רונן מנליס נכנס לתפקידו כדובר צה"ל - סרוגים

רונן מנליס נכנס לתפקידו כדובר צה"ל

שינויים בדובר צה"ל. עוזר הרמטכ"ל אלוף-משנה רונן מנליס הועלה היום לדרגת תת-אלוף ומונה לדובר צה"ל. יחליף את האלוף מוטי אלמוז שמונה לפני כחצי שנה לראש אכ"א

author-image
רונן מנליס נכנס לתפקידו כדובר צה"ל
  דובר צה"ל. הנכנס והיוצא (צילום: דובר צה"ל)

שינויים בדובר צה"ל. אלוף-משנה רונן מנליס הועלה היום (ה') לדרגת תת-אלוף ומונה לדובר צה"ל בטקס חגיגי שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב.

מנליס יישאר במשכורת ובתנאים של אל"מ, והדרגה שקיבל תהיה ייצוגית. הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי. ביום שני יחליף מנליס את אלוף מוטי אלמוז אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש וחצי השנים האחרונות וכעת משמש כראש אגף כח האדם,לאחר פרישתו של האלוף חגי טופולנסקי.

אלמוז עמד במוקד המתיחות בין הציונות הדתית לצה"ל כשניהל "קמפיין" למען גיוס בנות ליחידות קרביות והציג במבולט נטיות מיניות של קצינים וחיילים בדפים הצבאיים ברשתות החברתיות. מנליס, היה עוזרו של אייזנקוט עוד מהתקופה בפיקוד צפון, והוא נחשב לאיש אמונו, וכעת נראה האם חטיבת דובר צה"ל ממשיכה בכיוון דומה או עושה תפנית ביחסים גם הציונות הדתית.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן אמר בטקס הענקת הדרגות: "אם בעבר ההכרעה הייתה תמיד בשדה הקרב, היום היא גם בתקשורת. הקרב על התודעה לא פחות חשוב מהקרב בשדה הקרב. כדי להסביר את עמדתנו בארץ ובעולם, הקרב התודעתי הוא חשוב מאוד".

מנליס שני מימין (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט אמר "הדימוי של צה"ל בעיני החברה הישראלית הוא כלי, אמצעי, מרכיב חשוב מאוד. הוא צריך להישען על עשייה איכותית ומקצועית, של חיילי צה"ל, בכל המקומות.

אנחנו, כצה"ל, נמצאים בבית זכוכית עבור החברה הישראלית, שמסתכלת על הצבא מתוך ציפייה והבנה שתעודת הביטוח של המדינה הזאת זה צה"ל.  אני נוהג לומר, שאמון הציבור בצה"ל, אולי הוא המרכיב החשוב ביותר ביכולת של צה"ל לעמוד באתגרים שלו ולממש את הייעוד שלו. בשלוש וחצי השנים האלה אתה, מוטי, עשית את התפקיד באחריות, במקצועיות, בשכל טוב ובמחויבות אדירה, ומבחינתי זו ההזדמנות להודות לך על התפקיד שעשית, על האופן שבו עשית וגם על העצות הטובות, והמינוי שלך לתפקיד ר' אכ"א הוא הביטוי החזק ביותר להערכה העצומה שיש לי כלפיך.

למדתי להכיר את רונן כסרן צעיר בחטמ"ר שומרון וראיתי את האיכויות היוצאות מן הכלל. הדרך שבה רונן פועל היא דרך של מצוינות, של מחשבה מעמיקה מאוד, של תכנון מוקפד ושל נחישות גדולה מאוד לעשות את הדברים. רונן השקיע בשנתיים וחצי האחרונות השקעה גדולה מאוד לתועלת הצבא, הוא היה יד ימיני, עזר לי מאוד בתפקיד הזה ולצבא בכלל.

אני חושב שהעובדה שקידמנו מהלכים עמוקים מאוד, היא חלק מאותה היכרות ושותפות ואני רוצה להודות לך, רונן, על השותפות, על החברות ועל העשייה, ואני משוכנע שהשכל הטוב והניסיון יבואו לידי ביטוי בתפקידך כדובר צה"ל".

דובר צה"ל היוצא אלוף מוטי אלמוז: "רונן, אני בעיקר מעביר לך את האנשים. מאחורי השם ״דובר צה״ל״ עומדות קצינות וקצינים, חיילות וחיילים מוכשרים, חכמים ונבונים. מדובר בחבורת אנשים מיוחדת במינה. הם נושאים את התגיות עם תיאור תפקידך- דובר צה״ל.
לפני יומיים קיבל צה"ל את פרס שרת המשפטים לשקיפות שלטונית. אנחנו גאים כיוון שאנחנו מאמינים באמונה מוחלטת שכל המידע של צבא העם- הוא של העם. הכל זה הכל- הטוב והרע, הקשה והמבשר אופטימיות, כולם של העם השולח את בנותיו ובניו לשורותינו וזכאי לדעת הכל. הדבר נכון ולא רק בשל החוק, זכות הציבור לדעת, חופש הביטוי ועובדת היותנו מדינה דמוקרטית. רבות מדברים על הדור שזכות גדולה להמשיך ולעסוק בו ממקום קצת שונה".

דובר צה"ל הנכנס, תא"ל רונן מנליס: " אני מקבל על עצמי את תפקיד דובר צה"ל מתוך הבנת האחריות המוטלת עליי, ביראת כבוד לתפקיד, בצניעות ותוך הבנת חשיבותו בשדה הקרב.

השילוב של השתנות יום יומית בעולם התקשורת לצד מאפייניו הייחודים של שדה הקרב המודרני מחייבים אותנו במסגרת תהליכי המוכנות של צה"ל למלחמה להיערך גם בהיבט זה. במקביל עלינו לפעול לחיזוק ושימור אמון הציבור בצה"ל. אופן מימוש המשימות והעשייה הצבאית הם המשמעותיים ביותר ולתקשורת תפקיד חשוב בכך.

הביקורת המופיעה לעיתים בכלי התקשורת לגיטימית, יכולה וצריכה לסייע לצה"ל להיות צבא טוב יותר ועלינו ללמוד ממנה ולהשתפר, אך כל העת צריכה לעמוד לנגד עיננו ההבנה כי צה"ל הוא צבא עם ממלכתי, הצבא של כולנו. לכל השותפים בעשייה אחריות להצגה הוגנת של הנעשה בצה"ל מתוך מחויבות לביטחון ישראל בשגרה, בחירום ובוודאי במלחמה. אעשה כל שביכולתי יחד עם כלל אנשי מערך הדוברות לעמוד במשימות ובאתגרים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בושה!
הדירקטור | 18-05-2017 18:48
כישוריו - נאמנותו. לא עומד בקריטריונים, בוודאי מול מועמדים פוטנציאליים. מונה כדובר הרמטכ"ל ולא דובר צה"ל. הלקח: קצינים, עזבו אתכם מלהשקיע במשימה - השקיעו בלשאת חן כלפיהממונים עליכם.