מרכז חיבה בשיתוף עיריית ירושלים יוצא בסדרת אירועים לציבור הדתי

ועדת הכספים בעיריית ירושלים תאשר היום (ה') תקציב פעילות למרכז חיבה למורשת ישראל. התקציב יאפשר למרכז לצאת בסדרת אירועים ותכנים המיועדים לציבור שומר מסורת ודתי לאומי עם זיקה לציונות. העברת התקציב למרכז היא עוד אחת מפעולותיו של עופר ברקוביץ מחזיק תיק התרבות בעירייה

מרכז חיבה בשיתוף עיריית ירושלים יוצא בסדרת אירועים לציבור הדתי
  מרכז חיבה (צילום מסך מאתר המרכז)

מרכז חיבה למורשת ישראל נוסד בשנת 1982 ופועלת בירושלים מאז היווסדה. המרכז אשר מחוייב להמשכיותם של עם ישראל והיהדות ולמרכזיותה של מדינת ישראל בחיי העם היהודי שם ומציב לעצמו מספר יעדים: טיפוח הזיקה לירושלים ולמסורת היהודית בקרב כל חלקי העם וחיזוק הזהות היהודית  והמכנה המשותף בין האוכלוסיות השונות, שימור המוסיקה היהודית והפיוטים הייחודיים לקהילות השונות, עידוד ,טיפוח וחיזוק הקשר עם יהודי התפוצות.

המרכז עוסק גם בפעילות של סיורי חיילים ונוער והשתלמויות למורים. הייחוד של המרכז ממקומות שונים היינו מתן מענה לציבור שוחר מורשת ישראל ברוח הציונית ברמה גבוהה עם שילוב של מוסיקה והכנסת תכנים של מורשת ישראל ברוח הציונות. בנוסף יש דגש ליהדות ספרד. התקיימו בו  אירועים שונים על שירי אבן גבירול ושירי רבי יהודה הלוי. שילוב של מוסיקה ואינטלקטואליות יחד.

העמותה נוסדה על ידי איש החינוך וחבר הכנסת לשעבר אליהו (אלי) גבאי שעומד בראשה גם היום.

היום (ה') תאושר בוועדת הכספים של עיריית ירושלים בדחיפה של מחזיק תיק התרבות ויו"ר תנועת התעורות מר עופר ברקוביץ' השתתפות בתקציב למרכז חיבה לצורך הפקת סדרת אירועים עם דגש לציבור המסורתי והדתי לאומי

סדרת האירועים שיופקו במרכז חיבה כוללים בתוכם הופעות של אמנים שונים מהמגזר הדתי לאומי ביניהם: הזמר ביני לנדאו, ידידה וסיוון רהב מאיר, הרבנית ימימה מזרחי ועוד.

ערב מחווה לרבי ישראל נג'ארה במרכז חיבה

בשיחה שקיימנו עם אלי גבאי הוא סיפר לנו מעט על המרכז וייחודו: "מרכז חיבה היינו מרכז למורשת ישראל ברוח הציונות עם דגש על מורשת המזרח ויהדות ספרד. המרכז עושה כל הזמן פעילויות תרבות ברמה איכותית גבוהה ושמה דגש על המוסיקה, יש לנו מספר תזמורות ומקהלות וסדנאות בכדי לקדם את המוסיקה".

גבאי שם דגש על המגוון של המרכז ועל הרב גוניות בו: "בחיבה נותנים אירועים לכל גווני הקשת וקהלים שונים כך היו הרצאות של הרב בני לאו, הר מיכה גודמן, הרב חיים סבתו ועוד".

"לדוגמא הערב יש מופע של שולי נתן יחד עם עוזי דיין לכבוד ירושלים ובראשון יש מופע גדול בתאטרון ירושלים לאוכלוסיה הצרפתית יחד עם תזמורת חיבה וליאור אלמליך" מוסיף גבאי.

בקרוב כאמור יחל שיתוף פעולה עם המרכז בעזרתה של עיריית ירושלים אשר תקדם מספר אירועים עם אוריינטציה דתית לאומית ברוח ציונות דבר העונה על עקרונות המרכז.

יו"ר תנועת התעוררות וסגן ראש העיר מר עופר ברקוביץ

סגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ מסר ל'סרוגים': "אני מברך על שיתוף הפעולה עם מרכז חיבה, ועל סדרת אירועים יוצאת דופן ויצירתית במיוחד. פעלתי כדי להגביר את התקצוב לשיתוף הפעולה. התכנים בסדרה הזו מבטאים את הגיוון התרבותי והקול האומנותי הייחודי שיוצא מירושלים. זוהי סדרה שמכבדת את העיר בשנת ה50 לאיחודה. נמשיך לחזק ולפתח את ירושלים, ולהיות אבן שואבת לכלל הקהילות והמגזרים."

אלי גבאי יו"ר ומייסד תנועת חיבה מסר ל'סרוגים': " אני מברך מאוד את השתתפות העירייה והעזרה בפעילות התרבותית בכדי לתת מענה לציבור הלאומי והמסורתי, ציבור שרוצה לרכוש ידע ואהבת ישראל ברוח הציונות ובכל מה שקשור במורשת ישראל ובמוסיקה יהודית"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
הגיע הזמן שתתחשבו בציבור הדתי ותעשו חוגי שירה נפרדים
צדוק | 18-05-2017 14:02