אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מתי דובר צה"ל הפך להיות משרד יחסי הציבור של אג'נדות ליברליות קיצוניות?

מי שׂמך דובר צה"ל, לעסוק בנירמול של נטיות מיניות הפוכות ולעשות עבור כך שימוש בלובשי מדים. איך נתת לחיל האוויר לפרסם את עצמו בפייסבוק עם תמונה של זוג גברים שמשרתים בחיל וגם חיים יחד.

מתי הפך דובר צה"ל להיות יחצ"ן של אג'נדות ליברליות?

דובר צה"ל מוסר…

כידוע לכל, אין אף לובש מדים שירשה לעצמו להתראיין קודם שיקבל אישור לכך מלשכת דובר צה"ל. מי שמשרת בצבא, אפילו אם רק ירצה לומר בשידור שהוא בעד ישראל ונגד הטרור, תומך בטוב ומתנגד לרע, צריך קודם כל לקבל את הסכמתם. שם, בלשכת הדובר, יבררו איתו קודם לכן מה בדיוק הוא מתכנן לומר וידאגו לתדרך אותו כך שבטעות לא תצא תקלה מתחת ידו.

מה שאומר, שהודאתו של הפרקליט הצבאי הראשי על נטיותיו המיניות, 'יציאתו מן הארון' בריאיון עיתונאי, היא במקרה הטוב רק באישורו של דובר צה"ל ובמקרה הפחות טוב בעידודו ודחיפתו.

כיוון שצה"ל אינו עסק פרטי של אף אדם וכיוון שבתקופה האחרונה קורים יותר מדי דברים שגורמים לנו לחשוב שיש מי שטועה בעיקרון הזה, אני מרשה לעצמי להציף כמה שאלות.

מי אתה דובר צה"ל?

מתי הפכת להיות משרד יחסי הציבור של אג'נדות ליברליות קיצוניות? מתי זנחת את תפקידך כדובר צבא הגנה לישראל, שאמור לדברר את פעולותיו, פעולות שאמורות לשקף את מדיניות הממשלה הנבחרת, ממשלה שכרגע היא במקרה ימנית, מסורתית ושמרנית בהשקפתה, והפכת להיות יחצ"ן של כל תופעות השוליים שרוב האנשים הבריאים סולדים מהן.

מי שׂמך לעסוק בנירמול של נטיות מיניות הפוכות ולעשות עבור כך שימוש בלובשי מדים. איך נתת לחיל האוויר לפרסם את עצמו בפייסבוק עם תמונה של זוג גברים שמשרתים בחיל וגם חיים יחד.

מי נתן לך את המנדט לשטוף לנו את המוח השכם והערב על ידי תמונות של בנות קשוחות, מרוחות בצבעי הסוואה ובפוזה קרבית, שיספרו על גבי כל עיתון ש'ברור שזה בשביל נשים' ואיך אין דרך מתאימה יותר לביטוי נשיות מאשר נשיאת נשק וחגירת אפוד קרבי (אם תדפדפו בין דפי העיתונים תגלו שבשבוע ממוצע יהיו כמה כתבות בסגנון הזה, כולן יצאו מלשכת הדובר כמובן).

מדוע במקום לענות לשאלות הקשות על שילוב הבנות בתפקידי לחימה והמחירים שהן ואנחנו משלמים על כך, במשך למעלה משנה אתה מנהל מלחמת חורמה ברבנים שמעזים לומר דברים שסותרים את השקפת עולמך.

מסע דה-לגטימציה לדעות לא 'מתקדמות'

דובר צה"ל מנכס לעצמו את כוחו התקשורתי האינסופי (כל מי שקצת בעניינים מבין שהוא הגוף התקשורתי החזק ביותר במדינה) ואת כל חיילינו כדי לנהל מסע דה לגיטימציה לכל דעה שהיא קצת פחות 'מתקדמת' ו'נאורה' מדעתו ודעת מחנכיו ומוריו. גם הוא וגם הרמטכ"ל לא נבחרו על ידינו להכריע בסוגיות ששנויות במחלוקת בחברה הישראלית ובטח שלא לעשות שימוש במדי צה"ל, באחדות ובממלכתיות שהם משדרים, לשם כך.

מי שהופך את צה"ל מגוף שמסמל יותר מכל את האחדות בעם לעמותה קטנה שמייצגת ערכים של קבוצת שוליים, שאפילו את אחוז החסימה לא עוברת, לא ראוי להמשיך בתפקידו. מי שיש לו מטרות אחרות עבור הצבא, מלבד המטרה לשמה הוא הוקם – ניצחון במלחמה, מי שרוצה להפוך אותו לגוף שעסוק ב'חינוך מחדש' של החברה, צריך לומר זאת בריש גלי ולא להישאר מוגן תחת מעטה הכבוד והקונצנזוס לו זכו עד היום מפקדי צה"ל.

==

דוד וכטל הוא תושב עלי ועוסק בחינוך.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
נטיות הומו ולסביות.
נוק | 14-05-2017 15:52
אי אפשר ללכת נגד תורת ישראל. חל איסור על משכבי זכר ונטיות לסביות . מי שיש לו נטיות הפוכות שירסן את עצמו.
2
שום דבר לא חזק יותר מהקב"ה. מי שחושב
| 14-05-2017 20:50
שהתקשורת יותר חזקה מהקבה אכן הוא בעצמו נותן לה את הכח.למחשבה יש כח עצום אפילו יותר מהתקשורת אם קשורים לקבה. ישתבח שמו.
3
נו באמת?
גיא | 14-05-2017 23:46
זה כולה זוג גברים שחיי היום ביחד. התופעה מאוד נפוצה ולא יעזור לכם להתכחש עליה. גם שרות בנות הוא דבר חשוב ואין שום פסול בפירסום בנות לוחמות. די כבר להכתיב את מה שלא מתאים לכם. זה לא יהפוך לחוק מדינה או משהו כזה. אבל קבלת האחר והשונה היא ערך חשוב.
4
קובי מהפייסבוק...
יאיר | 15-05-2017 8:36
אצל רוב מדינת ישראל המילה 'הומו' היא עדיין קללה. גם אם בפייסבוק יש להם אהדה וכבוד והם כאילו האנשים הכי מושלמי והכי חמודים, בעולם האמתי הם טיפוסים שאף אחד לא רוצה בקרבתם ואף אחד לא מעריך. בכל מקרה, זה לא נוגע לעניין. העניין הוא מה פתאום צהל החליט שהוא יכריע בשאלות שהחברה בישראל נחלקת בהם. הרי זה כורת את הענף עליו הצבא יושב - אהדת הציבור. לא אף 35 ולא פצצת אטום, הדבר שהופך את הצבא שלנו לחזק זה רק זה שהוא אהוב על כולם. ואת כל זה עכשיו הרמטכל ודובר צהל הורסים.
5
לא, כי הרבנות הצבאית..
גלעד | 15-05-2017 14:41
נו באמת, גוף שלם בצהל עסוק בכפיה של תכנין דתיים על עשרות אלפי חיילים ואתה שואל על תמונה של זוג הומואים? הקוזאק הנגזל מדאורייתא.
6
וכשהממשלה שמאלנית, לא יאשרו לקצינים להתראיין עם הכיפה?
ד"ר עמיר | 15-05-2017 14:53