שהוא לא מהישיבה שלנו. שומו שמים!
3
השופט הלוי הגדיר את "נציג ועד ההצלה" הפושע קסטנר,
השופט הלוי הגדיר את "נציג ועד ההצלה" הפושע קסטנר, במשפט | 19-11-2017 12:57
השופט הלוי הגדיר את "נציג ועד ההצלה" הפושע קסטנר, במשפט הידוע שהתנהל נגדו על משת"פותו עם החיה הנאצית לחיסול יהדות אירופה, הסתרתו את האמת ומניעת כל התנגדות מצד המובלים למחנות ההשמדה, וחבלה בפעולות ההצלה ההירואיות של צדיק השואה הגאון רבי מיכאל דוב ווייסמאנדל זצוק"ל. דומה כי אין הגדרה טובה הימנה, להתנהגותו של מי שכביכול ממונה "להצלת עולם התורה", ולמעשה מכר את נשמתו לשטן בשיתוף פעולה מלא עם גזירת המכסות והיעדים, שנועדה לחסל את היהדות החרדית בארץ הקודש. בימים אלו פורסם כי "בתום פעילות של "ועד הישיבות" מול גורמי הצבא: נמנע הצורך בראיון לתלמידי הישיבות המתייצבים בפעם הראשונה - טופס מיוחד שימלאו התלמידים ויישלח טרם התייצבותם, יחליף את הראיון האישי שהיה עד עתה חלק בלתי נפרד מההליך", עד כאן הידיעה ה"משמחת" שפורסמה בעיתונות החרדית המכורה, כ"הישג". לכאורה שמחה גדולה, כבר ממש "ימות המשיח!", או כפי שהגדיר זאת ראש הישיבה הנודע: "בשבעים שנה בארץ ישראל, לא הייתה תקופה טובה כמו היום מבחינת החשש שבן תורה יצטרך ללכת לצבא". גם אנו קפצנו לרגע משמחה, הנה סוף סוף "ועד הישיבות" מביא להקלה בהליך הדיחוי המיוחל. אך ברגע שאחרי, פרסנו את השאלון ומצאנו את השאלות הבאות: שני הוריך מתגוררים עמך? ונשואים? הורים גרושים? אב/אם נפטר? הורים בחו"ל? גר לבד? לא בקשר? באילו ארצות הוריך נולדו? האם יש לך דואר אלקטרוני(אימייל)? אביך עובד? מקבל קצבת אבטלה/אברך? אמך עובדת? מקבלת קצבת אבטלה? ועוד...................... קוראים יקרים, אולי תעזרו לנו להבין לשם מה צריך הצבא לדעת אם ההורים גרושים? אם הם גרים אתך? אם אתה יתום? מה זה משנה להם אם האבא ממרוקו או מפולין? אם האמא היא מגרמניה או מתוניס? על מי יקל שאלון ערמומי זה, על בני הישיבות או על הצבא לדעת מראש לאיזה "אצולה" משתייך המשל"ב, האם הוא מה'מיינסטרים' או מהשכבות החלשות שניתן להיטפל אליו?... וכל זה - כפי שפורסם רשמית בעיתונות החרדית - תודות ל"פעילות של 'ועד הישיבות' מול גורמי הצבא!"... מה זה אם לא משת"פות עם הסלקציה האושביצינית (הרוחנית)?! מי הם פקידי "ועד "שמד" הישיבות", אם לא ה"קסטנרים" המשומדים, רוצחי נשמות ישראל. בני ימינו - שמכרו את נשמתם לשטן?! *מתיונים ממש* ועד "שמד" הישיבות וד"ל. מוועדה להצלת עולם התורה נמסר: כי שום מסע הפחדה כדוגמת מאסרים ממושכים לא ירתיעו את בחורי הישיבות מוסרי הנפש – להמשיך במאבקם בכל תוקף, ולהימנע מכל שיתוף פעולה עם גזירת גיוס בני הישיבות. עוד נמסר: כי כנגד כל הנסיונות של הנציגות החרדית והעיתונות המפלגתית להמשיך את מסע הטשטוש והסתרת האמת בכל הנוגע לחוק גיוס בני הישיבות, ייעשו מנגד פעולות נרחבות שימשיכו את מגמת ההתפכחות הציבורית הנרחבת – שהתעצמה לאור המאבק הנחוש שהתנהל לאחר מעצרם של בני הישיבות.