אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישיבת עטרת ירושלים חוגגת 50 שנה לאיחוד ירושלים

ישיבת עטרת ירושלים חגגה 50 שנים לאיחוד העיר, במפגש בוגרים ענק, עם הרבנים הראשיים לעיר, הרבצ"ר - בוגר הישיבה, ושורה ארוכה של רבנים. צפו בגלרייה

ישיבת עטרת ירושלים חוגגת 50 שנה לאיחוד ירושלים
  (יח"צ עטרת ירושלים)

בליל יום שני, ישיבת עטרת ירושלים, בראשות הרב שלמה אבינר, חגגה 50 שנה לאיחוד ירושלים, באירוע מיוחד במרכז דיודיסון מול מקום מקדשנו, לרבניה, בוגריה ותומכיה של הישיבה.

הישיבה, השוכנת בלב ליבה של ירושלים ברובע המוסלמי, כמה מאות מטרים מהכותל המערבי, קשורה בכל נפשה לירושלים וקדושתה.

רבנים חשובים השתתפו בערב, ובין המדברים היו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הראשון לציון ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, הרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים (גם בוגר הישיבה) והרב יהושע צוקרמן (ר"מ ישיבה). בין הנוכחים שהשתתפו בחגיגה ניתן למנות את נשיא ישיבת הר המור הרב צבי טאו, הרב ישעיהו דורון (ראש ישיבת לנתיבות ישראל) הרב משה בלייכר (מייסד ישיבת שבי חברון), הרב ברוך וידר (ראש ישיבת הכותל) ועוד רבנים רבים.

(יח"צ עטרת ירושלים)

וכן מאות בוגרים, מהתחלת הישיבה ועד הנה, הגיעו לחגוג את ירושלים עם הישיבה שממנה הם עדיין יונקים. בוגריה של הישיבה, 3,000 במספר במשך יותר מ-35 שנה, בוגרים חלק ראשי ישיבות, ר"מים, רבנים ומחנכים בערים ובעיירות פיתוח, בנוסף לכך הצמיחה הישיבה מתוכה קצינים בכירים בצבא, אנשי כלכלה ואנשי מעשה בתחומים רבים בחברה הישראלית, וגרים בכל מלוא רוחב הארץ.

בין הדוברים נשאו דברים יושב ראש הכנסת יולי אדלשטייןו כן השר לענייני ירושלים זאב אלקין, בתוך דבריו המרשים, הוא דיבר על מסירת הנפש שטמונה באותו מקום. אברהם אבינו עקד את יצחק בהר המוריה, שהוא הר הבית, ודוד המלך לחם במסירות נפש לכבוש את ירושלים כדי לשמש כבירת ישראל. ובימינו, ישיבת עטרת ירושלים חזר לבניין ההיסטורי של ישיבת תורת חיים במסירות נפש עצומה להחזיר את דברי התורה למקומו.

הרב יהושע צוקרמן (יח"צ עטרת ירושלים)

שיא הערב היה דבריו של ראש הישיבה, הרב אבינר, שסיפר איך עם ישראל חזר לארצו תחנות תחנות. תחנה ראשונה: בניין הארץ. תיירים סיפרו איך הארץ היתה שממה, ואנחנו ארץ ישראל פורחת וצומחת בפירות, בעסקים, בכלכלה, וכו'.

תחנה שניה: אמר לי חבר בעל זקן לבן: כאשר סבא רבא שלי נולד, היו בארץ 30,000 תושבים! סבא שלי – 80,000! אבא שלי – 200,000! אני 600,000! בני – 2 מיליון! נכדי – 6 מיליון! ויש טוענים שהמצב מתדרדר…

תחנה שלישית: הקמת המדינה. תחנה רביעית: נצחון מלחמות ישראל. ותחנה השישית: חזרתנו לירושלים, המרכז הרוחני של עם ישראל.

הרב אבינר גם הוסיף כמה זיכרונות מהקמת הישיבה ומצבו הלא פשוטה, כולל שהיו עשרה תלמידים וכולם היו באותה יחידה בצבא, וכשהלכו למילואים, הרב נשאר לבד בישיבה. וב"ה היום יש בישיבה יותר מ-200 תלמידים ו3,000 בוגרים!

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
העימות על גזירת הגיוס לצה"ל: תיעוד חדש שפורסם בחדשות 2
גזירת הגיוס | 25-05-2017 23:02
העימות על גזירת הגיוס לצהל: תיעוד חדש שפורסם בחדשות 2 מציג חרדי תוקף באלימות קנאי מחוגי 'העדה החרדית' - המפגין נגד הגיוס לצהל מול משרדי בניין 'ועד הישיבות' בירושלים • התיז עליו חומצה ואחר כך הכה אותו עם מקל השלט שנשא • ועד הישיבות משקרים: ועונים שמדובר באדם מעורער בנפשו ולכן חייבים להרגו חו. תיעוד שפרסם יאיר שרקע, כתב הדתות של חדשות 2, מציג כיצד אדם חרדי מכה את אחד ממפגיני הקנאים סמוך לבניין 'ועד הישיבות'. מול 'ועד הישיבות', הגוף האחראי לדחיית השירות בצהל לכל בני הישיבות, מתקיימות הפגנות של קנאי העדה החרדית, הטוענים הוועד פשרני מדי ומוותר לצבא. אבל אחד מהם מקפיד להגיע להפגין מדי יום ביומו מול משרדי הוועד. בתגובה לאותו מפגין שהגיע למקום, יצא אליו מהבניין מר. קליים העמלקי אחד העובדים שם להשמיד להרוג ולאבד עם ישראל, והתיז לעברו חומצה. לאחר מכן הכה אותו מכת רצר דהיינו רציחה ממש, עם מקל השלט שנשא המפגין. מוועד [ש מ ד] הישיבות נמסר בתגובה בשקר גלוי לחדשות 2, כי צר להם על השתלשלות האירועים, אך לדבריהם המשקרים ואמרים שמדובר באדם המעורער בנפשו שמתפרץ באלימות פיזית ומילולית כלפי אנשים שמגיעים למשרדיהם. לטענתם, לא פנו למשטרה עד כה בשל מצבו והתיעוד לא משקף את המצב מפני שגם הם חווים את זעמו. ולכן אשר קליין רצה להרגו ממש.
2
ישתבח שמו לעד מלכנו
| 28-05-2017 10:36