אני לא חולה, ואני לא צריך שהרבנים ירפאו אותי/ תגובה

בתור אחד שלוקה במחלה הארורה "להטבפא"ק" אני מוכרח לציין כי איני מרגיש חולה, איני זקוק לשום סוג של טיפול כי אהבה לא יכולה להיות מחלה גם אם היא לא הוכשרה על ידי הרבנים

אני לא חולה, ואני לא צריך שהרבנים ירפאו אותי
  (באדיבות המצולם)

לא מחלה. קהילה.

טור זה נכתב כתגובה לפרסום אתר "סרוגים" בהקשר לכנס "קדושים תהיו" שנערך השבוע (ג') במטרה לחשוף את הרבנים המשתתפים לקהילת הלהט"ב מנקודת המבט התורנית. הכתבה שותפה בעמוד הפייסבוק שלכם תחת הכותרת "אפשר לרפא את הנטייה".

כשקראתי את הכותרת הרגשתי רע. לא הצלחתי לגרש מתודעתי את האסוציאציה המידית שהכתה בי של  התעמולה הרצחנית של הנאצים בגרמניה של שנות ה-20 וה-30. לפני שמתרעמים על זילות השואה, זה ממש לא הסיפור. בתור יהודי שגדל במשפחה של ניצולי שואה אני יודע לעשות את ההפרדה המאוד ברורה בין מעשי הנאצים לדברי הרבנים. אני פשוט לא יכול להתעלם מהדמיון של התקשורת הימנית בגרמניה טרם עליית הנאצים לשלטון.

כשהרבנים טוענים שאפשר לרפא את הנטייה הם חוטאים מספר פעמים.

נתחיל מזה שקהילת הלהט"ב, או בשמה האמיתי קהילת הלהטבפא"ק (הומואים, לסביות, טרנס, בי, פאן, א-מיניים וקוויר) היא לא נטיה אלא קהילה. היא קהילה גדולה, שאחוז המשתייכים אליה באוכלוסית ישראל גבוה מאחוז החרדים.

הקהילה כוללת בתוכה גם אנשים בעלי נטיות מיניות לא הטרוסקסואליות וגם אשר מגדרם אינו בינארי או לא תואם את מינם. כלומר, אנשים שהמין הביולוגי שאיתו הם נולדו לא תואם את הזהות המגדרית שלהם (לדוגמא: אדם שנולד כזכר אך מגדרו הוא אישה ולא גבר). הכוונה במגדרים לא בינאריים היא לאנשים שלא מזדהים כגבר ולא כאישה.

הרבנים לא מושתקים מספיק

אבל זה ממש לא העיקר כרגע. העיקר הוא שכשהם כותבים "אפשר לרפא את הנטייה" מתקבל טיעון המקבע בתודעה  את הנטיה המינית כמחלה – כמשהו שיש לרפא ואי אפשר לקבל אותו כפי שהוא או להניח לו להתקיים.

גם אם הם לא מסכימים עם קיום יחסים הומוסקסואליים או חולקים על קיומם של מגדרים לא בינאריים (דבר שמוזכר ע"י רבנים רבים) אין להם זכות לכנות את קהילתנו כמחלה. אני לא חולה, אני חופשי להיות מי שאני.

עפ"י הכתבה המדוברת, אמר הרב שמואל אליהו בכנס כי יש לטפל בנטייה הזו, ומחה על כך שרבנים המטפלים ב"בעלי נטיות הפוכות" – מושתקים.

אני אומר שהם לא מושתקים מספיק. הוכח ע"י אין-ספור מקרים, מחקרים מדעיים ונסיונם של אנשי דת רבים כי טיפולי המרה, או כפי שד"ר אליהו אקרמן מעדיף "לסייע לאנשים שפונים אלינו" גורמים לבני הנוער הללו תחושות של שנאה עצמית ודכאון שמביאות איתן פגיעות עצמיות ונסיונות התאבדות שלצערי ברוב המקרים גם מסתיימים במוות.

אני יוצא מנקודת הנחה שלרוב קוראי האתר מובן מאליו שהתאבדות מוגדרת ביהדות כחטא חמור ביותר. המסקנה המתבקשת מכך היא שעידוד אדם לביצוע מעשה חמור שכזה, הן באופן ישיר והן באופן עקיף הוא חטא חמור לא פחות.

איני מרגיש חולה, ולכן אני לא צריך טיפול

לגבי דבריו של הרב ארל'ה הראל שעוסק בטיפולי המרה (סלחו לי, אני מעדיף לקרוא לילד בשמו) על כך שלא כל מי שחש משיכה מינית הומוסקסואלית הוא חלק מקהילת הלהט"ב – הוא חד משמעית טועה. כפי שציינתי קודם, קהילת הלהטבפא"ק, שהאותיות ב' ופ' בשמה מייצגות אנשים בעלי נטייה מינית לא בינארית, זאת אומרת אנשים שנמשכים גם לגברים וגם לנשים כוללת בתוכה את כלל האנשים אשר חווים הפליה על רקע נטייתם המינית או מגדרם.

ציטוט מתוך דבריו: "לא ברור לי איך אדם דתי הנמשך לגברים אך גם לנשים יכול לדרוש לגיטימציה תורנית למעשיו". אני לא מבין איך אדם המאמין בדת הדוגלת באהבה, אדם שמאמין באל החנון והרחום, יכול להתבטא כך ולפסול את הלגיטימציה של אדם לאהבתו.

בתור אחד שלוקה במחלה הארורה "להטבפא"ק" אני מוכרח לציין כי איני מרגיש חולה, איני זקוק לשום סוג של טיפול כי אהבה לא יכולה להיות מחלה גם אם היא לא הוכשרה על ידי הרבנים המצוינים בכתבה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
39 תגובות - 33 דיונים מיין לפי
1
דמגוגיה זולה
חן | 20-04-2017 15:51
המחלה הכי גדולה זה לא לדעת שאתה חולה... ה' אל רחום וחנון כתב בתורתו תועבה, בשמונה - תשע פסוקים בזבזו בשביל הקהילה שלך, כנראה לא מספיק... זה לא אהבה זו סטייה, כך היה כתוב ברשימת המחלות עד שנות השמונים לולא הטרור שאתם עושים...
תקעתחתפוביה.בטח שיש פוביה מהסרחון הצואתי הזה.זה זוועה
בלשן | 23-04-2017 21:51
הומופוביה זו לא מחלה
חן | 21-04-2017 0:05
מותר לכל אדם להסתייג מדרך חיים לא נכונה של השני אל תכתיבי לי שאני בכוח יכבד את הדרך הקלוקלת שלהם , ואני לא מדבר על אלה שמנסים לתקן...
זאת מחלה קשה
הומופוביה | 20-04-2017 17:23
מאחלת לכל המגיבים שלמעלה רפואה שלימה
2
אי הכרה במחלה הוא אחד הסימפטומים
המובהקים שלה | 20-04-2017 15:56
3
אתה חריג וזה מספיק. טוב שתמצא מישהו שיוציא אותך מזה
מוטי | 20-04-2017 16:06
.
4
אתה חולה אחשלי...חולה מאוד
| 20-04-2017 16:08
היהדות זה לא הנצרות שבה מיפייפים הכל בשם אהבה ואחווה ביהדות יש גם מיתות בית דין, ודברים שהם חמורים ואסוריםהלהטב הם חולי נפש ונכללו בספר המחלות של אמריקה...זה שקשה לך להודות שאתה חולה ואנשים כמוך זייפו נתונים ומחקרים כדי לתת לגיטימציה למחלת נפש שלך לא עושה אותך בריאאתה חולה נפש...ואם לא תטפל במחלה אז אפשר לכנות אותך גם סוטה ומגעיל
5
למה האתר נותן במה למלל הזה? יש מספיק כלי תקשורת אחרים
מומו | 20-04-2017 17:20
בסדר, אז זו הגישה שלך, איתמר. עם כל ההזדהות עם הקושי האמיתי, ובהנחה שאתה אדם מקסים ונפלא, הדעה שאתה מציג היא מאוד חד-צדדית, ובוודאי לא מתיישבת בשום צורה עם התורה וההלכה.
6
אני לא שיכור
| 20-04-2017 17:30
כשמישהו אומר אני לא שיכור זה סימן מצוין שהוא השתכר כשמישהו אומר אני לא חולה....מה זה אומר
ישר כח
תגובהנאה | 21-04-2017 16:53
7
שום אדם או כתבה לא ימחקו את דבר ה' - "תועבה"
מלכי | 20-04-2017 18:27
זה לא תלוי בבן אדם זה או אחר, בהתנסחות חכמה או רגשית כזו או אחרת. דבר ה', בורא העולם, בתורתו הקדושה ברור - זו תועבה. אנו מתפללים שכל מי שסובל ממחלה זו ימצא את הדרך להיחלץ ממנה - לרצון ה'! ויהיה מאושר בחייו!
8
אם אינך חולה אתה עבריין
צחי | 20-04-2017 19:00
זו היא מציאות הבריאה שברא הבורא
9
שאי אפשר לאהוב את השונה ממך זה השורש
שימי | 20-04-2017 20:13
ובזה צריך לטפל. יכולות להיות מספר סיבות לחוסר יכולת לאהוב את השונה . יש פה חסימה רגשיות ושכלית שמגינה עליהם ואותה צריך לשחרר. גם להגיד נולדתי כך זה מנגנון הגנה . יש שם כאב עצב קיווץ ועצבים חשופים שזה אולי גם הסוד הלא מדובר של ה ״קהילה״ . לא צריך לחשוש ולהתרגש מהשתפכויות הנפש וכתבות כאלה. צריך פה גבורה שחסרה . אוהבים את הבנים והבנות היהודים האלה אבל שיצאו מעצמם קצת .
10
->
דת"ל | 20-04-2017 21:37
אני לא מבין איך אדם המאמין בדת הדוגלת באהבה, אדם שמאמין באל החנון והרחום, יכול להתבטא כך ולפסול את הלגיטימציה של אדם לאהבתו - דמגוגיה זולה.
11
התנהלות לא ראויה של אתר סרוגים פעמיים!
עזרא הימן | 20-04-2017 21:38
התקיים כנס בנושא היחס ללהטבים. נאמר שהביטויים 'מחלה' וכיוצא בזה לא נכונים מכמה היבטים. נאמרו שם אמירות מורכבות שונות לגבי האפשרות לשנות את הנטייה הזו, ואתר סרוגים מסכם את הכנס באמירה שטוחה שלחלוטין לא מייצגת את מה שנאמר בכנס, ואז אתר סרוגים מארח מאמר נגדי שתוקף את הכותרת הדמגוגית ולא נכונה שסרוגים נתנו לכנס הזה. חבל שאתר סרוגים יוצרים יש מאין סנסציות, ממציאים אמירות, מזמינים מריבות, עיתונות לא ראויה!
12
שקרן
| 20-04-2017 22:02
כותב בכזה ביטחון שטיפולי המרה לא עובדים כאשר לרוב הם כן, מי באופן מוחלט ומי באחוזים ניכרים
13
מה זה האתר הזה...
| 20-04-2017 22:12
14
אתה גם לא צריך את הרבנים, אתה פוסק לעצמך
שאול | 20-04-2017 23:07
ומתיר את סטיותיך כאוות נפשך. אולי תחפש לך גם דת אחרת?
הוא גם פוסק לחבר....
איכסססססססססססססססס | 23-04-2017 2:15
אתה צודק זה לא מחלה ..זה תאוה. לא עלינו. מחלת נפש כמו כל עבירה. רק שזה קטסטרופלי. זה אולי תוצאה של מה שהיית בגלגול הקודם . עליך לנצח זאת אם לא אז הגהנום יעמיק בין אם תדחיק או תפנטז.גלוגולי דומם צומח חרקים בעלי חיים עם דמות חיים משוקצות.ממש סרטי אימה. אז יאלה תתעשת ותפסיק להיות כנעני נכנע.להכניס איבר הולדה במקום יציאת הצואה זה באמת נאור אולי כמו ההיא ....
15
כשיהודי שגדל במשפחה של ניצולי שואה עושה אידיאל
כואב הלב | 21-04-2017 0:12
ממה שימנע את ההמשכיות של המשפחה הנל. ה' ירחם.
16
רצון ה'
גלעד | 21-04-2017 1:17
רוית , ההבדל בין בני האדם לבין החיות הוא השכל הרוח וכן באמת יש בנו גם תחושות טבעיות אבל אנחנו תמיד צריכים לנווט אותם עפ השכל והשכל היותר עליון הוא השכל האלוקי שאותו אנחנו קיבלנו במעמד הר סיני וממשיכים לקבל אותו מכל יהודי אבל בעיקר עי ממשיכי דרכו של משה רבנו והם תלמידי החכמים! בהמה יכולה לעשות את תאוותה לפני כולם וגם בכוח ללא ההסכמה של הצד השני . אך אנחנו בני האדם עושים את זה בצנעה ובדרך כלל בהסכמה כי אנחנו משליטים את השכל על הרגש מכוונים את הנטיות הטבעיות שלנו לזמן למקום ולאופן המתאים. אנחנו כיהודים זכינו בנוסף לתורת אלוקים חיים אשר ממשיכה לפעום בכל תלמידי החכמים לכן זה מחובתם להגיד לנו מה מותר ומה אסור . בעזרת השם שנזכה להרבות אהבה בין כולם עפ תורתנו הקדושה! בקשה לכולם בואו נשמור על תרבות דיבור גם כלפיי מי שאנחנו לא מסכימים איתו..
17
אתה פושע ונבל
| 21-04-2017 2:57
כל אחד שלא מתגבר על יצרים מקים לעצמו קהילה אם אתה חילוני לא צריך קהילה לזה חילוני פירושו לא שומע לחכמים ולתורה
18
תהנה לך כפרה
| 21-04-2017 3:11
בסוף תשלם על זה ביוקר כמו בסופר אף אחד לא יגיד לך למלאות עגלה אבל בסוף יש קופה לשלם יש דמוקרטיה אבל התורה אומרת ובחרת בחיים לכן שמעים לחזל ולא לכל אחד
19
הבחור צודק. זו לא מחלה. זו תאבה . יצר רע נטו
דרור | 21-04-2017 7:57
כל מושג של קהילה הואשקר אחד גדול. מדובר באוסף אנשים עם סטיות שונות ומשונות שהולכים אחרי עצת יצרם הרע. אפשר להוסיף ל'' קהילה גם פדופילים וסוטי מין אחרים.
20
אז לך תחטא
| 21-04-2017 8:12
מה אתה רוצה???? אתה רוצה לחטוא בכח? לך תחטא בכח..אבל אל תשקר על עצמך..קיבלת התמודדות קשה מהקבה..ואם אתה לא מתמודד איתה זו בעיה שלך בלבד!
21
טוב אתה לא חולה. אתה תועבה
שימי | 21-04-2017 9:25
זה מה שהתורה אומרת. רוצה לשמוע עוד מה היא אומרת עליך ועל שכמותך? מדהים איך אתם הערוצים עומדים עקום, וחושבים שאתם הישרים לכולם עקומים. אגב איך קראת לזה להטפארק או משהו? זה צריך להיות להטבפארקא. יש אנשים שנמשכים לארנבות וראוי לתת להם ביטוי ולא לכנןתם חולים. בהצלחה עם אימוץ הילד בנפאל. יופי של משפחה תהיה לו. ולא. אל תבואו לקהילה שלי.
22
לידיעתך
| 21-04-2017 9:44
היהדות היא לא דת החמלה והאהבה(בלבד). זאת הנצרות. בנצרות הערך היחיד הוא החמלה והאהבה. ביהדות יש גם דין בנוסף לחסד. לכן אתה לא מבין למה דורשים ממך דברים גדולים. אצלך רבשע הוא רק מי שנותן. בקשר לכותרת- חולה שלא יודע שהוא חולה או שמתכחש לכך- לא נהיה בריא. הוא נהיה רק יותר חולה. כי הוא חולה גם בתודעה. ברור לכולם שהניסיון הזה הוא ענק,אימתני וממש מפחיד. אבל לומר שאין זה ניסיון זו פשוט התעלמות מהמציאות.
23
מה לעשות חומד בנטייה אפשר לטפל. אתה לא רוצה תחיה איתה
איתמר | 21-04-2017 14:14
אל אל תפריע לאחרים לרצות חיים טובים יותר
24
רווית קסם מהפייסבוק - מה המשפט הבוטה שכתבת?
אוראור | 22-04-2017 22:20
זה אתר דתי למקרה שלא שמת לב - לא יכולת לפרסם את המשפט הזה באתר אחר? זה קצת מגעיל וזה לא במקום. אלון ברזילי - גם אתה כתבת משפט אינטימי וגס - מה העניין? תעשו טובה - תפסיקו כבר לכתוב תגובות כל כך לא הולמות - נכונות או לא - ענייניות או לא - התגובות האלו ממש לא יפות.
25
אתה חולה מאד
נורמלית | 23-04-2017 0:38
גם בשכל, כי הצלחת לשנות את הטבע שלך למשהו לא טבעי
26
התנדבתי כמה פעמים במחלקות סגורות בביה"ח גהה....
אמאיר | 23-04-2017 14:28
גם שם רוב המאושפזים חושבים שהם בריאים ואין להם שום בעיה.... רחמנות על הכותב. ה' ישלח לו רפואה שלמה.
חזק!
מאיר | 25-04-2017 9:10
27
התמונה
ש.ג. | 23-04-2017 15:01
בחרת להציג ויש לומר באומץ תמונה. אבל מדוע בחרת תמונה עם עצב עמוק ? האם זו קריאה מבין השיטין לעזרה ?! די ללעג ולהתלהמות נגד המגזר מדובר בסוגיה אישית רגישה שהטיפול בה יעשה בזהירות ובכבוד
28
רחמים
גל | 23-04-2017 15:05
אדם מסכן הוא דורש תשומת לב תנו לו הורים יקרים!!!!!!!!!!!!!
29
כשחולה אנוש לא מרגיש שהוא חולה .. סימן שהוא חולה מאוד..
מחלה ישנה , | 24-04-2017 9:03
כבר בימי סדום היתה את המחלה הזו... והיא נקראת תועבה.. החידוש היום שהתקשורת מדרבנת את זה ,עוד כמה שנים אנשים יתחתנו עם כלבים ...גם זה נורמלי???? ,, והם לא ירגישו חולים.....
30
למה הכתבה הזאת כאן???
בצל חי | 25-04-2017 10:58
למה כאן? זה לא אתר של דתיים, סליחה סליחה, זה לא אתר של בני אדם??? שימו את זה באתרים ששייכים לאנשים כמוהו. והדיבור הזה על הרבנים! בואנ'ה יא חי בסרט!!! לא מושתקים מספיק??? עוד רגע משתיקים אותך מלמעלה. ולא. אין שום לגיטימציה לדברים האלה! לך תתלכלך בחול
31
הכותב לא חולה הוא פשוט כנוע ליצר הרע
יהודי פשוט | 30-06-2017 13:31
הומוסקסואליות היא אינה מחלה, אלא היא התפתחות עקומה ומעוותת של הגירוי המיני של האדם. ישנם גורמים נפשיים לתופעה הזו, אבל בסיכומו של דבר האדם נדרש להתגבר על התאווה הזו כמו כל אדם אחר.הבעיה היא שקוראים לזה מחלה. זו לא מחלה, זה פשוט תאווה לא מרוסנת ומכוונת נכון.כל אדם שחווה משיכה לבן מינו פשוט צריך לגדור את עצמו ולזכך את עצמו בצורה יהודית וראויה. לא טיפולי המרה ולא שאר שטויות.ושיהיה בהצלחה.
32
כתבתי קיצוני.
יהודי פשוט | 17-07-2017 15:18
אני לא מבין איך אדם המאמין בדת הדוגלת באהבה, אדם שמאמין באל החנון והרחום, יכול להתבטא כך ולפסול את הלגיטימציה של אדם הרוצה להיות חתול.אני מזועזע מהשימוש בדת וברבשע שאסר מעשים אלו לתת לזה לגטימציה.
33
אתה באמת לא חולה, אתה תועבה של ממש
זכר ונקבה ברא אותם | 05-09-2017 5:23
הבעיה שלך והדומים לך זה הקמפיינים שלכם למען עצמכם, קמפיין של תועבה, זה אנשי בני בליעל חוטאים ומחטיאים אחרים, זה את לא חולה תועבה של ממש. לא צריך לתת לך ולדומים לך במה במיוחד אלה מהציונות הדתית והחרדים, ובציונות הדתית אוי לבושה באחרונה עשו להם מנהג לרומם אותכם שכל עיסוקכם בטינופת ממש.