אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עוד תפיסת ענק של סיגריות מוברחות בשווי 12 מיליון ש"ח

חקירת 'פרשת הרפסודה' שנתפסה בתחילת השבוע הובילה לתפיסת ענק נוספת של 450,000 חפיסות  סיגריות בשווי 12 מיליון ₪ שהוסתרו בבטן אניית המשא

עוד תפיסת ענק של סיגריות מוברחות בשווי 12 מיליון ש"ח
  הסיגריות המוברחות בסיפון האנייה (מכס אשדוד)

הצלחה נוספת ליחידת המכס ולמשטרת ישראל בסיכול הברחת ענק של סיגריות.

שלושה ימים לאחר שרפסודה ועליה 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ- 4,000,000 ₪ נתפסה בפעילות מבצעית משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל נחשף על ידי מכס אשדוד בעקבות חקירת איש צוות האנייה, "סליק" בבטן אוניית המשא ובו כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪.

על פי החשד, הסיגריות הוטענו על אוניית המשא במכולה ולאחר שסיים הצוות להסליק אותן באנייה, הושלכה המכולה לים באמצעות המנוף שעל האנייה.

 תפיסת הרפסודה בתחילת השבוע

הסיגריות המוברחות בבטן האנייה (מכס אשדוד)

כזכור, לפני שלושה ימים התקיימה פעילות מבצעית, בהתבסס על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, לפיו יש  חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייבים מס מוברחים בהיקפים עצומים ארצה דרך הים. בפעילות המשותפת למכס ולמשטרה זוהתה, כאמור, חבירה של סירת דייגים לאוניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל.

בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטר מאניית המשא. סירת הדייג, ובה  שני חשודים חברה  לרפסודה באמצעות כבל פלדה, שניתק לאחר מספר דקות וככה  נשארה הרפסודה לצוף ליד אניית  המשא. אוניית השיטור הימי גררה אל החוף את הרפסודה ואת חפיסות הסיגריות.

בפרשה  נעצרו שני ישראלים ושני אנשי צוות מאניית המשא. מחקירתו של אחד מאנשי הצוות התברר  כי בבטן האנייה קיים "סליק" ובו עדיין מצוי מאגר ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות בשווי של מיליוני ₪. לפיכך, צוותי חקירה נשלחו אל האנייה וחשפו את מאגר הסיגריות ובו כאמור כ- כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו