אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רעננים: להחרים את טקס פרס הציונות הדתית

לקראת טקס פרס הציונות הדתית שיתקיים מחר, שיעונק על ידי המפדל, קוראים בתנועות רעננים למקבלי הפרס, להחרים את הטקס, ולא לקבל את הפרס שמנציח לדבריהם את הפלגנות בציונות הדתית. "רק מפלגה ציונית אמונית אחת בשותפות הציבור תוביל בע"ה לאחדות אמת וכוח ציבורי משמעותי."

רעננים: להחרים את טקס פרס הציונות הדתית

לקראת טקס חלוקת פרס הציונות הדתית, אותו חידשה מפלגת המפד"ל, תוך דגש על החזרת מנגנוני הסיעה לפעילות, קוראת תנועת "רעננים" לכל מקבלי הפרס, לסרב להשתתף בטקס.

בטקס שייערך מחר ב"בית העדות" במושב ניר גלים הסמוך לאשדוד, יוענקו מחר (א') פרסים על מופת והצטיינות במנהיגות ובהגשמה בדרכה של הציונות הדתית.

בין הזוכים ניתן למנות את מכון צומת ואת הרב ישראל רוזן בראשו, ראש המדרשה לבנות בקיבוץ הדתי, רחל קרן, שרגא שמר, ראש בית העדות בניר גלים, ד"ר שמעון אוחיון, ממרכז דהאן למורשת יהדות ספרד ועוד.

בהודעה שהוציאה התנועה נכתב בין השאר: "אם יכולנו עוד לקוות כי תחת "הבית היהודי" הנצה ראשיתה של ישות משותפת, חוזרת מפלגת המפד"ל ומקטלגת עצמה כמפלגה עצמאית."

"מדובר בצעד יומרני ואף חצוף מצד מפלגה המתיימרת להכתיר עצמה כמפלגה המייצגת של "הציונות הדתית" אך מובילה דווקא להנצחת המחנאות והפלגנות בציבור."

"אנו, בניה ובנותיה של הציונות הדתית, גדלנו וחונכנו במוסדותיה השונים, לא מוכנים עוד להתפשר ולהיכנע לפלגנות וחולשה. אנחנו מאמינים בדרך, ביכולתנו ועוצמתנו כציבור מלוכד, שבו באופן חד-משמעי רב המאחד על המפריד, להקים גוף דומיננטי, ערכי, ייחודי ומשמעותי המייצג את חבריו באופן הראוי ושותף בהנהגת המדינה."

אנו קוראים ל"זוכים" להיות שותפים לאמירה ולדרך האחדות ולא לתקוע יתד נוסף בקיבוע המחנאות המחלישה את כולנו וקולנו ומדללת את שורותינו. אנו קוראים ל"זוכים" שלא ליטול את הפרס המתקרא "פרס הציונות הדתית" ולא  להיות חלק בהתגודדות והפלגנות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חינכתם את כולם"להשפיע" דרך מפלגות חילוניות כעת נזכרתם?!
יהודי כואב | 28-05-2011 23:49
שנים רבות חינכתם את כל הדור הצעיר בעלי כיפות סרוגות להשתלב במדינה ולהשפיע דרכה, כך נכנסתם והצבעתם לליכוד למערך ולכל רשימה חילונית אחרת כדי להשפיע בתחום המדיני תוך כדי שהזנחתם בעקביות את הצרכים הדתיים עד כדי כך שהמפד"ל נסגרה מחוסר מצביעים הרשימות האחרות משולבות אינטרסים חילונים אינן שמות גם הן את הנושא האמוני במקומות מועדפים מה נזכרתם איפה כעת? הרי בדיוק זה מה שחינכתם אליו כל השנים: השתלבות בחילונים וקבלת סדרי העדיפות שלהם, ובנים רבים עזבו את הדת בדרך החוצה כתוצאה מסדרי עדיפויות אלו!!! האם יקום בכם מנהיג רוחני אמיץ שיעיז לומר את מה שהרבה חושבים: יש להפסיק את שיתוף הפעולה עם הציונות החילונית ולהתחיל לבנות את חומות הדת והמצוות מחדש כדי להפסיק את הזלזול בנו וההתרסקות שלנו???? היכן איש זה???