ועדת הכלכלה אישרה: מ-2014 אין יותר מכונות סיגריות

בתום ישיבה סוערת בועדת הכלכלה של הכנסת, אושרה הצעת החוק של ח"כ אורי אריאל, לאסור מכירת סיגריות במכונות אוטמטיות. לבקשת בעלי המכונות, הוחלט להמתין עם יישום החוק בשנתיים והוא יחול בתחילת 2014. יוזם החוק: "ככל שהסיגריות זמינות פחות, כך אנשים ייעשנו פחות."

ועדת הכלכלה אישרה: מ-2014 אין יותר מכונות סיגריות
  כמה שפחות יותר טוב. סיגריות (פלאש90)

צעד נוסף במלחמה נגד המעשנים נרשם היום בכנסת, כשבקרוב יהיה קשה יותר להשיג סיגריות ברחוב.

בתום ישיבה סוערת של ועדת הכלכלה של הכנסת, אושרה הצעת החוק לפיה תאסר מכירת סיגריות במכונות אוטמטיות.

את הצעת החוק יזם יזם ח"כ אורי אריאל, כשעיקר הדיון עסק במועד כניסת החוק לתוקף. בעלי מכונות הסיגריות הלינו בפני הוועדה על כך שעליהם להתארגן, כדי להחזיר את ההלוואת שלקחו לקניית המכונות. הוועדה נאותה לדחות את מועד תחילת כניסת החוק לתוקף עד לשנת 2014.

ח"כ אריאל, שבעצמו היה מעשן כבד, (חפיסה וחצי ביום) ונגמל לחלוטין, בירך על החלטת ועדת הכלכלה: "העישון הוא נגע נוראי וצריך לעשות מה שאפשר כדי להילחם בו. הבעיה עם המכונות לא מסתכמת בזה שהן נגישות לקטינים, אלא בכך שהן מגדילות את הזמינות והנגישות לכל האוכלוסייה. ככל שהסיגריות זמינות פחות, כך אנשים ייעשנו פחות."

אריאל הוסיף, כי אחרי הגשת הצעת החוק הוא קיבל תלונות מצד מעשנים, שהלינו על כך שיהיה להם קשה יותר להשיג סיגריות. ועל כך הוא השיב: "האינטרסים של המעשנים אינו גורם שיש להתחשב בו."

"מי שמכור, יוכל להמשיך לספק את ההתמכרות שלו באמצעות המקומות שבהם עדיין מוכרים סיגריות. מי שהעלמת המכונות תגרום לו לעשן פחות צריך להגיד לנו תודה ולא להתלונן".

על החוק בכללותו אמר אריאל:  "האיסור יציל בני נוער רבים ממגיפת העישון, שפוגעת במעשנים ובסביבתם והפכה למכת מדינה שעולה לנו מיליארדים, בטיפול בסרטן ובמחלות אחרות הנגרמות כתוצאה מהעישון."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו