אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תביעה על סך 138,000 שקלים נגד רוני אלשיך

תביעת דיבה על סך 138,000 שקלים נגד מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, הוגשה על ידי הקצינה שהתלוננה על הטרדה מינית בידי ניצב רוני ריטמן, ועל פי הדיווח כונתה 'עבריינית' על ידי אלשיך

תביעה על סך 138,000 שקלים נגד רוני אלשיך
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

תביעת דיבה על סך 138,000 שקלים נגד מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, הוגשה היום (שלישי) על ידי הקצינה שהתלוננה על הטרדה מינית בידי ניצב רוני ריטמן, ועל פי הדיווח ב'הארץ' כונתה 'עבריינית' על ידי אלשיך עצמו.

בכתב התביעה נכתב בין היתר כי "מדובר בשקר גס ודיבה חמורה, כיוון שצ' מעולם לא הועמדה לדין או הואשמה בעבירה פלילית כלשהי".

עוד נכתב כי "ידוע לאלשיך היטב שהתובעת לא הואשמה בפלילים, ואין מאחורי תיאורה כ'עבריינית' דבר מלבד הוצאת דיבה. ברור כי אין מדובר בפליטת פה של אלשיך, או באמירה בתום לב, אלא בפגיעה מכוונת ומתמשכת בתובעת, מתוך כוונה לבזותה ולהשפילה".

עוד נטען בכתב התביעה כי "הדברים משוללי יסוד והם חמורים שבעתיים כשמדובר באמירות של מפכ"ל המשטרה הממונה על אכיפת החוק בישראל. כאשר מפכ"ל משטרה מכנה אדם 'עבריין', יש לכך משמעות מיוחדת. אין מדובר באדם מן הרחוב, הדיוט אשר דבריו נלקחים ונשמעים בזהירות הראויה, אלא במי שמופקד עם משטרת ישראל, שתפקיד ללכוד עבריינים אשר ביצעו פשעים ולהביאם לדין".

התובעים הוסיפו כי "כשמדובר בנפגעת עבירות מין, לאמירות המפכ"ל חומרה יתרה עוד יותר. המפכ"ל מרשה לעצמו להתבטא בצורה שקרית כלפי קורבן עבירות מין, כשבפועל תפקידו להגן על קורבנות ולגנות עברייני מין ולא לרדוף קורבנות עבירה ולבזותן. אמירתו של אלשיך גורמת לפגיעה בעבודת התובעת במשטרה ואף תפגע באפשרותה למצוא עבודה גם מחוץ למשטרה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עוד אחת שבטח רוצה לעשות קופה.
לוי | 05-04-2017 6:36
אינימיודע על איזה מקרה היא מדברת, אך המצב היום בהגשת תלונות על אונס וכד׳, הזוי ביותר.