אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מי שמתגאה בתועבה – הוא האדם הכי מתועב שבעולם"

בראיון לאתר וואלה! התייחס המקובל הרב דוד בצרי, בין השאר גם ליחס להומואים וליום הגאווה. "יש מי שרוצים להגיד שהם חולים כי זוהי התאווה שלהם." אומר הרב, "זו לא מחלה - הם רוצים לעשות תועבה כי היצר הרע והשטן מכניסים להם בראש להיות מתועבים והם מתגאים בזה."

"מי שמתגאה בתועבה - הוא האדם הכי מתועב שבעולם"
  אין סיבה לגאווה. הרב דוד בצרי. (פלאש90)

מי שנחשב כאחד מגדולי המקובלים בישראל, הרב דוב בצרי, מתייחס לשבוע הגאווה.

בשיחה שנערכה איתו במסגרת "רב שיח" באתר וואלה! נשאל הרב בצרי לגבי מספר נושאים בחדשות ביניהם האפליה העדתית בחברה החרדית בין אשכנזים לספרדים.

הרב בצרי, היה אחד מהתומכים בחסידי סלונים שסרבו לקבל לבית הספר שלהם תלמידים בני עדות המזרח ואף נכנסו בשל כך לבית הסוהר.

לדברי הרב: ""אני חושב שלא היתה ולא נבראה מחלוקת בין ספרדים ואשכנזים. בכל תלמודי התורה של האשכנזים אני יודע שמקבלים ספרדים בסבר פנים יפות, ובכל הסמינרים מקבלים. הביקורת הזאת היא שקרית ומטרתה לעשות עלילה בעם ישראל. לי לא ידוע על אשכנזים שלא מקבלים ספרדים – לא היה ולא נברא."

בהמשך נשאל הרב על ידי כתב וואלה! מוטי לוי, "בעבר התבטאת נגד הומוסקסואלים וכינית אותם "מחלה" ו"תועבה". היום תציין הכנסת את יום הגאווה, וביום שישי הקרוב יתקיים מצעד הגאווה השנתי בתל אביב. האם אין מקום לתת לאנשים אלה שסובלים מהשפלות מסביבתם יום אחד בו הם יכולים להתגאות במי שהם?"

על כך ענה הרב: ""אני זוכר שבמדינת ישראל אדם שהיה עושה דבר כזה, היו לוקחים אותו, שופטים אותו ומכניסים אותו לבית הסוהר. התורה אומרת 'ואת זכר לא תשכב משכבי אישה – תועבה היא' (ויקרא יח, כב)."

"התורה מכנה זאת תועבה: מי שמתגאה בתועבה – הוא האדם הכי מתועב שבעולם. צריך שיבינו שהם מתועבים, הם לא יכולים לשנות את המילה מתועבה לגאווה. יש מי שרוצים להגיד שהם חולים כי זוהי התאווה שלהם."

"אין שום חולי בזה: אם התורה מצווה אותנו לא לעשות את הדבר הזה אז סימן שזה ברשותנו לעשות או לא לעשות. זו לא מחלה – הם רוצים לעשות תועבה כי היצר הרע והשטן מכניסים להם בראש להיות מתועבים והם מתגאים בזה. זו בושה וחרפה לעם ישראל, למדינה, לערים ולראשי העיר שנותנים מעמד לאנשים בזויים כאלה. זה ממש מגעיל."

המקובל שהוציא דיבוק

הרב דוד בצרי, עומד בראש ישיבת המקובלים "ישיבת השלום" בשכונת מקור ברוך בירושלים. הרב למד בישיבת "פורת יוסף" והוא חתנו של הרב סלמאן מוצפי זצ"ל. בעבר עלה שמו לכותרות, לאחר שהוציא דיבוק מאישה מדימונה.

לאחר מכן נטען כי מדובר בזיוף, ועל כך אמר הרב: "אישה לא תבוא יחד עם ההורים שלה והבן שלה בכדי לעשות צחוק מעצמה ולבקש להוציא ממנה דיבוק. בזמן הוצאת הדיבוק היו פה מאות רבנים, דיינים, וראש ישיבות, אז עושים צחוק מכולם? הרי הכל מוקלט."

לראיון המלא עם הרב בצרי באתר וואלה!

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בהקבלה לדברי הרב
יצחק | 06-06-2011 22:12
מי שמעלים עין מגזענות ואפליה, לא פחות גרוע מהגזען עצמו.
2
אני לא דתי אבל הרב צודק.זה מגעיל כל אדם שפוי
עידן | 20-01-2013 18:49
והמצעד הזה עושה אותם הכי דפוקים ומוזרים.הם גורמים שילעגו עליהם.במה יש להם להתגאות אני לא מבין.תהלוכה של פורים כל ההזויים והמטורפים בתחפושות.עדיף כמו פעם שהיו בארון.לפחות אז לא פגעו בהם.אם הם גורמים לעצמם שיצחקו ויזלזלו בהם אז מי אשם??????????????
3
במחילה מכבודך קורא כתבה זו
איילל | 29-06-2015 22:37
הנוהג הנפסד של רבנים ודוברים בציבור הדתי לצאת בדברי בלע ושנאה לא מרוסנת כלפי הומואים ולסביות, והקלות הבלתי נסבלת שבה הדבר מפורסם ומתקבל בציבור הדתי, היא פגם מוסרי ורשעה שאין כדוגמתה. כל מי שמכיר אנשים הומואים ולסביות בי וטרנס ומודע לעוול שנגרם לבני נוער להט"ב הנחשפים לדברים יודע שמדובר בשפיכות דמים של ממש. כל תלמיד ישיבה הומו ותלמידת אולפנה צריכים להיות גאים בעצם היכולת לשרוד את מהמורות החברה הדתית ומחנכיה, ומי שראוי שיתבייש הוא אתה קורא שורות אלו, המחריש.