שיא חדש? לא תאמינו כמה 'גימלים' חייל הצליח לזייף

בין הדין הצבאי גזר חודש מאסר בפועל ועוד חודשיים מאסר על תנאי על חייל שזייף באמצעות תוכנת פוטושופ לא פחות מ- 77 ימי מחלה

שיא חדש? לא תאמינו כמה 'גימלים' חייל הצליח לזייף
  זייף גימלים לחופשה מיוחדת. אילוסטרציה. צילום: Gili Yaari /FLASH90

בין הדין הצבאי גזר חודש מאסר בפועל ועוד חודשיים מאסר על תנאי על חייל שזייף באמצעות תוכנת פוטושופ לא פחות מ- 77 ימי מחלה.

על פי הפרסום באתר 'מאקו', מדובר בחייל בודד שהתגייס לצבא לפני כשנתיים. לאחר ששקע בחובות של אלפי שקלים וסבל מקשיי הסתגלות ביחידתו, הוא ביקש לשנות את השיבוץ כדי לשרת קרוב לבית. בקשתו כאמור נדחתה והוא הגיש בקשה נוספת לקבל חופשה מיוחדת במהלכה יוכל לעבוד ולהחזיר את חובותיו, לאחר שגם בקשה זו נענתה בשלילה, הוא החליט לפתור את בעיותיו בדרך מקורית.

על פי הדיווח, הוא זייף שישה טפסים רפואיים המעידים שאושרו לו 77 גימלים – ימי החלמה בבית. במהלך תקופה זו עבד ב' כדי לשלם את חובותיו. לאחר שהועלו חשדות לגבי אמינות המסמכים שהגיש ב' למפקדיו, הם הגישו תלונה למצ"ח.

במהלך חקירתו הודה ב' כי זייף את המסמכים הרפואיים באמצעות תוכנת פוטושופ. להגנתו טען ב' כי נדחק למעשה בעקבות המצב הכלכלי הקשה שהיה שרוי בו וחוסר העזרה ממפקדיו. כתב אישום הוגש נגדו מטעם הפרקליטות הצבאית לבית הדין הצבאי של חיל האוויר בגין עבירה של זיוף מסמכים רפואיים.

לטענת התביעה, מעשיו של ב' חמורים ופגעו בערכי האמון ודיווח האמת, להם מחויבים החיילים בצה"ל. הסנגור הצבאי ביקש להתחשב בנסיבות חייו הקשות של ב' וציין כי שיקומו של ב' חשוב יותר משליחתו לכלא.

במהלך משפטו של ב' ציינו מפקדיו לטובה את תפקודו. לדבריהם, מאז המקרה הוא חזר לתלם, קיבל חופשה מיוחדת והחזיר חלק מהחובות, עומד במשימות שהוטלו עליו ואף מונה לאחרונה לסגן רס"פ. עוד ציינו המפקדים כי הוא בעל פוטנציאל לשירות משמעותי כחייל מצטיין.

שופטי בית הדין הצבאי ציינו בגזר הדין כי מעשיו של ב' חמורים אך נסיבות חייו יבואו בחשבון בגזר הדין. הם גזרו עליו חודש מאסר בפועל וחודשיים מאסר על תנאי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בחור אחראי. מחזיר חובות.
| 19-04-2017 11:56
2
לא לשכוח לבדוק למה צה"ל לא סייע לו לפני כן
אבל כמובן | 19-04-2017 12:40
.
3
ומה עם הערך היותר בסיסי - חייל טוב זה חייל שטוב לו??
רמי | 19-04-2017 14:46
אם הצבא לא דואג לו למה שהוא ידאג לצבא? למישהו אכפת מה יהיה איתו כשהוא יצא לאזרחות? לא לצבא ולא למדינה. העיקר שישלם את כל המיסים שלו זה מה שחשוב.