לידיעת יוסי קליין: סיור של החיזבאללה בגבול ישראל

החיזבאללה מפגין שרירים ועורך סיבוב לעיתונאים ממש על הגבול עם ישראל. בסיור נאמר לכתבים: "האויב עבר מדוקטרינת התקפה לדוקטרינת הגנה"

לידיעת יוסי קליין: סיור של החיזבאללה בגבול ישראל
  גבול ישראל מהצד הלבנוני (מתוך הסיור של חיזבאללה)

החיזבאללה מפגין שרירים ועורך סיבוב לעיתונאים ממש על הגבול עם ישראל.

בסיור שקיים קצין של הארגון הוא פירט על סדרי כוחות של צה"ל, הצביע על סוללות עפר ומכ"מים, וכן על המיקום כביכול של "מערכת הריגול הגדולה ביותר". לדבריו, לישראל קווי הגנה חדשים: "האויב מניח שההתנגדות תחדור ליישובים שלו ומזה כשנה בונה ביצורים ומכשולים".

"האויב עבר מדוקטרינת התקפה לדוקטרינת הגנה"

הסיור שנערך ביוזמת מערך ההסברה של ארגון הטרור, נחשב די נדיר, ונועד להסביר לכתבים השונים את תמונת המצב וכיצד צה"ל נערך בצד השני.

הם פירטו סדרי כוחות, הצביעו על מיקום לכאורה של מערכות ריגול וטענו כי לישראל קווי הגנה חדשים: "האויב עבר מדוקטרינת התקפה לדוקטרינת הגנה". בסרטון ניתן לראות כלי רכב צבאיים ואזרחיים, מבעד לעיניים של חיזבאללה.

אחד מקציני הארגון קיים תדרוך לכלי התקשורת הלבנוניים בכפר עלמא א-שעב ואמר להם: "אנחנו נמצאים בדרום הכפר עלמא א-שעב, מול השטחים הפלסטיניים שהאויבים הציונים כבשו. במפגש הזה נסביר בקצרה את המציאות הגיאוגרפית באדמה הקדושה,

ההתפרסות של האויב הישראלי והצעדים ההגנתיים שהאויב נקט בהם לאחרונה – הגברת העבודות ההנדסיות, הביצורים, המכשולים ופריסה של מערכות מעקב וריגול".

גבול ישראל מהצד הלבנוני (מתוך הסיור של חיזבאללה)

איש חיזבאללה שערך את הסיור לעיתונאים סירב להתייחס לאופן שבו הארגון מתמודד עם קווי ההגנה החדשים לכאורה של ישראל, אבל אמר כי "בפעם הראשונה בתולדות הישות הציונית האויב משתמש באמצעי הגנה ועובר מדוקטרינה של התקפה לדוקטרינה של הגנה".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
זה לא חיזבאללה אם אין להם כיפות
יוסי | 20-04-2017 18:24