אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב טהרלב לנשיא המדינה: "האובדן של אלחי הוא אובדן של הציבור כולו"

נשיא המדינה הגיע לניחום אבלים בבית משפחת טהרלב ואמר למשפחה השכולה: "החיים שלנו במדינה הזו גוזרים עלינו, 'בדמייך חיי', וזה פוגע בנו בכל בית ממש."

"האובדן של אלחי הוא אובדן של הציבור כולו"
  הנשיא בבית משפחת טהרלב (צילום: עמוס בן גרשום,לע"ם)

פיגוע הדריסה בעפרה. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הגיע היום לניחום אבלים בבית משפחת טהרלב בטלמון, היושבים שבעה על הבן אלחי הי"ד שנרצח בפיגוע הדריסה שאירע סמוך לצומת עפרה ביום חמישי

בביקורו בבית משפחתו שמע הנשיא על אלחי, על שמחת הגיוס לחטיבת גולני, וכן על תוכניתו לצאת לקורס מ"כים. בנוסף, סיפרו לו הוריו של אלחי על שנות ההקמה של טלמון, היישוב אשר הם נמנים על מייסדיו, ועל הרצון של אלחי להגן על מדינת ישראל.

הנשיא הביע צער עמוק על האובדן, חיבק בחום את בני המשפחה, ואמר: "החיים שלנו במדינה הזו גוזרים עלינו, 'בדמייך חיי', וזה פוגע בנו בכל בית ממש."

(צילום: עמוס בן גרשום,לע"ם)

אובדן של הציבור כולו 

אביו של אלחי, הרב אוהד טהרלב סיפר: "אלחי, באישיות המיוחדת שלו, בנחת שלו, הפיץ טוב לכל כך הרבה מקומות והשפיע על כל כך הרבה אנשים בחייו ובמותו. אנחנו מאמינים שעם עין טובה וחמלה ניתן לעשות הרבה טוב עבור עם ישראל", אמר האב והמשיך: "אנחנו גילינו השנה שקורבן הפסח הוא גם קורבן יחיד, וגם קורבן ציבור. זה שהנשיא מגיע לביתנו, מזכיר לנו שהאובדן של אלחי הוא אובדן של הציבור כולו."

 האם, אביטל סיפרה: "אלחי היה ילד של הכרת הטוב והכרת תודה. אמרנו לעצמנו שעם החושך הזה קיבלנו גם מפתחות של אור וחמלה. אם נדע להרבות מהאור הזה נשאיר גם את הזיכרון של אלחי פה בעולם."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לא היו צריכים לעמוד לכבוד רבלין
עם כל הכבוד... | 10-04-2017 0:40