אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב זאגא: לממן טיפול פסיכולוגי ללהט"בים

בראיון לסרוגים אומר המועמד לראשות הבית היהודי, הרב יצחק זאגא כי צריך לשנות גישה בנושא הלהט"ב: "צריך לעזור לאנשים האלה. כמובן, הכל על פי ההלכה"

הרב זאגא: לממן טיפול פסיכולוגי ללהט"בים
  לשנות גישה בכל נושא הלהט"ב. הרב זאגא

הבחירות בבית היהודי.

המועמד לראשות הבית היהודי הרב יצחק זאגא, זועם על התמיכה האוטומטית שנותנים בבית היהודי לרמטכ"ל גדי איזנקוט. אתמול פרסם יו"ר הבית היהודי ציוץ תמיכה באיזנקוט, וזאת למרות הביקורת של רבני הציונות הדתית על מהלכים שקורים בצבא.

בראיון לסרוגים מתייחס הרב זאגא לנעשה בצה"ל, ועל הדרך קורא לבחינה מחודשת של היחס בציונות הדתית ללהט"בים.

לא אהבת את היחס האוטומטי של בנט שמגבה את הרמטכ"ל?

כשראש הממשלה העלה את חידוש מינויו של הרמטכ"ל, שמעתי אותו אומר 'כולנו מאוד מרוצים מתפקודו של הרמטכ"ל'. חיכיתי לשמוע את בנט אומר, 'יש בעיה, אני רוצה לפתור את הבעיה לפני שמחדשים את המינוי הזה'. לא שמעתי כלום.

כולנו מרוצים, שרי הבית היהודי שותקים. אף מילה. ובצבא כרגע מתרחשת מלחמת עולם, שזו אינה מלחמה כי כל הכוח בידי הפיקוד, והרמטכ"ל מנצל את כוחו כמפקד, לכפות את דעותיו האישיות. זה בלתי נתפס. לדבר על הידברות, כשממולך יש דורסנות, אני לא יודע איך להגדיר את זה, זה לא ייאמן. אנשים סובלים.

מחייבים חיילים לשמוע על נטיות מיניות של אנשים

החילונים טוענים על הדתה, מחייבים חיילים לשמוע גם הרצאות של רבנים?

אנחנו לא מחזירים בתשובה אנשים בפקודה. אם בא רב לתת הרצאה, אתה לא יכול להכריח את כל החיילים להיכנס לשיעור שלו. מי שרוצה לשמוע תורה שיבוא, מי שלא – לא חייב. באותה מידה אתה לא יכול לכפות על חיילים ומפקדים, ללכת ולשמוע הרצאות של לה"טבים. על מה? על הנטיות האישיות שלהם? ה' יעזור לכולנו.

אפילו אם אלה היו נטיות ישרות ולא הפוכות, אני בתור חייל צריך לשמוע על הנטיות האישיות האינטימיות של איזה בן אדם?! באתי לשרת את המדינה!. אני חושב שהדבר הזה שנמרח על פני כל כך הרבה זמן, מעיד על חוסר נחישות אידיאולוגית. וזו בדיוק הבעיה. אם יש לך כוח פוליטי, אבל אין לך את הערכים, אתה בולדוזר ללא נהג. וזו הבעיה שלנו היום במנהיגות הדתית לאומית.

לממן ללהט"בים טיפול פסיכולוגי

אם אתה כבר מעלה את נושא הלהט"ב, יש חילוקי דעות גם בתוך הבית היהודי. אתה חושב שהקו הזה שלא מכיר בלהט"בים, ולא מעניק להם זכויות, אלא מושכים את העיסוק בנושא, הוא הקו הנכון?

הגמרא אומרת, ישראל אף על פי שחטא ישראל הוא. אנחנו צריכים לשבת איתם, ולדבר איתם כבני אדם. ולהיות מאוד נחושים מבחינה הלכתית-עקרונית, באמירה מאוד ברורה, שזו תופעה שאסורה על פי התורה.  ולהגיד לדוגמא, שאנחנו לא מוכנים ששני גברים יאמצו תינוק. צריך להסתכל על טובת הילד, הוא יגדל ויגיד 'אבא', 'אבא'. איפה אימא? אתה כופה על הילד הזה לגדול במשפחה של שני גברים.

ואני לא מדבר על האבסורד, הרי כל התופעה הזו של הלהט"ביות היא נגד ילודה, ובכל זאת הם רוצים לאמץ ילד. אבל את זה אני יכול להבין, כי הם מסובכים עם עצמם. הם פועלים נגד הטבע, ומנגד רוצים ילדים דרך הטבע. אני מאוד מבין את הכאב שלהם, אבל אנחנו לא נסכים בשום אופן לדבר כזה.

אני אומר עוד פעם, צריך לכבד אותם, צריך לראות איך אפשר לעזור להם לצאת מהמצוקות שלהם. לדוגמה, אם יש אנשים בתוכם, שזקוקים לטיפול פסיכולוגי, צריך לעזור להם במימון הטיפול הזה. הם לא צריכים לחפש מי יממן להם את הסיוע הנפשי. צריך לעזור לאנשים האלה. כמובן, הכל על פי ההלכה. הם יהודים, הם אחים שלנו, ולכן צריך לעזור להם, אפילו שהם נמצאים במצב הגרוע ביותר של החטא, אסור להתייחס אליהם באופן מציק או שגורם למצוקה כזו או אחרת.

סתימת פיות להט"בית במשרד החינוך

הם מבחינתם אומרים שהם לא צריכים עזרה. לטענתם הם הנורמליים, ואתה שלא מכיר בזה שהם נורמליים, הוא הלא-נורמלי?

ברור, שפה צריך לעשות סדר. הרב קוק, מביא את דברי בר קפרא שאומר על תועבה – תועה אתה בה. הרב קוק אומר שהטעות היא שחושבים שזו נטייה מחויבת מדעית. וזה לא נכון. אין שום הוכחה מדעית לכך. בדקתי את זה עם רופאים. אמרו לי שזה היה בספר המחלות של הרופאים, ואחד הוציא את זה בלי שום מחקר, ואין היום שום מחקר שקובע שזה מדעי והכרחי.

אז ברור שאם שר החינוך, מרשה לארגון להטב"י להיכנס לתיכונים ולחנך שמדובר בתופעה בריאה ונכונה, ברור שצריך להפסיק את זה מיידית. סיפר לי מורה באחד התיכונים, שאחרי הרצאה כזו של ארגון להט"בי שאמרו שזו תופעה נורמלית, שאל המורה בתמימות, 'ואולי זו תופעה פסיכולוגית?'. אחרי ההרצאה הוא זומן לסגנית המנהל של בית הספר וקיבל על הראש, איך הוא העז שמדובר בתופעה פסיכולוגית?! זו סתימת פיות שמתרחשת במשרד החינוך, שנמצא היום בידי הבית היהודי, ומדובר בקטסטרופה.

אני מבין לפי זה שאתה בקו של בצלאל סמוטריץ' בנושא הלהט"בים, שהוא רחוק מאוד מבנט.

לא. לא. אני מתכוון לשבת איתם. אני לא שמעתי את סמוטריץ' בנושא הזה, אני מדבר עליי. דעתי היא שצריך לשבת איתם, ולברר מה גורם להם לעשות את מצעד הגאווה. הרי אף אחד לא הולך ברחוב ומנפנף בנטיות האינטימיות שלו, לא משנה אם הוא בנטיות הישרות שלו או בהפוכות.

מה גורם להם לעשות תופעה כזו מוזרה. צריך לשבת ולשמוע מהם איפה המצוקות שלהם, איפה הם מרגישים שפוגעים בהם, איפה רודפים אותם. נשב ונשמע איתם ישירות, מה מציק להם ומי מציק להם? איך אפשר לעזור להם.

בסקאלה בין מציאות שעושים להם דמוניזציה גמורה, לבין מציאות שבה מכשירים אותם לגמרי כאנשים בריאים וזה נורמלי וטוב, יש משהו באמצע. של לחבק אותם, ולאהוב אותם ולהתייחס אליהם, ולנסות לעזור להם, ולחפש איך אפשר לסייע להם בטיפולים נפשיים אם הם צריכים. וצריך לשמוע מהם, מה הם מבקשים, את זה עד היום לא שמעתי.

וזו גישה חדשה, שהיא גישה ישנה, אבל לצערי היא חדשה בפוליטיקה הישראלית, שבמקום לפגוש אנשים ולשמוע מהם את המצוקות, ולפתור את הבעיות, כדי להוריד את מפלס הכאב. במקום זה, רק מלחמות עולם בטוויטר, צריך להתחיל לדבר. להתחיל לברר עם אנשים מה אפשר לעזור, למרות שלא מסכימים עם הדעות שלהם.

==

הבחירות לראשות הבית היהודי יתקיימו מחר. הקלפיות ייפתחו בשעה 14:00 ויסגרו בשעה 22:00, במקומות רבים תופעל הקלפי רק בחלק משעות היממה לפי הפירוט הבא:

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
יש לך גורם שיתן הכשר לפיסכולוגים?
רעיון מצויין אבל לא מחובר למציאות | 26-04-2017 12:53
אחוז גדול מכלל הפסיכולוגים יעודדו אותם להמשיך והכל בהמלצת הרב זאגא!
2
רק את בנט !! אם לא - אבחר בבית היהודי .
נאוה | 26-04-2017 14:27
לא רוצה את הרב זאגא אם הרעיונות הלא הגיוניים שמחפש קולות.
3
הרב זאגא - מאיפה נחתת עלינו
ניסים | 26-04-2017 14:44
תלך עם ברנסקי למפלגת יחד שם מקומכם
אם תה סוטה תלך לשירותים שם מקומך
מטהר אויר | 27-04-2017 5:24
4
הבן אדם הזיה
| 26-04-2017 15:44
5
אני בעד לממן טיפולים פסיכולוגים כדי שיפטר מהחבר הדמיוני
huck | 27-04-2017 9:51
שיושב לו בראש, וגורם לו להאמין בשטויות כמו שהומוסקסואליות היא מחלה.
6
בכיף!
אוריה | 27-04-2017 15:55
נשמח לטיפול פסיכולוגי בחינם. שנים בארון באמת דורש איזה שיחה טובה ומשחררת עם איש מקצוע
7
אין כמו השילוב של בורות וטיפשות יחד עם שאיפות פוליטיות
אריאלה | 28-04-2017 12:17
ה' ישמור ויציל את כולנו מה"רב" הזה. מפיץ יהדות של טיפשות ושנאה