אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המכללה האקדמית הדסה י-ם: "קורס מחקר ויזמות בקנאביס רפואי"

בקיץ שעבר אישרה הממשלה את ההסדרה בתחום הקנאביס הרפואי והתחום הולך ומתפתח לא רק בזירה המקומית, אלא גם בזירה הבין-לאומית. בכירי התחום בישראל חברו יחדיו כדי להקים קורס "מחקר ויזמות בקנאביס רפואי" וייצור את קהילת היזמים העתידים באחד מהתחומים המתפתחים ביותר בארץ ובעולם

המכללה האקדמית הדסה י-ם: "קורס מחקר ויזמות בקנאביס רפואי"
  מחקר בקנאביס רפואי (צילום:שאטרסטוק)

הקורס מיועד לקהל הרחב ומטרתו העיקרית היא להקנות ידע כולל על קנאביס רפואי ולהציג את האפשרויות וההזדמנויות העסקיות, הכלכליות והרפואיות.

בשנים האחרונות התפתחה בארצות רבות בעולם ובישראל בפרט הכרה בערכו הרפואי של צמח הקנאביס. כמות המחקר בנושא וזיהוי ההתוויות הרפואיות החדשות, מאפשרים טיפול במספר רב של חולים שבעבר לא ניתן היה לעזור להם וכך נפתח פתח למחקר ולפיתוח תרופות וטיפולים חדשים, העתידים להוות גורם רב משמעות בתחום הרפואי והכלכלי.

מערך לימודי החוץ של המכללה האקדמית הדסה י-ם, יחד עם ותיקי ובכירי תחום הקנאביס הרפואי בישראל פותחים קורס "מחקר ויזמות בקנאביס רפואי".

מטרת הקורס היא להקנות הבנה רחבה בתחום הקנאביס הרפואי ההולך ומתפתח, הכרת האפשרויות הרפואיות, הטיפוליות וההזדמנויות הכלכליות והרפואיות של הנושא, הקניית ידע וחשיפה לעולם המחקר בארץ ובעולם.

המשתתפים בקורס יקבלו מידע, הבנה וכלים עדכניים בנושא, זאת במטרה לפתוח בפניהם אפשרויות לעיסוק מאתגר ומרתק בהיבטים השונים של התחום. מדובר בקורס חדשני שפותח צוהר, לבעלי מקצוע ובעלי עניין, לעולם חדש ומלהיב הן מבחינה רפואית והן מבחינת ההזדמנויות העסקיות הרבות הגלומות בו.

הרצאה של פרופסור רפי משולם במכללה האקדמית הדסה

התכנים הרבים והמגוונים בקורס יועברו על ידי מרצים מובילים בתחום. ביניהם: פרופ' רפאל משולם – חתן פרס ישראל לחקר הכימיה, מדען בעל שם בינלאומי אשר גילה את החומרים הפעילים בצמח בקנאביס בשנת 1963.

ד"ר מיכאל דור, המנהל אקדמי של הקורס, מומחה ברפואת המשפחה ובמינהל רפואי, יועץ בכיר לתחום הקנאביס. פרופ' אבינועם רכס, לשעבר יו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הרופאים, מנהל מחלקת נוירולוגיה והפרעות תנועה בבית החולים "הדסה". פרופ' ראובן אור, מנהל המחלקה להשתלת מח עצם בהדסה עין כרם ועוד מרצים מרתקים ומומחים רבים נוספים.

מעבר לכך, התוכן בקורס יכלול התייחסות לקשת הרחבה של הדעות והתפיסות בתחום, החל מנציגי מטופלים בקנאביס רפואי ועד לדעות המנוגדות, כל זאת על מנת לאפשר למשתתפים לקבל את התמונה הרחבה ביותר.

נושאי הלימוד העיקריים הם: סקירה היסטורית של התפתחות התחום, המסע המופלא של הקנאביס אל מרכז הקונצנזוס, התחום הרפואי, התחום המחקרי, התחום הכלכלי, התחום החקלאי, התחום הטיפולי, רקע ומצב משפטי, סקירת המצב בארץ ובעולם. הקורס פונה לקהל רחב ומגוון של יזמים ובעלי מקצוע כדוגמת: רופאים, אחיות, רוקחים, חקלאים, עובדים סוציאליים, מטפלים, משפטנים, חוקרים ומדענים, אנשי רווחה ועוד.

המחזור השני של הקורס ייפתח ב-22.5 ובוגריו יקבלו תעודת "בוגר לימודי תעודה – 36 שעות בתחום הקנאביס הרפואי, מאת המכללה האקדמית הדסה ירושלים".

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה י-ם: "אנחנו מאמינים מאוד ברלוונטיות של נושא הקנאביס הרפואי כתחום מתפתח בשנים האחרונות אשר יילך ויתפתח יותר ויותר בשנים הבאות. לפיכך, החלטנו לפתוח את שערינו לקורס שפונה לקהלים מקצועיים רבים שיצעידו את התחום בישראל למחוזות חדשים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו