סקנדל באירוויזיון: אוקראינה מסרבת כניסה לנציגת רוסיה בכיסא הגלגלים

הרחנו את זה מגיע: מארחת האירוויזיון השנה-אוקראינה מסרבת כניסתה של הזמרת הרוסייה המרותקת אל כיסא גלגלים, זאת בשל חוק מדינה. רוסיה בתגובה החליטה לפרוש מהתחרות ואיך כל זה דווקא חדשות טובות עבורנו?

ביזיון: לראשונה באירוויזיון מדינה מונעת כניסה של נציג
  (צילום:שטארסטוק)

נראה שהפעם אוקראינה משיבה נקמה לרוסיה, בצורת השתתפות בתחרות האירוויזיון. לאחר שניצחה בשנה שעברה במקום הראשון, זכתה אוקראינה כמקובל- לארח את תחרות האירוויזיון המכובדת בארצה. אליה יגיעו כל הנציגים משלל הארצות המשתתפות לתחרות שתערך השנה בקייב, בירת אוקראינה.

אלא שלאחר שחשפה רוסיה את הנציגה שלהם לתחרות הקרובה- יוליה סמוילובה, זמרת היושבת בכיסא גלגלים. מיהרו כוחות הביטחון של אוקראינה, להודיע לרוסיה כי סמוילובה לא תוכל להיכנס לשטחי המדינה מהסיבה שבשנת 2015 הופיעה בחצי האי קרים, שסופח לרוסיה באותה השנה. ב-EBU, איגוד השידור האירופאי הודיעו, כי מכיוון שמדובר בחוק מדינה יש לכבד אותו, אך הביעו אכזבה גדולה מההודעה, וניסו למצוא פתרון יצירתי.

יוליה סמוילובה, הנציגה מעוררת הסערה של רוסיה (צילום: מתוך יוטיוב)

בין הפתרונות שהציעו עלה הפתרון שהנציגה יוליה סמוילובה, תופיע במוסקבה ותשודר באמצעות לוויין במהלך התחרות, וכך יתאפשר לרוסיה להשתתף באירוויזיון מבלי לעבור על החוק האוקראיני או להחליף נציג. אך גם הרוסים וגם האוקראינים דחו את הפתרון.

בעקבות כך רוסיה יצאה בהצהרה רשמית כי השנה היא לא תשתתף בתחרות האירוויזיון. יו"ר ועדת האירוויזיון באיגוד השידור האירופאי, פרנק דיטר פריילינג מסר כי: "אנו מגנים בחריפות את החלטת הרשויות האוקראיניות להטיל איסור כניסה על יוליה סמוילובה, מכיוון שאנו מאמינים שזה בניגוד מוחלט לטבע הא-פוליטי של תחרות הזמר של האירוויזיון והמטרה להביא את כל האומות יחדיו בתחרות ידידותית".

השיר שהיה אמור לייצג את רוסיה באירוויזיון >>

זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של תחרות האירוויזיון, כי מדינה מונעת כניסה של משתתף. אך מנגד גם הרוסים לא יוצאים מהסיפור הזה נקיים ונראה כי מדובר פרובוקציה מכוונת, כשנודע כי הם אפילו לא טרחו להזמין מקומות במלונות בקייב לפני התחרות, כפי שעשו שאר המשלחות.

איך שלא נהפוך את זה, פרישתה של רוסיה מביאה דווקא חדשות טובות לנציגנו אימרי זיו, מכיוון שרוסיה הייתה אמורה להשתתף בחצי הגמר שבהשתתפות ישראל, כעת אמרי יתחרה מול 17 זמרים וזמרות בלבד ויעלה את סיכוייו להגיע לשלבים מתקדמים יותר בתחרות. בנוסף לעובדה שרוסיה נחשבת לאחת המדינות המצליחות והחזקות באירוויזיון. היא לא הודחה מעולם בשלב חצי הגמר ומקומה בגמר נחשב למובטח. מתוך 19 השתתפויות בסך הכול רוסיה סיימה בשלושת המקומות הראשונים 8 פעמים.

אימרי מציג את השיר של ישראל במדריד >>

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
זה לא סתם!!!
ברטה | 18-04-2017 17:48
יוליה הופיעה בחצי האי קרים לפני שנה נראלי.... ומשרד הבטחון האוקראיני אסר עליה להיכנס לאוקראינה במשך שנתיים... היא עברה על החוק האוקראיני ואין שום סיבה שייקלו לה בעונשה רק מפאת היותה נכה...
2
זה לא פייר עבור הזמרת
בת שבע | 19-04-2017 13:03
מה הבעיה עם כסא גלגלים?