בנט: מה ההבדל בין הבית היהודי לבין הליכוד?

בסדרת ציוצים ארוכה התייחס יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, להבנות בין נתניהו וטראמפ, עקץ את ראש הממשלה והבהיר: מה ההבדל בין הבית היהודי לליכוד

בנט: מה ההבדל בין הבית היהודי לבין הליכוד?
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס לפני זמן קצר (ראשון) להבנות בין ראש הממשלה בנימיו נתניהו, לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אודות מדיניות הבנייה ברחבי יהודה ושומרון, ואומר כי מצד אחד היא מאוזנת וסבירה אך מצד שני יש כאן החמצה אסטרטגית.

נצטרך לוודא שהיא מיושמת

בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, ציין בנט כי כתבים רבים שאלו לגבי הבנייה, וכתב כי "המדיניות החדשה היא מאוזנת וסבירה בתנאי שאכן תתבצע בפועל. אין מגבלה כמותית. מנסיוני נצטרך לוודא שהיא מיושמת".

מאוחר יותר כתב בנט: "יש כאן החמצה אסטרטגית. במקום להציב אלטרנטיבה (תכנית ריבונות בC, אוטנומיה וכו') היינו פאסיביים, וכך חזרנו ל-same old של שתי מדינות שלא תוביל לשום מקום חוץ מתסכול. אין לי להלין כי זו מדיניות נתניהו המוצהרת (שתי מדינות)".

מה עשינו עם 8 מנדטים?

על השפעתה של מפלגת הבית היהודי, עם 8 מנדטים, על הממשלה, כתב בנט: "אנחנו, הבית היהודי, עם 8 מנדטים, הצלחנו לבלום שחרור מחבלים ישראלים, להעביר הסדרה, עמונה ועוד". עם זאת בנט ציין כי "בשביל שינוי פרדיגמה, מנסיגות/בר אילן לריבונות ואוטונומיה אנו זקוקים ל-25 מנדטים".

מה הבדל בינינו לבין הליכוד?

בנט התייחס גם לאחת השאלות הנפוצות ביותר בפוליטיקה המגזרית, ועמד על ההבדל בין מפלגת 'הבית היהודי' למפלגת הליכוד.

"שואלים מה ההבדל בינינו לבין הליכוד", כתב בנט וענה: "זה ההבדל; להמשך ניהול טקטי ותימרון, הליכוד בסדר. לשינוי עומק, רק בית יהודי גדול.  בינתיים, נוודא ביצוע של מדיניות שסוכמה".

החמצה הסטורית

בנט התייחס למשקלו של הנשיא האמריקני על החלטות ממשלת ישראל ואמר כי "הסיפור אינו הנשיא טראמפ, אלא עמדת ממשלת ישראל" הוא אף שיגר עקיצה לעבר נתניהו וכתב: כי "מכיון שלא הנחנו יוזמה ישראלית נחושה על השולחן, את הוואקום מילא פתרון שתי המדינות".

"כאמור", חתם בנט, "זו החמצה היסטורית. בחיים צריך לנצל הזדמנויות, (כך פעלתי בהייטק ובכלל), אך אנו אופטימיים. נמשיך לדחוף ובסוף נממש".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
הצלחנו לבלום שחרור מחבלים ישראלים, להעביר הסדרה, עמונה?
אזרח | 02-04-2017 19:12
חחח שקרן, פינו כבר תושבי עמונה, שחרור מחבלים? בחייך בנט, אנחנו לא מטומטמים, בבקשה מך תפסיק לשקר את הציבור.
2
בנט, תיזהר ביבי מחפש לשים לך רגל בכל מקום
נעמי | 02-04-2017 19:19
נתניהו עושה את מעשהו של אריק שרון בדיוק - העתק - הדבק . וכל זה בגלל המשפט שצפוי לו .
3
מצד אחד מבקר, ומצד שני מגשש בכל הזדמנות להצטרף לליכוד
טל | 02-04-2017 22:43
בחייך בנט, אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן...
4
התברר באופן ברור מאוד שכל עלילותיהם נגדו שקרים גמורים וכל זה היה תוכנית זדונית של רדיפה והכפשת שמו, ועד היום הוא חי בסבל בגללם לא כמו שהתקשורת תמיד משקרת
| 03-04-2017 5:19
הוא לא עשה כלום, אבל תמיד טען שהכל הפוך מפני שזה המציאות, שהם העלילו עליו כל מה שהם עשו לו, בעוד אותה העו״ד דאגה להדריך אותה בבית הדין לעשות מעשה בהמה והחטיאה את העורך דין שלו מר אילן שעמד לצידה לאורך כל התהליך, ואמרה לה לפני הדיון לומר לאילן שלא ידאג כי הוא בורח, והאירגון המתועב תיכננו להוציאו ואחר כך הם ממציאים שהוא ברח, כרגיל הם והשקרים שלהם. שקרים רשמיים מהמדינה ומה ראש ממשלה ששנים רבות מכה ומבזה אותו תחת הסוואה שהוא המוכה.
5
בנט ושקד הם הסכנה הכי גדולה לציונות הדתית, שיטת הבלוף
של בנט ושקד מסוכנת ביותר | 03-04-2017 5:39
לציונות הדתית, בנט ושקד הם היינו הך משחקים בשני עם שתי קצוות החבל, הם לא ציונות דתית, ראו כתבת הרב אלי קפלן איך מקדם את שקד, הוא מעמותת כמוך לאנשים עם נטיות הפוכות, תקראו ותבינו הכל, בנט ושקד שמלאנים בתחפושת ימנית, הם חיילים של נוני מוזס שמחזיק בידו חומר מרשיע ביותר אודותם, אחרת איך יתכן, רונצקי שהביא את בנט ושקד, זה שהרס את הרבנות הצבאית, כך הרס את הציונות הדתית, למה שני חילונים שרובו קולותיהם באים מהציונות הדתית צריכים להיות שרים בממשלה, לעולם הציונות הדתית לא תהיה מפלגת שלטון, יש מתמודדים מצוינים מהציונות הדתית, הדיחו את בנט ושקד למקום לא ראלי, הם לא הביאו שום מנדט וגם לא יביאו שום מנדט, המטרה שלהם להרוס את הציונות מבפנים, שקד מחללת שבת בפרהסיה, ראיונות אין ספור לתקשורת בלילות שבת למרות הבטחותה, לציבור הדתי שתשמור שבת בפרהסיה ולאר כך, ראיונות לא לשם פיקוח נפש, סתם כך, נוסעת בחגים ושבתות לבילויים, על יש עדות מצולמת, בנט ושקד צמד רע לציונות הדתית,
6
בנט לא כתב מה הם לא עשו ומה הם קלקלו
פיני | 03-04-2017 8:50
ברגע שאמרת לתלמידים בשביתת המורים : ניצחנו אותם, הפסדת הכל, זלזול במורים של שר החינוך מראה שהעיקר זה למצוא חן ולא חינוך. מורים לא קבלו משכורות ולעגת להם שתקת בעניין השירות המשותף ונתת יד לשירותים משותפים בצהל לבנים ובנות יחד. לא דאגת לשמירת שבת
7
הבעיה של בנט והמזל של בנט
לוי | 03-04-2017 9:52
בנט וביבי אותו הדבר. הם חושבים שכולם מטומטמים. בנט!!! לא עשית כלום. אין יישוב למגורשי עמונה, אין בתים למגורשי עופרה, חור ההסדרה יוכיח את עצמו בגצ וכו. המזל שלך ושל ביבי, שמשום מה לא חושבים על חלופה אחרת וגם....הציבור התעייף.